Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şehid Şeyh Usame B. Ladin In Kendi Sesinden Bir Şiir...

fisebililkahhar_ Çevrimdışı

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi

SİZİ YERMUKTA BOZGUNA UĞRATIP BIRAKTIK...

Karanlık geceyi aydınlatan sabahtır(01-05)
Yüzün zilletini yokeden silahtır(06-09)
Kimki birgün bile zulüm otlağından otlanırsa(10-13)
Onu yola getirecek olan kılıçlar ve mızraktır(14-17)

Mazlumun bir hakkı vardır onu alacaktır(18-21)
Eğer ki yara kalbin içine batarsa(22-25)
Tağut ne kadar tuzak kurarsa kursun(26-29)
Allah'ın dini için savaşıp mücadele edenler vardır(30-33)

Rumlar İslam a tuzak kurdular(34-37)
Onlar zannediyorki bizler zedelenmişiz(38-41)
Zannediyorlarki süvarilerimiz uyuşuk(42-45)
Şüphesiz ki aslanların korktuğu havlamaktır(45-48)

Yermükte sizi bozguna uğratıp bıraktık(49-54)
Size karşı çarpışan kurtlar ve kartallardı(55-58)
Mutasım ve Harun'da size saldırdı(59-1.02)
Hıttin'de Selahaddin sizi kırıp geçirdi(1.03-1.06)

Allah sana rahmet etsin ey Şeyh...Wallahi seni o kadar özlüyoruz ki...Rabbim bizi firdevste buluştursun...Kevser havuzu başında Rasulullah s.a.w ile beraber kasideler okuyalım hepberaberce...Bizler şahidiz ki sen bu yüce dava için canınla, malınla ve tüm emeğinle mücadele edip en sonunda o temiz kanını Allah yolunda akıttın...Rabbim şehadetini kabul etsin...Acın her daim taptaze yüreğimizde...Alimin dediği gibi "Artık kimse alkış tutmayacak, kimse tekbir getirip Allahu Akbar Usame Amerika yı vurdu..Usame yine saldırdı..Usame tehdit etti...Usame öldürdü.." Rabbim bu ümmete yeni Usameler nasib etsin..

O Çevrimdışı

orhan123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim Şehadetini Kabul Eylesin...
İnşaALLAH bir akhi de çıkar bu şiiri bize yazar bizde okuyalım..

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
aminn...sitedeki kardeşlerden vakti olan olan varsa çevirsin inş.. yoksa 1-2 gün beklerseniz ben çeviririm inş. bu sıralar biraz yoğunum..hakkınızı helal edin..

O Çevrimdışı

orhan123

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
RAbbim ilmini artırsın inşaALLAH... Bekleriz bizde... RAbbim isabetli çevirmene yardımcı olsun..

E Çevrimdışı

Ebu Halid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu şiir tercümeleri çok zor kardeşim. Belagat ilmine ciddi bir şekilde vakıf olmayı gerektiriyor.

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
RAbbim ilmini artırsın inşaALLAH... Bekleriz bizde... RAbbim isabetli çevirmene yardımcı olsun..

Aminn...Allah razı olsun kardeşim...

Bu şiir tercümeleri çok zor kardeşim. Belagat ilmine ciddi bir şekilde vakıf olmayı gerektiriyor.

ewet kardeş gercektende cok zor...ama yapılamaz diye birşeyde yok değil mi?:)

inş. çoğunu tercüme ettim içinden çıkamadığım bikaç yer kaldı onlarıda halledip yazıcam türkçesini inş...geceleri girebiliyorum bu sıralar sadece hakkınızı helal edin...

V Çevrimdışı

vahhab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
videodaki son resmi nerden bulabilirim varsa yükleyebilirmisniz

CAHİLUS Çevrimdışı

CAHİLUS

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
S.a
Konu Başlığına ''Şehit İnşAllah'' şeklinde ekleme yapabilirsek isabet olur akhi, hakkını helal et.
S.a

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
akhiler şiir tercüme edilmiştir..eksikler varsa hakkınızı helal edin...

S.a
Konu Başlığına ''Şehit İnşAllah'' şeklinde ekleme yapabilirsek isabet olur akhi, hakkını helal et.
S.a

akhi daha önce baska bir yerdede yazmıştım, bizler zahire göre hükmederiz zahirende Şeyh şehit olmuştur bundan dolayı her şehit olan için "inşallah" demeye gerek yok...(Allah en iyisini bilir...)

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi ellerine sağlık.Video editleme ile videoya sözleri ekleyebilir misin.yoksa bana tahmini olarak da olsa her satırın yanına bşlangıç saniyelerini yazrsan bugün ekelyip upload ederiz tekrar

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
akhi daha önce baska bir yerdede yazmıştım, bizler zahire göre hükmederiz zahirende Şeyh şehit olmuştur bundan dolayı her şehit olan için "inşallah" demeye gerek yok...(Allah en iyisini bilir...)

akim hakkını helal cahilus kardeşin soyledıgıne şöyle bir ekleme yapayım

kişi hakkında şehid dendiğinde Allah c.c. adına hüküm verilmiş olur , o yüzden ihtimaldirki ölüm anında nasıl öldüğü isyan mı ettiği ... bilinmediğinden veya Allah c.c. kişinin şehadetini kabul edip etmediğini bilmediğimizden İnşaAllah diyerek temennimizi belirtmemiz gerekir diye düşünüyorum bu konuda hatam varsa düzeltin inşaAllah

ayrıca çalışmandan dolayı Allah c.c. sana ecir yazsın

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
akhi ellerine sağlık.Video editleme ile videoya sözleri ekleyebilir misin.yoksa bana tahmini olarak da olsa her satırın yanına bşlangıç saniyelerini yazrsan bugün ekelyip upload ederiz tekrar

akhi Allah razı olsun.İyi düşünmüşsün...ben yazarım her satırın baslangıc satırını sen upload edersin inş...ama şöyle bir sorun var benim biraz edebiyatım zayıf ondan dolayı tercüme cok edebi olmadı sanki...

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
akim hakkını helal cahilus kardeşin soyledıgıne şöyle bir ekleme yapayım

kişi hakkında şehid dendiğinde Allah c.c. adına hüküm verilmiş olur , o yüzden ihtimaldirki ölüm anında nasıl öldüğü isyan mı ettiği ... bilinmediğinden veya Allah c.c. kişinin şehadetini kabul edip etmediğini bilmediğimizden İnşaAllah diyerek temennimizi belirtmemiz gerekir diye düşünüyorum bu konuda hatam varsa düzeltin inşaAllah

ayrıca çalışmandan dolayı Allah c.c. sana ecir yazsın

ebu_yusuf ve cahilus akhiler Rabbim sizlere merhamet etsin...Sizi sabit kılsın dinde..Öncelikle elbette ki bizler kalplerde olani bilemeyiz..Ve Allah a hamd olsun ki bizden bu yükümlülüğü kaldırmıştır.Yani bizler kişinin kalbine değil zahirine vede dolayısıyla yaptığı amellere ve söylediği sözlere bakarız.Nasıl ki Ali r.a bir savaşta La İlahe illa Allah diyen birini öldürdüğü vakit Allah Rasulü s.a.w ona kızmıştır "kalbini mi yarıp baktın" diye...Kalplerde olanı ancak Allah s.w.t bilir...Sonra şöyle bir hususta var ki bu dediğiniz diğer durumlarda da geçerli mesela İslam la Küfür arasında gidip gelen biri için biz amellerine bakıp hüküm veririz, kişi ya müslümandır ya da kafirdir öyle değil mi?Diyemeyiz ki bu inşallah kafir ya da bu inşallah müslüman...Bundan dolayı (Allah en dogrusunu bilir) bizim işimiz hüküm verirken zahire göre hükmetmektir.Çünkü dediğim gibi Rabbim bizden bu sorumluluğu almıştır...Yanlışımız varsa bu bizdendir..Dinini eksiksiz tamamlayan Allah a hamd olsun...

fisebililkahhar_

!صبرا يا نفسي معنا الله
İslam-TR Üyesi
akhi yazdım başlangıç zamanlarını her satırın yanına...gerisini sen halledersin inş...birde en sonda başka birinin konuşması var onu tercüme etmeye gerek var mı? eger tercüme edilecekse biraz daha zamana ihtiyacımız olacak çünkü..

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
yok zaten ben başından biraz ve sonunu kestim.saniyelere bakmaya gerek kalmadı.zaten her satır için 4 saniye civarı sürüyor.upload ediyorum birazdan biter

Üst Ana Sayfa Alt