Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Şehidler ve Peygamberler Ruh ve Beden ile Cennette mi?

Y Çevrimdışı

YavuzSultanSelim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Assalamun Aleykum,

Sehitlerin yesil Kus olarak Cennete olduklarini okudum ve biliyorum simdi ama bir soru var halen kafamda. Mirac Hadisinde Hz Muhammed sav. Cennete cikarken her katta Peygamberleri gördügünü ve onlar ile konusdugunu söyledi bunu anlamadim simdi Peygamberler Ruh ve Beden ile Cennete mi yoksa yesil Kus seklinde mi ayni Sehitler gibi?

Selamun Aleykum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Y Çevrimdışı

YavuzSultanSelim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
O Thread okudum fakt benim soruma orda cevap yok.

Mirac Hadisinde Hz.Muhammed Cennete yükselirken her katta Peygamerleri gördügünü ve onlar ile sohbet ettigi yaziyor benim sorum bu Peygamberler Cennete Ruh ve Beden ile degil mi? Hz. Muhammed onlar Kus seklinde mi gördü ve sohbet etti? Yani Peygamberler hangi sekilde Cennete bulunuyorlar?

Y Çevrimdışı

YavuzSultanSelim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Anlamadim? Allah Cennetei 7 kat yaratti en yüksek kat El Firdaus. Mirac gecesinde en yüksek kata cikti Hz. Muhammed sav. ve Allah ile görüstü. Yani sen simdi Hz. Muhammed Mirac geseinde Cennete yükselmedi mi diyorsun? Gök derken Hadisi Serifste Cennet Kasd ediliyor.. Yoksa Gök neresi oluyor senin demene göre? Hangi Islam Alimi Mirac Hadisinin Cennet olmadigini söyledi??

Üst Ana Sayfa Alt