Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Selamlar

Y Çevrimdışı

YavuzSultanSelimHan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
merhabalar ben son 4-5 senedir kendi kendime islamı araştıran biriyim tvlerde çıkan nerdeyse tüm hocaların tüm videolarını izledim hepsinde bir eksiklik vardı hiç biri tatmin etmedi hepsinde doğru taraflar olduğu gibi bir çok yanlışları olduğunu yok artık ya dediğimi biliyorum.

en son yine videolarla falan devam ederken bir yerden ebu hanzala nın videolarına denk gelip aa adam doğru söylüyor yıllardır kimsenin tek bir kere söylemediği hiç değinmediği konuları anlatıyor vs vs derken tevhidi buldum tabi ilk defa böyle birini dinlediğim için bayağı etkilendim ama sonra yavaş yavaş bu adamın selefi olduğunu selefi diğer hocaları tekfir konusunu vs öğrenmeye başladığımda bir burukluk yaşadım açıkçası galiba ebu hanzala da doğru değil fikirleri oluşmaya başladı.

daha sonra bu siteyi buldum ilk izlediğim video ebu ducani el horosani nin röportajı idi galiba teröristlerin arasına düştük :) vs derken buralara kadar geldim kardeşlerim söylemek istediğiniz birşey varsa fikirlerinize açığım sitede ve bu tevhid konusunda çok cahil olduğum için hatalarımı mazur görün.

hepinize selamlar.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
merhabalar ben son 4-5 senedir kendi kendime islamı araştıran biriyim tvlerde çıkan nerdeyse tüm hocaların tüm videolarını izledim hepsinde bir eksiklik vardı hiç biri tatmin etmedi hepsinde doğru taraflar olduğu gibi bir çok yanlışları olduğunu yok artık ya dediğimi biliyorum.

en son yine videolarla falan devam ederken bir yerden ebu hanzala nın videolarına denk gelip aa adam doğru söylüyor yıllardır kimsenin tek bir kere söylemediği hiç değinmediği konuları anlatıyor vs vs derken tevhidi buldum tabi ilk defa böyle birini dinlediğim için bayağı etkilendim ama sonra yavaş yavaş bu adamın selefi olduğunu selefi diğer hocaları tekfir konusunu vs öğrenmeye başladığımda bir burukluk yaşadım açıkçası galiba ebu hanzala da doğru değil fikirleri oluşmaya başladı.

daha sonra bu siteyi buldum ilk izlediğim video ebu ducani el horosani nin röportajı idi galiba teröristlerin arasına düştük :) vs derken buralara kadar geldim kardeşlerim söylemek istediğiniz birşey varsa fikirlerinize açığım sitede ve bu tevhid konusunda çok cahil olduğum için hatalarımı mazur görün.

hepinize selamlar.
Öncelikle Selamun aleykum ile başlıyalım abi :)

Ebu Emir Çevrimdışı

Ebu Emir

Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam hoşgeldin kardeşim, açıkçası Ebu Hanzala dinlemeye devam etmeni tavsiye ediyorum çok faydalı sohbetleri var. Dediğin gibi insanları sorgulamaya yönelten bir üsluba sahip ve toplumun unuttuğu, göz ardı ettiği birçok önemli meseleye değiniyor. Yanlışları yok mu tabii ki var, yanlışsız da olamaz zaten. Allah hepimize yanlışlarımızı düzeltebilmeyi nasib etsin. İnşaAllah aramıza katılman hayırlara vesile olur.

B Çevrimdışı

betado

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu hanzalanın neyi doğru deilmiş hakkı söyleyen müslümanların arkasından konuşmayın herkez hata yapar ama hata ayıklayacaksanız yığılı bel-am var tağutların yanında onların hatalarını sayın .