1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Site iletişim adresimiz islamtrforumu(at)gmail.com dur. İstek, eleştiri, ban sorunları ve hak sorunları ile alakalı yazabilirsiniz. HAYIRLI RAMAZANLAR
  Duyuruyu Kapat

Selamun Aleykum Kardeşlerim

Konu, 'Tanışma Köşesi' kısmında Abdulhakim35 tarafından paylaşıldı.

 1. Abdulhakim35

  Abdulhakim35 Aktif Üye Üye

  Adım Ali, İzmir'den katılıyorum, 43 yaşımdayım, uzuuuuuun zamandan beri bu forumu takip ediyorum sebebi ise bu forumdaki yetkili kişilerin bir meseleyi aydınlatırken daima sahih kaynaklardan alıntı yapmaları ve tarafgirlikten uzak olmalarıdır. Fakat biraz katı olduklarını da söylemeden geçemeyeceğim ki ben bile eskiden 3 kez ban yemiştim, neyse hakkım varsa hepsine helal olsun.

  Benim sizden ilk olarak isteğim şudur ki bu forumda İzmir'den katılan bilgili bir kardeşimiz varsa bana özel mesaj yoluyla ulaşırsa çok memnun olurum çünkü bu zamana kadar ben ilmi cübbeli ve sifil hocalardan aldım. Selefi bir kardeşim hiç olmadı ama artık olmalı diye düşünüyorum çünkü kalbim size meyletmeye başladı.

  İhdinassıratal müstakim gerçekten çok önemli bir dua ki bunun önemini yeni yeni kavramaya başladım. Hidayet üzere kalmak, kurtulan fırkanın içine girmek çok ama çok önemli, Rabbim cümlemizi kurtulan fırkadan eylesin.

  2. olarak sizden isteğim bu forumdaki aktif üyelerin hangi mezhebe göre namaz kıldığı haram ve helalleri öğrenmek için hangi alimin fıkıh kitabına baktığıdır. Mesela ben fetavayı hindiyye ve reddul muhtara bakıyorum. Namaz için ise halebi sağire bakıyorum.

  3. olarak buradaki kardeşlerimizin ortak bir itikadi bildirimi mevcut mudur? Yani buradaki üyelerin çoğunluğu sıfatlar konusunda, şirk konusunda vb. gibi meselelerde ortak bir duruşu, referans verdikleri bir alimin kitabı var mıdır? Şimdilik öğrenmek istediklerim bunlar, Allah sizden razı olsun, amin.
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Aleykum selam we rahmetullahi we berakâtuh

  ecmâin kardeşim
 3. Ebu Emir

  Ebu Emir Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn Üye

  Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakâtuh.
  Ali abi, ben de İzmir'de yaşıyorum. Özel mesaj yollayacağım sana. Burdan senin vesilenle diğer kardeşlere de yazmış olayım İzmir'de yaşayanlar bize ulaşırsa aramızda bir iletişim olur. Ara ara buluşuruz hem herkes müsait olursa. Tevhidi korumak ve yaşamak zordur tek başına. Hele ki böyle bir şehirde.
 4. Abdulhakim35

  Abdulhakim35 Aktif Üye Üye

  Çok değişik bir sevinç kapladı bu mesajı okuyunca özel mesajını bekliyorum kardeşim.
 5. Muhacir72

  Muhacir72 Haddini bilmeyen kendini bilmez Üye

  Ve aleykum selam we rahmetullah
  We berekatuh
  Ecmain
 6. Abdulhakim35

  Abdulhakim35 Aktif Üye Üye

  Forumda gezinirken çok değerli ve çoook önemli itikadımızla ilgili bir yazıya rasladım, kardeşlerimden ricam bu yazıyı en az ayda bir kez tane tane okusun. Buradaki yazanlar tam da benim itikadıma göredir. Allah bu yazıyı hazırlayan kardeşimi çoook hayırlarla mükâfatlandırsın..

  https://www.islam-tr.net/konu/allahin-sifatlarini-tevil-etmek.36835/
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş