Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Selamun Aleyküm

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm aranıza yeni katıldım islam hakkında kendimi geliştirmek istiyorum önerdiğiniz kitap var mı ?
Aleykumselam hayr olur inşaallah
kendi durmundan biraz bahsedersen kardeşler ona göre tavsiyede bulunsun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam hayr olur inşaallah
kendi durmundan biraz bahsedersen kardeşler ona göre tavsiyede bulunsun
Sunıfımda başka dinlere inanan sayısı çok fazla sınıfta İslam hakkında eleştirileri duydukça vesveseye kapılıyorum imanımı güçlendirmek için kitap arıyorum.

Reyyhann Çevrimdışı

Reyyhann

Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykumselam.öncelikle peygamber efendimiz(s.a.s) ve sahabe efendilerimizin hayatini okumalisin bence. Daha sonra iman esaslariyla ilgili mesela ahirete iman gibi konular iceren kitaplar okumalisin.

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sunıfımda başka dinlere inanan sayısı çok fazla sınıfta İslam hakkında eleştirileri duydukça vesveseye kapılıyorum imanımı güçlendirmek için kitap arıyorum.
Okuma alışkanlığın varsa var kabul edip
mevdudi 4 terim kısa ve akıcı bir kitap okumalısın
abdulhamıd bılalı arınma yolu

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleyküm selam değerli kardeşim, öncelikle sitemize hoş geldiniz. Elhamdulillah bu devirde sizin gibi gençlerin islamı öğrenmek için çaba sarf etmesi beni sevindiriyor. Değerli kardeşim, abiler ablalar güzel kitaplar önermişler, maşallah. Ama ben başlangıç kitapları öneriyorum. Misal KAYA abinin önerdiği kitaplardan başlayabilirsiniz. Dilleri sade olduğu için fazla sıkılmazsınız. Ama diğerleri konusunda bu kadar emin konuşmuyorum. Zira yaşınız baya genç ve tahminen başlangıç seviyesinde olduğunuz için sıkıcı gelebilir.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki vahhabilik şebbahi gibi terimleri öğrenebileceğim kitap var mı ?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Peki vahhabilik şebbahi gibi terimleri öğrenebileceğim kitap var mı ?
Değerli kardeşim, bu terimi(vahhabi) kullanarak yaftalandığımız bir doğrudur. Ama bu ilk önce bu terimleri öğrenmeliyiz anlamına gelmez. Bundan Allah'a sığın güzel kardeşim. Hakkı bilmezsek batıl bizi kuşatır. Haktan önce batılı bilip hakkı göz ardı edersek batıl bizi kuşatır. Bundan Allah'a sığınmak lazım. Bu yüzden ilk olarak Allah'ın kitabını öğrenmeye koyul. Bununla beraber önerilen ilk adım kitaplarını oku. Sonrasında öğrendiklerin seni bu bilgilerin sahibi yapacak Allah'ın izniyle. Sabret kardeşim, Allah'ı zikretmeyi öğrenerek sabret. O'na salih ibadetler nasıl yapılır? Bunu öğrenerek sabret. Önce Rabbini tanı yani Hakkı tanı kardeşim. Batıl zaten kendisi açığa çıkacaktır. Rabbim yardımcın olsun. İnşaallah. Eğer programlı bir şekilde kitap okumak istiyorsan. Seninle özelden ilgilenebilirim. Bunun karşılığında senden sadece çaba göstermeni istiyorum. Şüphesiz ecrimiz Allah katındadır. Allah yardımcımız olsun.

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İzmir-Çeşme'de yaşayan biri var mı ?

UmmRevaha Çevrimdışı

UmmRevaha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum
kardeşler maşaallah çok güzel önerilerde bulunmuşlar benim önerim itikad kitapları okunmalı ama yanında kesinlikle siyer ve hadis kitapları okunmalı çünkü artık maşaallah günümüzde herkes herşeyi biliyor ama islam ahlakı çok eksik.İslam ahlakı da Rasulullah'ın hayatından ve sahabelerinden öğrenilir.

Hadislerle Allah Resul'ünün hayatı -Said Havva-
Edebul-mufred -İmam Buhari-
Örnek Nesil - Dr Şerafeddin Kalay
-

Başlangıç için yukarıdaki kitaplar benim naçizane tavsiyedir.