Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Şeyh Hasan Karakaya : "İsa (a.s.) Zındıkların Çayını İçmez!"

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Abdulaziz Bayındır: "Çay Var mı? İsa (a.s.) Geliyormuş(!) Bir bardakta O'na Doldur!"

eG1qZDl6MTI=_l.jpg

Şeyh Hasan Karakaya : "İsa (a.s.) Zındıkların Çayını İçmez!"

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
ben 3-4 yıl onun cemaatinin içindeydim.bu kitap çıktıktan sonra ayrıldım.Ayrıca tağutlara sabah müslim akşam kafir diyen birisinin bayındıra zındık demesine şaşırdım.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben 3-4 yıl onun cemaatinin içindeydim.bu kitap çıktıktan sonra ayrıldım.Ayrıca tağutlara sabah müslim akşam kafir diyen birisinin bayındıra zındık demesine şaşırdım.
Kitap bir günde çıkmadı, hocanın yaklaşık 40 senelik ilmi hayatının yazıya dökülmesidir. Kitaptaki mevzular, eğer dediğin gibi cemaatte bulunmuş ise ders ve sohbetlerinden anlamış olman lazımdı.
Hoca aşırı tekfir hastası olmadığı gibi, aşırı tekfir hastalarının istediği şekilde açıklama da yapmaz. Kât'i olan bir durumla, binde bir de olsa kurtulma payı olan durum arasında ayırım yapar.

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
evet ses kayıtlarının ,ezher de aldığı notlarının yazıya dökülmesi lakin abartılıcak bir ilmi olmadığını düşünüyorum.ben cemadatında bulunduğum sürede çok aşırı övüyolardı hatta içlerinde müçtehid diyecek kadar cahillerde var.kitabında Allahın varlığı ve birliği meleklere iman vs.imanın şartları dediğimiz meseleler hariç neredeyse her meseleyi ihtilaflı olarak açıklamış.özellikle selefe müfevvida demesi en bariz hatası.bununla kalmayıp kendi görüşüm dediği mufevvidayı bırakıp,tevil ehlinin görüşlerini savunuyor.cehalet konusunu işlerken "cehalet kimler için mazerettir" başlığı altında yazdıklarıyla ameli farklı(fıkıh usulu kitabında da söyledikleriyle ameli çelişkili)Allahın indirdikleriyle hükmetmiyenler başlığı altında naçiz kanaatini belirtirken "tağutlar hakkında bunlara kesin kafir diyen müslüman olduğu zamana denk gelirse kendi kafir olur.aynı şekilde kesin müslüman diyen kafir olduğu ana denk gelirse kendisi kafir olur" diyerek tuhaf bir görüşün altına imza atmıştır.bu tağutların namaz kıldıkları zaman müslüman(bir öğrencisi bana aynen bu şekil açıkladı) kanun koydukları zaman kafir olduğunu iddia etmektedir.
Abdurrahman bin hasan rahimehullah der ki;Sahabe tabiin imamlar ve ehli sünnet ulemasının tamamı bir kişinin şirkten tamamen soyutlanmadan müslüman olamayacağı hususunda icma etmiştir "ed durerus seniyye 11/545

M Çevrimdışı

musallii

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu ne be bu erkelikmi hanzalnın sus ta mucahit sansınlar dedigi adam bak ne demiş...

evet hanzala bu adama susta mucahit sansınlar dedi evet ne günlere kaldık dimi...

hiç degilse bunun yarısı kadar erkek olsaymış...

Mahkeme Başkanı`nın, kendi beyanına göre `Ekrem Özel`` olarak savunmasını alacağını, ancak ayağa kalkması gerektiğini söylediği Sakka `Benim inançlarıma aykırı. Ayağa kalkmam`` diye cevap vererek oturmaya devam etti. Bunun üzerine Başkan sanığı dışarı çıkarttırdı. Sakka salondan çıkarıldığı sırada, `Ben cihad ettim. ABD`lileri öldürdüm. Sana karşı mı ayakta duracağım. Ben Allah`ın selamıyım`` diye bağırdı.

Sakka, kendisine vasi olarak El Kaide örgütünün başı olan Usame Bin Ladin'i tayin ettiğini belirterek, ''Adresi Afganistan Hindikuş dağları Torabora tepeleri 5. tepe 13. hendek'' dedi.

bu adam mueebet yedi hadi ya hanzala ne yedi he unuttum temyiz yedi...

yok en azından ayaga kalkmasaydı oda iyiydi dimi ...

şimdi bak gerçek el kaide devleti nasıl rahatsız ediyor..

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
bu ne be bu erkelikmi hanzalnın sus ta mucahit sansınlar dedigi adam bak ne demiş...

evet hanzala bu adama susta mucahit sansınlar dedi evet ne günlere kaldık dimi...

hiç degilse bunun yarısı kadar erkek olsaymış...

Mahkeme Başkanı`nın, kendi beyanına göre `Ekrem Özel`` olarak savunmasını alacağını, ancak ayağa kalkması gerektiğini söylediği Sakka `Benim inançlarıma aykırı. Ayağa kalkmam`` diye cevap vererek oturmaya devam etti. Bunun üzerine Başkan sanığı dışarı çıkarttırdı. Sakka salondan çıkarıldığı sırada, `Ben cihad ettim. ABD`lileri öldürdüm. Sana karşı mı ayakta duracağım. Ben Allah`ın selamıyım`` diye bağırdı.

Sakka, kendisine vasi olarak El Kaide örgütünün başı olan Usame Bin Ladin'i tayin ettiğini belirterek, ''Adresi Afganistan Hindikuş dağları Torabora tepeleri 5. tepe 13. hendek'' dedi.

bu adam mueebet yedi hadi ya hanzala ne yedi he unuttum temyiz yedi...

yok en azından ayaga kalkmasaydı oda iyiydi dimi ...

şimdi bak gerçek el kaide devleti nasıl rahatsız ediyor..

kendisine git söyle delikanlı naraları atma,illa bir adamın doğru olması için müebbet hapis yemesimi lazım?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
çok komiksiniz ..trajı komik...düştüğümüz hallere bak... أَوْلَى لَكَ فَأَوْلَى * ثُمَّ أَوْلَى لَكَ فَأَوْلَى

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kendisine git söyle delikanlı naraları atma,illa bir adamın doğru olması için müebbet hapis yemesimi lazım?

size göre içeri giren tuvahhid oluyor ya o babtan.

görende adam varda savunmuyoruz sanacak.adam olaydı da savunaydık.sofilere ve tebliğ cemaatine kızacağınıza kıt'ale çıkan 33 kişiyi durduran halis'e kızın.

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
illa edep illa edep
sen de maşaAllah hanzala hakkında çok şey bilion inşaAllah Hanzalanın eliyle hidayet bulursun

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
size göre içeri giren tuvahhid oluyor ya o babtan.

görende adam varda savunmuyoruz sanacak.adam olaydı da savunaydık.sofilere ve tebliğ cemaatine kızacağınıza kıt'ale çıkan 33 kişiyi durduran halis'e kızın.

şahsım adına senin gibilerin islama daha çok zarar verdiğini düşünüyorum .en kötü batıl hakka yakın olan batıldır.sofiler zaten sapık onların batıllığını cahil halk bile kolaylıkla anlayabiliyor.senin gibiler hakkın önüne oturmuş şeytanlardır.

M Çevrimdışı

musallii

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

SubhanAllah hem video yu koyuyorsun erkek gör diye sonrada utanmadan erkeklik naraları atma diyorsun.

Bir cemaat liderinin doğru olması için cemaatine örnek olması lazım, seyyid kutub bu kadar degerliyse özür dilemediği içindir, o yüzden seyyid kutub her zaman hatırlanacaktır, çakma kahramanlar ise hiç bir zaman...

A Çevrimdışı

asdasd

Üye
İslam-TR Üyesi
erkek gör diye koymadım zaten kendisi erkek haksız itham etmene karşı koydum

konu hanzala değildi şeyh! hasan karakaya dı bir daha konu dışında yazmayacağım