Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Şeyh Muhaysini’den Ramazan’da Vitir Namazında Kunut Duası (video)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
,
Suriye’de bir yandan cihad eden bir yandan vaazlarıyla ümmeti teşvik eden Şeyh Abdullah Muhaysini, teravih sonrası okuduğu kunut duasında Rasullulah’ın (s.a.v.) Taif’ten dönerken yaptığı duayı yaptı:

Allah’ım! Kuvvetimin zaafa uğradığını, çaresizliğimi, halkın gözünde hor ve hakir görüldüğümü ancak sana arz ederim.

Ey merhametlilerin en merhametlisi, herkesin zayıf görüp de dalına bindiği, biçarelerin Rabbi sensin.

İlahi! Huysuz ve yüzsüz bir düşmanın eline beni düşürmeyecek, hatta hayatımın dizginlerini eline verdiğim akrabalarımdan bir dost bile bırakmayacak kadar bana merhametlisin.

Ya Rab! Eğer bana karşı gazablı değilsen, çektiğim bela ve sıkıntılara hiç aldırmam, fakat seni esirgeyiciliğin bunları da göstermeyecek kadar geniştir.

Ya Rab gazabına uğramaktan, rızandan mahrum kalmaktan, senin karanlıkları aydınlatan, din ve dünya işlerini dengeleyen nuruna sığınırım. Razı oluncaya kadar işte affını diliyorum.

Bütün kuvvet ve güç senindir..

Üst Ana Sayfa Alt