Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Ömer Abdurrahman Esaret Altında..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
omerabdurrahman.gif

Şeyh Ömer Abdurrahman Esaret Altında

Müslümanlardan Dua İstiyor..

Amerika Birleşik Devletlerinde 15 yıldır hapis yatan Cemaatül İslamiye'nin manevi lideri Mısırlı Şeyh Ömer Abdurrahman'ın, sağlık durumunun kötüleştiği duyuruldu. Ailesiyle yaptığı son telefon görüşmesinde, şiddetli bir başağrısı yaşadığını, şeker hastalığı sebebiyle uyku uyuyamadığını söyleyen Ömer Abdurrahman, dua talebinde bulundu.

Dr. Ömer Abdurrahman 1993 yılındaki Dünya Ticaret Merkezi'nin ilk bombalamasından sorumlu tutulmuş ve ömür boyu hapse mahkum edilmişti. Aslen âmâ olan Şeyh Ömer Abdurrahman, Mısır'da da Nasır zamanında bir süre hapis yatmıştı.

Ömer Abdurrahman Enver Sedat'ın katline de fetva vermiş, Enver Sedat'ı öldüren Halid İslambuli ile birlikte mahkemeye çıkarılmış fakat fetvası ispatlanamamıştı.

1930'lu yıllarda doğan Ömer Abdurrahman, ilerleyen yaşı ve hastalıkları sebebiyle hareket etme sıkıntısı da yaşıyor. Ailesi ile yaptığı görüşmelerden birinde, Abdurrahman'ın 'Eğer Kur'an olmasaydı delilirdim' dediği öğrenildi.

Ömer Abdurrahman'ın Mısır'da yaşayan ailesi, ABD başkanlık seçimlerinden sonra, Mısır'a naklini talep edecek. 2001 ve 2004 yıllarında ailesi tarafından yapılan ziyaret müracaatları, ABD yönetimi tarafından reddedilmişti.

Ömer Abdurrahman'ın manevi lideri bulunduğu Cemaat'ül İslamiyye, Müslüman Kardeşler'den sonra adını en çok duyuran ve güney bölgelerinde etkin olan Mısır'daki önemli gruplardan biri.

Ömer Abdurrahman, Mısır'da bir süre hapis yatıp serbest bırakıldıktan sonra Sudan'a kaçmış, buradan da ABD vizesiyle New York'a geçmişti. Bazı kaynaklar, Ömer Abdurrahman'a ABD vizesi verilmesini, daha sonra meydana gelecek 'düzmece Dünya Ticaret Merkezi bombalamasında azmettirici rolüne kurban' şeklinde yorumlamışlardı.

Ömer Abdurrahman bir süre önce de hapisten yazdığı mektubunda, durumun çok kötü olduğunu belirterek, şunları söylüyordu:

"Benim tutuklu bulunduğum hapishanedeki şartlar çok kötü ve ben aşırı derecede zayıf düştüm. Bu aşağıdakilerden görülebilir:

Onların dini özgürlükler ve ibadet özgürlüğü konusunda talep ettikleri tamamı haksızca. Ben Ekim 1995'de yakalandığımdan beri Cuma namazı kılma iznine dahi sahip değilim ve hata cemaat halinde hiç namaz kılmadım.

Ben aylardır, saçlarımı ve tırnaklarımı kesmeye gitmiyorum.

Benim şartlarımda birisi (Şeyh kördür, şeker hastalığı çekmektedir ve aynı zamanda yaşı da ilerlemiştir) hiç kimsenin eşyalarını düzenlemek için yardım etmeksizin, hücre hapsine çarptırılmıştır.

Benim gecesiyle gündüzüyle konuşabilecek kimsem yok, hücrem herkese kapatıldığından beri, ne diğerleriyle sosyalleşmeme izin veriyorlar, ne de bırakın Müslüman olmasını, Arapça konuşabileceğim kimseyle… Ben gece ve gündüz bu şekilde duruyorum. Bu ne yalnızlık, bu ne zulüm? Bu onların çokca övündüğü ve yayın akışlarını ve haber mecmualarını doldurdukları insan hakları mıdır, bize işkence yaparak, bu şekilde bizi susturmak veya sesimiz kesmek?"

Lütfen Dualarımızda Şeyh'i unutmayalım.

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yuce Yaradan Rabbim yar ve yardimcisi olsun InsaAllah , Rabbim sabir versin kendisine ve ailesine .....

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
Rabbim sen herşeyi en ayrıntısıyla görensin. Rabbim Bu Kulunun Yanlızlığını gider. O Zalim kavmede En büyük azapları tattır. Ey Merhameti bol olan Rabbim Sıkıntılarımızı gider . Biz müslümanlara yardım eyle. AMİN.

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
allah acil şifalar versin tez zamanda ...............esaretten kurtarsın inşallah

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Dualarimiz insaALLAH namazlardan sonra yapilacaktir.. Rabbim sizlerden razi olsun...

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
emre bi dur be ....herşeye yorum yazmışsın herşeyde bi fikrin var....fazla bilgisayar başından durma gözlerin bozulkur...bak biz bütük gün işimiz geregi ilgisayar başındayız hem radyosyonuna maruz kaldık hemde göz bozulacak yakında..:)

E Çevrimdışı

emre90

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ya kardeşim bizde saat 3.5 da 4 den sonra iş çıkmıyor, muhasebe bürosu işte ne yapıcaksın, ayrıca bakıyorum ya kim ne yazmış, bende yazıyorum,

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah kısa sürede onu esaret altından azadlığa erdirsin.Amin

Üst Ana Sayfa Alt