Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyh Süleyman El-ulvan'dan Haber Var

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Oğlu Abdulmalik, Babasına Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem ile onun sahabeleri haricinde en çok etkilendiği kimseyi sordu:

Şeyh Süleyman el-Ulvan, Şeyhu'l-İslâm İbn Teymiyye şeklinde cevap verdi.

Bunun sebebi sorulduğunda da:

''İlminin genişliği , tevhiddeki gücü ve onun meselelerini ortaya koyuşu , taklit ve taassupdan kurtuluşu , hak sözü söylemedeki cesareti ve onda olan sebatı, zühdü, verası ,cömertliği , muhaliflerine olan adaleti ve insafı, kendi için olamayacak mazeretleri muhalifleri için bulması.'' şeklinde cevapladı.

Şeyhimiz diyor ki: ''Hapisten önce Kitabu't-Tevhid'i çok kez şerh etmiştim. Ama hapiste tevhidin hakikatini anladım. Tevekkül, inabe, umut ve (Allah'tan ) yardım isteme...''

Hapiste en çok hangi kitaptan faydalandın sorusuna ''İbn Kesir Tefsiri'' diye cevap vermiştir.

Şeyhin hapisteki programı gün boyu okumadan ibarettir. Eğer yorulursa, iki saat siyer ve edebiyat kitaplarını okuyarak kendisini dinlendirmektedir.

Oğlu Abdulmalik diyor ki :
''Babamın bir arkadaşı bana dedi ki : Babanın omzuna vurup ona dedim ki : Rabbine hamd et. Senden başkaları dinle ticaret yaparken, din sebebiyle senin cebine bir Riyal bile girmedi.''

Şeyhimiz cezaevinde yoğun telif çalışmalarıyla da ilgilenmekte ve çok sayıda ciltte ve konuda eser yazmaktadır.

Yüce Allah azze ve celle kendisine sebat versin. Onu zalimlerin zulmünden korusun. Hayır üzere, ailesi, talebeleri ve sevenleri ile kavuştursun. Allahumme Amin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ben de müjdeli haber mi geldi diye bir an sevinmiştim

RABBİM,şeyhi esaretten kurtarsın hayırlı berekedli bir ömür nasip etsin amin

Üst Ana Sayfa Alt