Şeyh Usame B. Laden: "amerikan Halkına Sesleniş"

ebuhasanelmakdisi

Yeni Üye
Üye
Şeyh Usame B. Laden (Allah Onu Korusun)
AMERİKAN HALKINA SESLENİŞ


Mahlukatı kendisine ibadet için yaratan, onlara adil olmalarını emreden, mazlumlara zalimlere misliyle mukabele etmelerini izin veren Allah’a hamd olsun!
Bundan sonra;


Ey Amerikan halkı: bu mesaj size, köklerini kazımak için arkasından savaşların ve tehditlerin geldiği 11 Eylül saldırılarının nedenlerini hatırlatmak içindir. Bu saldırılarda zarar görenlerin ailelerine ve bu saldırıların sebeplerini meydana çıkarmalarını talep eden bir soruşturma isteyenlere sesleniyorum. Bu oluşumlar, sizi sekiz yıldır amaçsızca yanlış yere yönlendirenlere karşı atılan önemli adımlardır.

Tüm Amerikan halkı için bunları bilmek iyi olacaktır. Çünkü sizin bu sebepleri bilmedeki gecikmeniz, size dönüşü olmayacak şekilde çok pahalıya mal oldu. Eğer bu çatışmanın taraflarından biri olan Beyaz Saray yönetimi, sizi bu son birkaç yıldır, bu savaşın güvenlik için gerekli olduğuna inandırdıysa hatırlayın ki akıllı insanlar gerçeğe ulaşmak için iki tarafın da argumanlarını dinlemekte ısrarcı olurlar.

Öyleyse şimdi bana kulak verin;

Şunu söyleyerek başlıyorum ki; bizim on yıllardır kanıtlanmış ve ilan edilmiş çok sayıda sebebimiz var. Asıl çatışma noktamız, sizin İsrailli müttefiklerinize, bizim topraklarımızı-Filistin’i işgal etmeleri için verdiğiniz destektir. Bazı diğer haksızlıklarınızla birlikte sizin bu durumunuz bizi, 11 Eylül saldırılarını düzenlemeye sürükledi.

Sizin hükümetinizin desteğindeki Yahudilerin elinden çektiğimiz zulümleri bilseydiniz, halklarımızın, gerçekte özel çıkar gruplarının-özellikle büyük şirketler ve İsrail lobileri- tutsağı olan Beyaz Saray yönetiminin politikalarının kurbanı olduğunu fark edecektiniz. Size 11 Eylül’ün nedenlerini en iyi açıklayan kişi, yine sizin bir vatandaşınız vicdanı uyanmış olan eski bir CIA ajanı. O, kendisine karşı yapılan tüm tehditlere rağmen gerçekleri anlatmaya ve size 11 Eylül’ün mesajını açıklamaya karar verdi. Bu amaçla bazı şeyler yaptı. Bunlardan biri, yazdığı kitap: “Bir kiralık katilin özrü” .

Yakın zamanlarda Kahire’deki konuşmasıyla Obama, Filistin’deki halkımızın işgal ve kuşatmadan çektiği acıyı itiraf etti. Eski başkanlarınızdan Carter’ın, Filistin’deki halkımıza yönelik faşizmini anlattığı kitabını okusaydınız olaylar konular daha berraklaşırdı. Aynı şekilde O’nun birkaç hafta evvel kuşatma ve baskın altındaki Gazze’yi ziyaretinde, şöyle dediği konuşmasını dinleseydiniz: “Gazze halkı, insanlıktan ziyade hayvanlar gibi muamele görüyor” Allah’ın yardımı her şeye yeter. O en iyi koruyucudur.

Burada, bu öldürücü kuşatmanın altında sıkışmış yaşlı, kadın ve çocuklara merhameti olan herkes için uzun bir ara vermemiz gerekiyor. Siyonistler onların üzerlerine, Amerikan yapımı beyaz fosfor bombaları yağdırdılar. Böylece onların hayatlarını sonsuz bir trajedi haline getiriyorlar. Çocuklar, doktorların ve babalarının kollarında yemek ve ilaç yokluğundan ölüyorlar. Elektrik de yok. Amerika’daki İsrail lobisinin etkisi ve nüfuzunu kabul eden dünya liderleri ve destekçilerinin yüzlerinde apaçık bir utanç izi var. Tüm bunların detayları, sizin iki yurttaşınız olan John Mearshaimer ve Stephan Walt’ın kitabı olan “Amerika’daki İsrail Lobisi” isimli kitabında anlatılıyor. Bu önerilen kitabı okuduktan sonra gerçeklerden haberdar olacak ve nasıl yanıltıldığınızı görüp şok olacaksınız. Şunu da bileceksiniz ki, bugün Beyaz Saray’dan bize karşı savaşınızın sizin güvenliğiniz için gerekli olduğunu iddia eden bildiriler yayınlayanlar, Cheney ve Bush’un planını tamamlıyor ve sizin kanlarınız ve ekonominizi harcayan büyük şirketlerin çıkarları için eski korku politikalarını pazarlıyorlar. Sizleri bütün bu savaşlara zorlayanlar mücahidler değildir. Biz ancak ülkelerimizi özgürleştirme hakkımızı müdafaa ediyoruz.

Ve eğer kendiniz için en iyisini yapacaksanız Beyaz Saray’ın özel çıkar grupları tarafından ele geçirildiğini fark etmelisiniz. Onu özgürleştirme çabanız, Bush’un iddia ettiği gibi Irak’ı “Özgürleştirme” savaşından daha iyidir. Böyle durumlarda, ismi ne olursa olsun, Beyaz Saray’ın lideri kendine ait olmayan ve özel çıkar grupları tarafından patikadan aşağıya giden treni, raydan çıkmasın diye yolda tutmaya çalışan makiniste benzer. Ve eski başkan Kenedi ve kardeşlerinin maruz kaldığı ölümden korkmaya başlar.

Özetle: Sizin kendinizi, neo-con ve İsrail lobileri tarafından üzerinize yayılan korku ve terör ideolojisinden kurtarmanız için, İsrail ile ittifakınızı masaya yatırmanın ve kendi durumunuzu belirlemenin tam zamanıdır. Sizin güvenliğiniz, kanlarınız, oğullarınız, hazineleriniz, işleriniz, evleriniz, ekonominiz ve isminiz mi daha önemli? Yoksa İsrail’in güvenliği, çocukları ve ekonomisi mi? Eğer kendi güvenliğinizi seçerseniz ve bu savaşlara bir son verirseniz- çoğunluğun seçimi ile- bu, bizim güvenliğimizi bozanlarla mücadele etmenizi gerektirecektir. Biz böyle, önceden bahsedilen sağlam ve emin bir temele dayanan bir seçime karşılık vermeye hazırız.

Burası, savaşa ilişkin ve onu sonlandırmak için önemli bir nokta. Bush iktidara geldiği ve Vietnam Savaşı’nda iki milyon insanın öldürülmesinde parmağı olan bir Savunma Sekreteri atadığı zaman akıllı insanlar o gün, Bush’un görevi boyunca yeni katliamlara hazırlandığını önceden tahmin etmişlerdi ve işte bugün Irak ve Afganistan. Sonra Obama göreve geldi ve Bush ve Cheney’in adamlarını, Savunma Bakanlığı’nın en önemli görevlerinde bıraktı. Örneğin Gates, Mullen ve Petraeus gibileri… Akıllı kimseler anladı ki, Obama zayıf bir adam ve önceden söz verdiği gibi savaşı durdurabilme gücüne sahip değil. Bunun yerine mümkün olduğu kadar erteleyecek. Eğer yeteri kadar ciddi olsaydı, bu görevi bu kısır savaşlara karşı olan birine emanet ederdi. Örneğin Irak’taki eski komutan General Sanchez ve Bush’un Beyaz Saray’dan ayrılmadan kısa bir süre önce, savaşa karşı olmasından dolayı istifaya zorladığı ve arkasından savaşı kışkırtacak birini tayin ettiği Centcom Şefi gibi…

Sonra Obama, cumhuriyetçilerle birlikte çalışma görüntüsünde en önemli ve tehlikeli bakanı, Cheney’in bir adamını tutarak size büyük bir numara yaptı. Sizler zamanı gelince, Beyaz Saray’da simalar dışında hiçbir şeyin değişmediğini anlayacaksınız. Acı gerçek, neo-conlar sizi karanlıkların içine atmaya devam etikçe ortaya çıkacak.

Ve şimdi tam bir çemberin içine geliyoruz: Eğer savaşı durdurursanız, böyle olur. Durduramazsanız, bizim önümüzdeki yegane yol size karşı tüm imkanlarımızla savaşı sürdürmek. Tıpkı 10 yıl boyunca Sovyetler Birliği’ne, Allah’ın lütfu ile tarihin bir sayfası olmaya mecbur edene dek yaptığımız gibi. Bu, sizin için oldukça uzun, ümitsiz ve görünüşte hiç kimsenin faydasına olmayan ve sonu gelmeyen bir savaştır.

Daha önce Afganistan’da savaşan Rus generaller, bu savaş başlamadan sizi sonuçla ilgili uyarmışlardı. Fakat siz, öğüt veren insanları sevmiyorsunuz. Büyük tefecilerin ödünç paralarıyla ve askerlerin moralleriyle finanse edilen bir savaş, öyle bir bataktadır ki onların her gün intihara kalkışmaları, savaşı kaybetmektir. Yüce Allah(c.c.) izin verirse!

Bu savaş size Doktor Bush ve Cheney tarafından 11 Eylül saldırılarının ilacı olarak emredildi ama acı ve kaybedilen bir savaş haline geldi. Olayların kendisinden daha acı olanı, yapılandırılan borçların, tüm Amerika’nın ekonomisini mahvetmesidir. Şu sözdeki gibi: “hastalık bazen tedaviden iyidir.”

Ve bizler, Yüce Allah’ın fazlıyla omuzlarımızda silahlarımız 30 yıldır doğuda ve batıda küfrün iki kutbuyla da savaşıyoruz. Uluslar arası zulme rağmen, bizim tarafımızda tek bir intihar durumu söz konusu değil. Bunun için Allah(c.c.)’a şükrederiz. Bu, bizim ideolojimizin sağlam, amacımızın adil olduğunu gösterir. Ve Allah’ın izniyle ülkelerimizi özgürleştirme davamıza devam etmekteyiz. Silahımız sabır ve Allah(c.c.)’tan gelen zafer. Filistin’i canlarımızdan daha değerli gördüğümüz için Mescid-i Aksa’dan asla vazgeçmeyeceğiz.

Savaşı İstediğiniz Kadar Uzatın,
Biz Allah(c.c)’a
Filistin Üzerine Pazarlık Yapmayacağımıza Dair Söz Verdik!

İslamın Aslan Şeyh Usame B. Laden (Allah Onu Korusun)

Çeviri: Tak-Va.CoM
Salih Dualarınızda Bizleride Unutmayın!

 

ayaklıkütüphane

Yeni Üye
Üye
ABD’NİN “TEKŞANSI” BİN LADİN’MİŞABD’nin ‘tek şansı’ Bin Ladinmiş

ABD’yi şok eden bu sözler, kapalı kapılar ardında da değil, ülkenin en çok izlenen televizyonunda söylendi. CIA’deki “Ladin Masası”nın ilk sorumlusunun sözleri kafa karıştırdı“ABD olarak tek şansımız, Usame Bin Ladin’in ülke içinde büyük bir silahlı saldırı gerçekleştirmesi.” Bu sözler, Usame Bin Ladin’in sağ koluna ya da bir teröriste ait değil. Bunları söyleyen CIA’nin Usame Bin Ladin masasının kurucusu ve eski sorumlusu Michael Scheuer.
Amerika’yı şok eden bu sözler, kapalı kapılar ardında da değil, ABD’nin en çok izlenen televizyonunda katıldığı bir programda Scheuer’in ağzından döküldü. Tutucu yayınlarıyla bilinen Fox TV’de, muhafazakar program sunucusu Glenn Beck’in programına katılan Scheuer, tepkiler üzerine sözlerinden geri adım atmadığı gibi, “Obama’nın ülkeyi korumak istedeğinden emin olmadığını” söyledi.
Programda, “Ülke olarak tek şansımız, Usame Bin Ladin’in ülke içinde büyük bir silahlı saldırı gerçekleştirmesi.” diye konuşan Scheuer, “Çünkü bu tabandan tavana baskıya yol açacak. Çünkü bu politikacılar sadece koltuklarına değer veriyor. Sadece medyanın ve Avrupa’nın övgülerine değer veriyor. Yine absürt bir durumdayız. Amerikan halkının, liderlerinden kendilerini daha etkili, gerektiği kadar şiddeti istimal edecek şekilde ve daha tutarlı korumalarını talep etmesini sağlayacak bir saldırıyı sadece Usame gerçekleştirebilir.” dedi.
Ladin de onun kitabını tavsiye etmişti

Usame Bin Ladin’i “ABD’nin tek şansı” ilan eden Michael Scheuer ile El Kaide terör örgütü lideri arasındaki ilişki yeni değil. 22 yıl boyunca CIA’de analist olarak çalışan Scheuer, 1996 yılında kurulan Usam Bin Ladin’in masasının sorumluluğunu 1999 yılına kadar sürdürmüştü. Usame Bin Ladin ise, 2007 yılında yayınlanan video kaydında, ABD’nin savaşı niye kaybettiğini anlamak isteyen herkesin Scheuer’in “İmperial Hubris (Emperyal Gurur)” adlı kitabını okuması gerektiğini savunmuştu.
“Obama’nın Amerika’nın güvenliğini istediğini sanmıyorum”

Fox News kanalında, “ABD’de bir terörist saldırıyı şans” olarak nitelendiren sözleriyle büyük tepki toplayan CIA ajanı Scheuer, ertesi gün katıldığı bir radyo programında sözlerinin arkasında durdu. Scheuer, Alan Colmes’ın konuğu olarak katıldığı radyo programında, Barack Obama’nın “ABD’nin güvenliğini sağlamak gibi bir derdi” olmadığını savundu. Colmes’un, “Ülke güvenliğinin ABD Başkanı Barack Obama’nın umurunda olduğunu düşünmüyor musun?” şeklindeki sorusuna, “Hayır düşünmüyorum.” dedi. Colmes, “Ülkeyi korumak istemiyor mu?” diye sorunca Scheuer, Obama’nın yeniden seçilmesini tehlikeye atmadıkça istemeyeceğini savundu.
Haber 7
 

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
bunu copy ederek ne yaptığını sanıyorsun?

başın ğöğe mi çıktı?
 

ayaklıkütüphane

Yeni Üye
Üye
üsame bin ladinin kim tarafından kullanıldığını ,onun kimin maşası olduğunu gösterip yanlıştan dönmeniz için yayınlıyorum
 

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
o kıt aklınla önce dinini nereden öğrendiğine bak sonra gel bize insanlar hakkında eleştiri yap. Bayram bayram iftira ediyorsunuz, Allah sizi ıslah etsin. Bayram günleri bile rahat duramıyor içinizdeki kini mucahidlere atıyorsunuz. Ve hak ettiğiniz muameleyi eninde sonunda görüyorsunuz.

Lütfen bu gibi zihniyetler foruma girmesinler.

Bizler sizlerin yanlışına vesile olup düzeltemiyoruz, dilerim Rabbim sizlere ve sizin gibilere hidayet eder..

Unutmadan şunuda diyeyim sizin gibileri banlamamız, şurada kafirleri öven kafirin kucağında yatan haber sitelerinden copy yazılarınıza yanıt vermekden kaçma değil, ahmaklarla uğraşacak kadar değersiz vaktimiz yoktur. O yüzden size ve sizin giblere selam olsun deyip geçiyoruz.

Selam olsun sizlere.
 

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
haci abi o proğramı yap kebablar benden hemde ellerimle yaparım: )
 

farkındayız

Yeni Üye
Üye
......................

Sizin hükümetinizin desteğindeki Yahudilerin elinden çektiğimiz zulümleri bilseydiniz, halklarımızın, gerçekte özel çıkar gruplarının-özellikle büyük şirketler ve İsrail lobileri- tutsağı olan Beyaz Saray yönetiminin politikalarının kurbanı olduğunu fark edecektiniz. Size 11 Eylül’ün nedenlerini en iyi açıklayan kişi, yine sizin bir vatandaşınız vicdanı uyanmış olan eski bir CIA ajanı. O, kendisine karşı yapılan tüm tehditlere rağmen gerçekleri anlatmaya ve size 11 Eylül’ün mesajını açıklamaya karar verdi. Bu amaçla bazı şeyler yaptı. Bunlardan biri, yazdığı kitap: “Bir kiralık katilin özrü” .


...............

“Bir kiralık katilin özrü” .

Bu kitap türkçeye çevrilmişmidir ki. Bilen varmı
 
Üst Alt