Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Seyh, Uzun Eşek Oynayarak Sofilere Şifa Dağıtırsa

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bana Dostununu Söyle Senin Kim Olduğunu Söyliyeyim:

Seyh, Uzun Eşek Oynayarak Sofilere Şifa Dağıtırsa
Muhammed Âccan el-Hadîd Uzan Eşek Tarikatı
Cübbeli Bayraklı Ahmed'in Dostu

İsmailağa Cemaati ve Cübbeli Bayraklı Ahmed İyi Tanır: Muhammed el-Accani

Muhammed El Accan' Günah Çıkarırken!

Muhammed El Accan uydurduğu Resimli Bayraklı Milli Bid'atçıdan Ruku'lu İbadetler

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhim bu uzun eşek oyunu değil ki :D

üstlerinden geçiyor sadece bu da ayrı bir sapıklık türü

nasılda tempo tutuyorlar

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
beyinsizler hayvanların yanlarında akıllı kaldığı sapıklar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
RABBİM,iyliği versin fisebililllah akhim

tam isabetli bir cevap verdin

gülmekten karnım ağrıdı :D

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekmidir acaba bu olay yoksa miletle dalga geçmek içinmi yapmışlar çoluk çocuk koca adamlar ne sanarak yapıyorlar bunu bir sevap uamrak mı yoks akafayı bulmuş adamlar eğlenmek maksatlımı yapıyor hangi tarikattandan dır bunlar bilen varmı

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RABBİM,iyliği versin fisebililllah akhim

tam isabetli bir cevap verdin

gülmekten karnım ağrıdı :D

benide guldurdu, once anlamadim senin yorumundan sonra tekar okudum, uzun essek degil, uzan essek mis ..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
yine işin içinden cübbeli çıktı :D

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şam soytarıları diye bunlara denir .. şeytana ne hacet bunlar pro olmuşlar....

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gerçekmidir acaba bu olay yoksa miletle dalga geçmek içinmi yapmışlar çoluk çocuk koca adamlar ne sanarak yapıyorlar bunu bir sevap uamrak mı yoks akafayı bulmuş adamlar eğlenmek maksatlımı yapıyor hangi tarikattandan dır bunlar bilen varmı

inan akhi bende izlerken onu dusundum BU NE SIMDI ? bunun islam ile ne alakasi var hani bunu anlamak icin bidat tanimini bilmeye gerek yok cagri filmini izleyen her sahis bunun dinle alakasi olmadigini anlar .. cagri filmi dedim biraz abes oldu belki ama oyle ..

ben biriyle ateste yurume ile alakali konusmustum .. dedim nerden gordun bu ameli? dediki IBRAHIM AS atese atilmadimi .. ( boyle salak baglantilar kuruyorlar musriklerin ruh hali boyle ) .. bende dedimki o atese atildi ateste yurumedi .. sonra senin sorunu sordum dedim boyle bir ibadet yok oda bana dediki sen ahmakmisin biz ibadet olsun diye yapmiyoruz .. bende sordum tekrar dedim ECIR bekliyormusunuz? dedi evet ..bende dedim, iste sen ibadet yapmissin .. ama yinede anlasamadik, allahu alem bu kadar insanin yanlis yapacagini tahmin edemedi, BU KADAR insanmi yanlis yani atalarindan oyle gormusler .. kimsede cikip siz yanlissiniz dememis bir kac kisik sesten baska zaten tevhid turkiyeye yakin tarihlerde girmis allahualem ilim cagi internet vs ..

ama bu musrikler yaptiklari bu tur amelleri ( ateste yurume, sirta demirle vurma (aleviler), bagira cagira zikir yapma vb ) bir sey dayandiriyorlar. Allahualem videodaki zikirleri sorsaniz derlerki allah resulu medineye geldigine muslumanlar onlari teflerle, coskuyla, bagira cagira, karsilamadilarmi? ... DERLER YANI .. ve ecirde bekliyorlar sonucta zikir ediyorlar ( zikir etiklerini ZAN ediyorlar )

M Çevrimdışı

miraç burak

Üye
İslam-TR Üyesi
evet aynen öyle hiç bir delileri yok sadece bazı kıyaslamalar yapıyorlar kendilerince delilleri o benimde akrabalarımdan var adıyamana kölelik yapmaya gidenler benim köyüm hepsi adıyamancı hatta kişileri kınıyorlar felancıya bak kaç yaşına geldi adıyamanın ıyapmamış :) tevbe almadan gidecek Allah muhafaza felan diyroalr gerçekden çok komik durumlar mesela gavs dedikleri adama isnat ettikelri Allah ın sıfatlarına delil oalrak şunu gösteriyorlar Allah şeytana dünyayı bir saniyede dolaşma yetkisi evrmiş vesvese verme yetkisi vermişde gavsmı istediği yere uçamıyacak yada rabıta çekenin kalbinemi giremiyecek gibi saçma sapan iddalar atıryoarlar işin üzücü yanı aslında üzülmek doğrumudur bu kişiler hakında kurandan bahsetsen ayet koysan hiç bir şekilde inanmıyorlar gavs varken bizim aklımız ermez kuranı anlamak bize düşmez diyroalr bu millet bu hale nasıl getirilmiş şimdi daha iyi anlıyorum mustafa kemalin ehli sünnet alimleri asıp tasavvufçu belamları neden desteklediğini.

s.muhammed Çevrimdışı

s.muhammed

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu herifler youtubeda bu videoları yaydım diye bana saldırdılar :))
Tehdit alıyoruz abiler bilginiz olsun :)))

J Çevrimdışı

jihat fisabilillah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsmailağa Cemaati ve Cübbeli Bayraklı Ahmed İyi Tanır : Muhammed el-Accani

8485

Muhammed El Accan dan cevap geldi :)

1

2

3

4

5

6

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed El Accan denen zatin bahsettigi hadisler asagidadir ...

Allah'ın Rasûlü, Cafer'e "Senin ahlâkın benim ahlakım gibidir. Benim vücut şeklim de seninki gibidir"dedi. Ali'ye de "Ey Ali, sen bendensin ve çocuklarımın babasısın"dedi Müntehab, V/130 (Taberani, Usame b. Zeyd'den).

Allah'ın Rasûlü, Cafer'e "Sen hem şekil, hem de ahlâk bakımından bana benziyorsun"dedi Heysemî, IX/272 (İmam AHmed, Abdullah b. Eslem'den).

asagidaki iki hadis durumu anlama adina onemli gordugumuzdur, kirmizi ile yazdigimiz bolumler ozelikle

Hz. Ali şöyle anlatıyor: "Ben, Cafer ve Zeyd birlikte Rasûlullaha vardık. Hz. Peygamber, Zeyd'e "Sen bizim kardeşimiz ve arkadaşımızsın"dedi. Bunun üzerine Zeyd, sevincinden sıçrayarak çıktı. Sonra Hz. Peygamber Cafer'e "Sen şekil bakımından da, ahlâk bakımından da, bana benziyorsun!"dedi. Bunun üzerine Cafer de Zeyd gibi sıçrayarak sevincini gösterdi. Sonra bana "Sen benden, ben de sendenim"dedi. Ben de sıçrayarak Cafer'in arkasından gittim Müntehab, V/130 (İbn Ebî Şeybe, Ebu Yâ'la ve Beyhakî, Hz. Ali'den).

Rasûlullahtan bir kelime işittim. Eğer Arap yarımadasının kızıl develerinin hepsi bana verilse onunla değişmem. Hz. Peygamber bana "Senin baban Cafer, hem yaradılış bakımından, hem de ahlâk yönünden ashâbımın bana en benzer olanıdır. Sen ey Abdullah! Tıpkı baban gibisin"dedi Müntehab, V/222 (Ukayli ve İbn Asakir Abdullah b. Cafer'den).

simdi bu hadislerin hepsini SAHIH kabul ediyoruz .. ve tecelisinin asagidaki videoda gorup goremiyecegimize karar veriyoruz ..

İsmailağa Cemaati ve Cübbeli Bayraklı Ahmed İyi Tanır: Muhammed el-Accani

8485

bunlar iste bu haldeler .. ve bu hallerini Cafer ra yada Ali ra in Allah resulu sav'in soyledigi bir soz karsisinda sevinerek sicramalarina benzetebiliyorlar ( nasil becerebiliyorlarsa )

hadiste gectigi gibi Allah resulu asv min birine soyledigi guzel bir soz ki o soz icin hic bir kimse Arap yarımadasının kızıl develerinin hepsi kendisine verilse onunla değişmez .. boyle bir sevincten dolayi sicrayarak yada Muhammed El Accan denen sahsin anlatigi sekilde sevincle gitmesi ile videodaki olaylar ne kadarda bir birine benziyor DEGILMI ?

8507

benim burdan Muhammed El Accan denen sahsa once bu hadisleri bir kez daha okuyup fikih etmesini birde videoda kendi hallerine bir daha bakmasini oneririm ..

videoda oyle bir halleri varki bunu goremeyip Allah resulu sav'nden sahislarina guzel bir soz isitmis olan sahabenin seckinlerinin sevincleride iste boyleydi diyecek kadar sapikliga dusmus bu insanlari Allah islah etsin .... amin

birde videoda anlatirken dogru soyluyor sanasınız diye konusurken agzilarini , dillerini eğip bükuyorlar. Halbuki okudukları o hadislerin tanimidir ama kendi yaptiklarina delil değildir. kendi yaptiklari ki videoda gozukuyor... anlatilan hadiseye uygun olmadığı halde Bu dinde vardir diyorlar.

Ey iman edenler, müşrikler ancak bir pisliktirler