Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şeyhulislam Ibn Teymiyye'nin Hayatı Belgesel(türkçe)

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

not: kardeşler belgeseli kimin hazırladığını bilmiyorum ve sonuna kadarda izlemedim.Bir bakın belki faydalı olur.Bilgisi olan kardeşler yorumlarını yazsınlar gerçeklerle örtüşen bir belgesel mi diye.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Film şeyhulislam ibn teymiyenin çocukluğundan büyümesine dek geçen evreleri konu ediyor.
ara ara selef imamları hakkında kısa kronolojik bilgiler vererek hafızamızda okuduğumuz bazı olayları canlandırıyor.
ibni teymiyenin imam neveviden şafii fıkhını talim ederken geçen sahneler , kitaplarda şeyhin çocukluğunda nakledilen zekasını izleyiciye gösteriyor.
Bu sahnelerde ayrıca ilim öğrenmenin zorluğu ve usulu görülüyor.aynı zamanda alimlere karşı takınılması gereken edepten kısa mesajlar veriyor.
ilk 40 dk kadar izledim ,ibn teymiyenin değerli şahsiyetini tanıtma noktasında hakkını vermişler
ailece izlenebilecek akıcı bir film.
Ne yaptıysam filmi kimlerin çektiği noktasında bir bilgi edinemedim hintlilere benziyorlar ama. Sakallarının ilginç hallerini filmle bağdaştıramadım.
4O DK. SONRA UYUYA KALMIŞIM DEVAMINI ZAMANI OLAN BİR KARDEŞ İZLEYİP ANLATSIN .GENEL OLARAK SAHİH BİLGİLER AKTARILIYOR Allahu alem.
İzlenmeye değer

Üst Ana Sayfa Alt