Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şia & Ali peygamberden üstün ve Fatima ise Aliden üstünüdür

Elmeddin_ Çevrimdışı

Elmeddin_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah al-Salamu 'Aleykum

Bunu Şii ” Hadisi al-Qudsi” ile bazı kaynaklarda okumuştum.

يا أحمد ـ لولاك ، لما خلقت الافلاك ، ولولا علي لما خلقتك ولولا فاطمة ، لما خلقتكما

Şia Hadis Qudsinin Tercümesi:

Allah(C.C) Peygamber(S.A.V.)'e şöyle dedi: Ey Muhammed! Eğer sen olmasaydın evreni yaratmayacaktım, Ali olmasaydı Seni yaratmayacaktım ve eğer Fatıma olmasaydı her ikinizi de yaratmayacaktım

Şii kaynaklar:

- al-Jannah al-’Asimah p148.
- Multaqa al-Bahrayn p14.
- Mustadrak Safeenat al-Bihar 3/334.
- ‘Avalim al-’Avalim val Ma’arif p26 Majma’a al-Noorayn.
- Min Fiqh al-Zahraa 1/19.
- al-Asrar al-Fatimiyyah p237.
- Fatima Sirr al-Voujoud p61,62.

Son kitap olan “Fatima Sirr al-" Voujoud" başlığı dikkatimi çekti ki bu kitap "Fatımanın Varoluşunun Sırrı" olarak çevrilmiştir. Böyle bir başlığı yazan kişi kendisini ne sanıyor!

Galiba bu kitap hakkında arkadaşlarımdan birisi kitabın bir Şii tarafından yazıldığını söylemişti:

fda6b3e0c4.jpg

Onun ismi Ayatullah Sayyed ‘Adil al-Alavi'dir. Bu kitap için böyle bir isim seçen bir adam çılgın değil de nedir.

Onun kitabını buradan buldum.

İåÑÓ ßÊÇÈ İÇØãÉ ÇáÒåÑÇÁ (Ú) ÓÑø ÇáæÌæÏ

Hadi şimdi içindekilerin bazı bölümlerinin tercümesine bakalım, bunu ne kadar cilgin olduğunu görebilirsiniz.

نبذة من الأحاديث الشريفة في فضائلها (عليها السلام)
اسمها في العرش
حبّها الإكسير الأعظم
نجاة محبّيها من النار بيدها المباركة
حديث «لولاك»

- Onun (Fatima (ra)) adı Allah tarafından Arş' a yazılmıştır.
- Onun sevgisi en büyük ilaçtır
- Onu sevenler Onun mübarek elleri sayesinde Cehennem ateşinden korunacaktır
- "eğer Fatımayı yaratmasaydım her ikinizi de yaratmayacaktım" hadisi

Hızlıca bir göz attım ve Şii inançlarıyla ilgili bazı ilginç detaylar buldum, örneğin:

عن الرضا (عليه السلام)، قال النبيّ (صلى الله عليه وآله):
«لمّا عرج بي إلى السماء أخذ بيدي جبرئيل (عليه السلام)، فأدخلني الجنّة، فناولني من رطبها، فأكلته، فتحوّل ذلك نطفة في صلبي، فلمّا هبطت إلى الأرض واقعت خديجة فحملت بفاطمة (عليها السلام)، ففاطمة حوراء إنسيّة، فكلّما اشتقت إلى رائحة الجنّة شممت رائحة ابنتي فاطمة»

Imam el-Riza (as) 'dan rivayet edilmiştir: Peygamber (S.A.V) şunları söyledi:
Allah beni gökyüzüne yükselttiğinde, Cebrail beni ellerine aldı ve Cennete götürdü ve bana cennet ağaçlarından hurmalar verdi bende onları yedim, bunlar benim vucüdümda bir damlaya dönüştü, yeryüzüne indiğimde hadiçe ile birlikte oldum ve oda Fatimaya hamile kaldı işte bu yüzden Fatima Cennetten bir Huri gibidir ve Cennet kokusunu özlediğim zaman kızım Fatımayı koklamaya giderim.

Kaynak:
- Fatima sirr al-Woujoud p83.
- ‘Avalim al-Avalim val Ma’arif 6/10.

Ebu Cafer (as) uzun bir rivayet aktardı:
Ve Ona ( Fatımaya) Peygamberler, Melekler, kuşlar, canavarlar, insanlardan Allah'ın (C.C) yarattıklarının tamamı itaat etmek zorındadır.

Kaynak:
- Fatima Sirr al-Vujoud p84.
- Dalael al-Imamah p228.

Aslında onun kitabının 5. sayfasınnın başına bir göz atıığınızda (çılgınca) şeyleri görebilirisin:

الصلاة والسلام على أشرف خلق الله محمّد وآله الطاهرين، واللعن الدائم على أعدائهم ومنكري فضائلهم أجمعين من الآن إلى قيام يوم الدين.
بعد أن توفّقنا للحديث عن عصمة زينب الكبرى حبانا الله سبحانه بلطف آخر حيث يسّر لنا الحديث عن الصدّيقة الكبرى وسيّدة النساء فاطمة الزهراء سلام الله عليها

Allah'ın yarattıklarının en şereflisi Muhammed(S.A.V) ve Onun temiz ailesidir ve Onun laneti şimdiden kıyamet gününe kadar onların fazietlerini inkar edenler ve düşmanlarınadır.

SON

Yorum: Ben sevgili çılgın Şiilere "Onların hayırlarının inkarcıların üzerinde sürekli bir lanet gibi olması" sözünden ne anlıyorsunuz diye sormak istiyorum ? Eğer Fatıma(ra)'nın Cennetten gelen yarı insansı yada yarı Huri olduğuna inanmadığım için sürekli bana küfürler edeceksedeniz bana bişey söylemeyin. Onun (Fatıma (ra)) adının Allah'ın tahtının altında yazılı olduğuna da inanmadığımı söylersem yine bana lanet mi edece kmisiniz? Allah'ın sadece onun uğruna herşeyi yarattığına inanmıyorsam bana lanet mi edeceksiniz ? Eğer bu durumda Kiyamet gününe kadar dünyadaki tüm Müslümanları lanetleyeceksiniz çünkü aklı başında olan hiç bir Müslüman bu efsanelere inanmaz.

Üst Ana Sayfa Alt