Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şikayetimden Vazgeçmeyeceğim Iki Insan Türü.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Belki ibret alması gereken birileri görürde ibret alır, bir farkındalık oluştururumda bir kişiyede olsa faydası dokunur diye kendimce bir durumu belirtmek ihtiyacı duydum.

Hayatımda başıma bir sürü iş açan, zalimlikte haddini fersah fersah aşıp zulüm etmiş olan, rızkıma kast eden, iftira atan, hakkımda gıybet eden, şahsıma karşı Allah'ın çirkin kılıp günahla cezalandıracağı işleri yapan insanlara hakkımı helal edip şikayetçi olmaktan kaçınıyorum, eğer Allah'tan af dileyip tövbe ederseler Allah'tan onları affetmelerini talep ediyorum.

Lakin, Allah'ın kesin emirlerine uymayarak ve uymakta tereddüt ederek bekarlığı zorlaştıran teşhirci kadınlardan ve evliliği zorlaştıran aç gözlülerden şikayetçiyim.

Eli kanlı bir zalimin zulümü olsa gelir geçer, çektirdiği zorluk karşısında günahlarımı temizler ve bana kârı bile olur.

Ama bu iki tür insanın zulümü hem kendisini hem Müslüman gençleri dünyada ve ahirette zor durumda bırakır.

Allah rızası için böyle insanları başını iki elinin arasına alıp düşünüp taşınmaya davet ediyorum.

Ben bu iki tür insanı Allah'a şikayet ediyorum ve bu şikayetten vazgeçmiyorum. Allah onların zulümünden bütün Müslüman'ları korusun.

Bu sapkınlığın içinde olup bu serzenişimi gören olurda belki ibret alır.

Selametle.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bazen insanın hayatta en çok istediği sey onun için Allah tarafından zorlu bir imtihan vesilesi olabiliyor. Onun için tevekkül edip Allah'tan kendin için hayırlısını vermesi için dua etmelisin. Rabbim sana bu dünyanı ve ahiretini kolaylaştıracak bir eş nasib etsin.

Üst Ana Sayfa Alt