Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sinir Oluyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
Her şeyin doğrusunu ben bilirim diyenlere...Ben doğru herkes eğri diyenlere....

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha 14 yaşında yeğenim bana yazdığı aşağıda ki mesaja sinir oldum. Neymiş dünya kadınlar günüymüş. Bu yaşta çocuklara bunları aşılayan zihniyete sinir oluyorum.. Buyrun okuyun haksız mıyım?

Türk kadını çekicidir; Evet Türk kadını çekicidir; İşe başlarken besmele çeker, Kendini naza çeker, Altını gümüşü kendine çeker, Alışverişte başı çeker, Yüz çifti olsa da vitrindeki o ayakkabıya iç çeker… Bekârken abisinden çeker, Evlenir; kaynanadan çeker, Yapılanları sineye çeker, Ama aldatılırsa korku filmi çeker!.. Kâğıttan bigudi yapar fön çeker, Gecenin bi yarısı canı tatlı çeker, Hamarattır; mutfağa girdi mi ziyafet çeker, Kibrit kutusu kadar peynirle açlık çeker, 1.5 İskenderin yanına diyet içecek çeker! Anadır; doğum sancısı çeker, 50 yaşında bile olsa evladının kulağını çeker, ATM’den parayı elini ekrana siper eder de çeker, Eninde sonunda annesine çeker… Sağlam laf sokar şimşekleri üzerine çeker, Başa çorap örer kenarına tığla zincir çeker, Kavga esnasında saç çeker, Hoşuna gitmeyen durumlarda “Cık cık cık” çeker, Cevaplardan çok soruya dikkat çeker, Demir eksikliği, vitamin eksikliği en çok da ilgi eksikliği çeker, Çoluk çocuğa karışınca çok şeyden elini eteğini çeker, Evlada kızdığında bilgisayarın fişini çeker, Eve geç gelen sıpayı sorguya çeker üstüne fırça çeker, Şifacıdır; sırta bardak çeker, Perdeleri sıkı sıkı çeker, yorganı da üstünüze çeker, Bulaşığa girişirken kolları dirseğe çeker, Elektrik süpürgesiyle vura vura ayakları kenara çeker, Dikkat; gölgesinden hızlı terlik çeker!.. O eteğe gireceğim diye göbeği içine çeker, Topuklu ayakkabılar yüzünden halayda, yağmurlu havada, yokuşta patinaj çeker, Güne gittiği gün hazımsızlık çeker… Geç gelen kocaya zılgıt çeker, 6.ncı hisle yapılan tüm ‘yaramazlıkların’ röntgenini çeker! Buket çiçek görünce iç çeker, Tek kaşı kaldırmak suretiyle ihtar çeker, Sabrı taşarsa bombanın pimini çeker!.. Dişle tır çekmek de neymiş, dişini tırnağına takar evinin bütün yükünü çeker, Kıymetinin anlaşılacağı günü iple çeker.

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼ Çevrimdışı

﷼ ៛ ɦµẕєγƒє ៛﷼

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hak kendisine belli olduğu halde kufure devam edenlere sinir oluyorum çildiriyorum!

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Bende umûmen; Kendileri tevhid ehli olduktan sonra diğer sair insanları küçümseyen, onlarda hiç bir hayrın olmadığını söyleyen, kendilerini üstlerde görüp mütekebbir olan ve insanlara davet ediyorum demesine rağmen daha çok saptıran ve islama karşı buğzlarına sebep olan, onları tefsik, tebdi' hatta tekfir eden, sünneti onların bid'at diye isimlendirmesine sebep olanlara,

Husûsende; cemaatle namazın kendisine ağır gelmesi hasebiyle, Camilerin hiç birisinde namaz kılınamayacağını söyleyen, bütün imamları aynı değerlendiren, hiç bir şer'i delile dayandıramadığı halde sırf kibirinden dolayı mescidleri terk eden ve üstüne üstük ehli sünnetten olduğunu ve dahi selefi olduğunu iddia eden kişilere sinir oluyorum.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bende umûmen; Kendileri tevhid ehli olduktan sonra diğer sair insanları küçümseyen, onlarda hiç bir hayrın olmadığını söyleyen, kendilerini üstlerde görüp mütekebbir olan ve insanlara davet ediyorum demesine rağmen daha çok saptıran ve islama karşı buğzlarına sebep olan, onları tefsik, tebdi' hatta tekfir eden, sünneti onların bid'at diye isimlendirmesine sebep olanlara,

Husûsende; cemaatle namazın kendisine ağır gelmesi hasebiyle, Camilerin hiç birisinde namaz kılınamayacağını söyleyen, bütün imamları aynı değerlendiren, hiç bir şer'i delile dayandıramadığı halde sırf kibirinden dolayı mescidleri terk eden ve üstüne üstük ehli sünnetten olduğunu ve dahi selefi olduğunu iddia eden kişilere sinir oluyorum.

Bu sinir olmalari ara ara tekrar etsen hayra girersin.

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi

Gönlümdekileri aynen ifade etmişsiniz.
Size katılmayanlara sinir oluyorum...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir ikiyüzlülüğüne.

Bir yandan; Tevbe 5, Muhammed 4, Bakara 191, bunlar vahşet! diyen,
Diğer yandan ; atamız yunanları denize döktü, hepsi sayesinde yüzme öğrendi diyen ikiyüzlü kafirlerin suratı kızarıyor mu acaba.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi
Bi dönem bazı tarikat ehli cemaatlere kızardım niye şehylerinizi putlaştırıyorsunuz diye, onun adına şarkılar ,onun resimlerini telefonlarda arka plan resimleri yapıyorsunuz.Devamlı onun ağzından sözler söylüyorsunuz.hep sitem ederdim,Allah resulu size az mı geldi ? Allah resulü size yetmez mi diye ?, ancak bakıyorum ki şuan bile kendi cemaatimin içinde böyle insanlar görüyorum.Allah bizi affetsin .
Kardeşlerimiz keşke bu konularda aşırıya kaçmasalar.Daha dikkatli olsalar.Saygı duyun ancak Resulullahın (sav) önüne geçmesin kişiler .Umarım anlatabilmişimdir kendimi,Kusurlarım varsa Allah beni affetsin,Teşbihde hatam varsa uyarın Allah rızası için

M Çevrimdışı

Meliksah Kayaaaa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bi dönem bazı tarikat ehli cemaatlere kızardım niye şehylerinizi putlaştırıyorsunuz diye, onun adına şarkılar ,onun resimlerini telefonlarda arka plan resimleri yapıyorsunuz.Devamlı onun ağzından sözler söylüyorsunuz.hep sitem ederdim,Allah resulu size az mı geldi ? Allah resulü size yetmez mi diye ?, ancak bakıyorum ki şuan bile kendi cemaatimin içinde böyle insanlar görüyorum.Allah bizi affetsin .
Kardeşlerimiz keşke bu konularda aşırıya kaçmasalar.Daha dikkatli olsalar.Saygı duyun ancak Resulullahın (sav) önüne geçmesin kişiler .Umarım anlatabilmişimdir kendimi,Kusurlarım varsa Allah beni affetsin,Teşbihde hatam varsa uyarın Allah rızası için
Ahi mesela usame usame diye nesid var onu dinlemek caiz olmazmı bende sadece soruyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt