Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sinir Oluyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Piyasada baskısı olmayan kitapları karaborsa kafasıyla çok yüksek değer biçen sahaflara sinir oluyorum. İkinci el almak istemem, almadım da hiç. Ama işte bu eser gerçekten bana göre muazzam yazıldığı için bir ara ikinci el alayım demiştim. Bir sahafta vardı fiyatı çok yükseğime gitmişti. 1986 basım bir kitaba o kadar para vermek istemedim. ( Adam diyorduki: Aslında daha çok isterdim de birkaç sayfası eksik diye az söyledim )Ama bu kadar yüksek değildi. Şuan bir takım gözüküyor sadece ve linke tıklayın bakın 1986 basım 6 ciltlik esere ne kadar değer biçmişler!

Acaba birkaç arkadaş bu sahafa 300 az demişsin 500 eder filan mı yazsak. Ya da 50ye verirsen alayım mı desek :) Belki sinir olur aynı mesaj farklı kişilerden gelince:)

https://www.nadirkitap.com/6-cilt-k...isleri-takim-celal-yildirim-kitap8407340.html

Nerede baskısı bitmiş kitap var haberleri oluyor sıfırının iki katı değerini istiyorlar. Birkaç baskıcı bitmiş kitapta deneme yaptım.

Not: Yayıneviyle konuşmuştum maddi nedenlerden dolayı tekrar basılmayacakmış :(

Bu kitabı nette bulmuştum ama birisi tekrar link vs verirse sevinirim.

Ha, bu arada kargo ücretsizmiş. Allah razı olsun kargoyu kendileri ödeyecekmiş :) Ya onu da biz ödeseydik. Olayın iyi tarafında da bakmak lazım:)

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesela Dr.Rıza Nur'un 1967 baskılı 4 cilt kitabının fiyatı tam 650 lira!

https://www.nadirkitap.com/hayat-ve-hatiratim-riza-nur-kitap2988739.html

Belki araştırılırsa başka yayınevleri vs basmıştır. Çünkü üç cilt olarak da basıldı diye biliyorum.

Küçük yatırım yapmak isteyenler bence bu kitabı alsın. Birkaç sene sonra 1000 liradan okutursunuz:) Altın vs hak getire. En iyisi baskısı bitmiş kitapları toplayıp, avını beklemek:)

I Çevrimdışı

ibni abbas

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
https://www.nadirkitap.com/kuran-yo...ani-lafzi-okuma-cuneyt-eren-kitap7553843.html

Bu da satışı olmayan tek ciltlik eserin karaborsaya düşmüş hali. Fiyat 79 tl. Bu kitabı bu paraya ancak doktora yapan birisi alabilir. Eğer küçük bir şehirde yaşıyorsa, şehrin/fakültenin kütüphanesi de kısıtlıysa ve çalıştığı alanda yazılmış eser az olduğundan bu kitabı almak zorundaysa mecbur alacak bu kitabı eğer komşu şehrin kütüphanesinde mevcutsa gidip oradan alması daha ekonomik olabilir elbet:) Hem gezmiş olur hem bu fırsat düşkünlerinin eline düşmemiş olur :)

Gerçi yayınevinden dolayı satış yok. Akademisyen olacak kişi o yayınevinden çalışıp da kendisini tehlikeye atmaz herhalde. Kısacası bence bu kitap ellerinde patlar o fiyata:)

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Bütün meseleyi delillendirerek kendisine hakkı gösterdiğim halde ilk söylediğinden dönmeyen, anlattıklarımı anladığı halde hakkı görmezlikten gelen herkeze sinir oluyorum :mad::mad::acpsnr::asabi:kafaçakma..

Allah ıslah hidayet versin.. Hidayet bulmuşsa da ıslah etsin..

Y Çevrimdışı

Yusuf D.

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bütün meseleyi delillendirerek kendisine hakkı gösterdiğim halde ilk söylediğinden dönmeyen, anlattıklarımı anladığı halde hakkı görmezlikten gelen herkeze sinir oluyorum :mad::mad::acpsnr::asabi:kafaçakma..

Allah ıslah hidayet versin.. Hidayet bulmuşsa da ıslah etsin..

Çoğumuz bu durumda degilmiyiz zaten. Bize düşen onlari sözlerin en güzeliyle hak yola davet etmek kardeşim .Allah bize katından yardımını göndersin hidayet Allah(s.v.t)'tandır .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gercegı bıldıgı halde saklayıp adım dahı atamayan sozde bende bende dıyen ınsanlara sınır oluyorum...

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
20180220_154254.jpg

Şunlara da çok sinir oluyorum işte :hasta::hasta:..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt