Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Sitedeki Konuları Paylasanlar Var mı?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum kardeslerim, malum bilirsiniz ki hayra tesvik eden hayrdan nasiplenir.

Sitemizde bir cok degerli konu bulunmakda bilhassa sorucevapda.

Acaba degerli konulari sevdiklerinize ve arkadaslariniza paylasiyor musunuz?

Bu yazilari özellikle facebookda paylasirsaniz cevrenizdeki insanlarda hem bu yazilardan faydalanir hem de sitemizi daha yakindan tanimis olurlar.

Sitemizdeki yazilari paylasmak ise cok kolay, hemen konunun en altinda kocaman ikonlar bulunmakta :))

tbsj1P9.png

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Insanlar bu siteye girmekten korkuyor siz paylasmaktan bahsediyorsunuz.

Aslinda bu konuda Turkiye cok rahat avrupada oyle degil ,her an takip altindasin , her sey kayit altina aliniyor..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Insanlar bu siteye girmekten korkuyor siz paylasmaktan bahsediyorsunuz.

Aslinda bu konuda Turkiye cok rahat avrupada oyle degil ,her an takip altindasin , her sey kayit altina aliniyor..

Kac kez ses kaydina alindin merak ettim.Yapmis oldugun yorum tam tersi olmasin.

Sorucevapda fikhi sorulari paylasmanin kime ne zorlugu olacak, subhanAllah.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ben Twitter'da paylaşıyorum çoğu bilgileri özellikle fıkhi konuları ( Abdulmuiz hocam hakkını helal etsin ve diğer kardeşlerim de tabiki) Ayrıca sitenin Twitter sayfasını da rt ve favlıyorum atılan her twiti gördüğümde...Sadece Facebook yok bende o konuda yardımcı olamıyorum malesef:(

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi e-sosyal ortam paylaşılmaya layık değil zaten ama kendi çevremde uzun zamandır paylaşılır konuşulur, hatta buradaki meselelerden faydalanıp ilim meclislerine taşınır. Allah Subhanehu ve Teala, O'nun için yaptıklarınızı kabul ve yapacaklarınızı O'nun rıdasına uygun kılsın.

İslamicdaddy Çevrimdışı

İslamicdaddy

Hayırlısı
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle hepinizden razı olsun, bilhassa Abdulmuizz Fida abi senden. Ben burası ve bu akideye sahip bir iki yerden daha alıyor paylaşıyorum inşallah. Tumblr diye bir sosyal site var bilmem biliyor musunuz, gençler orada haddiden fazla aktif, o yüzden burada bir tebliğ bloğum var Allahın yardım ettiğince yaklaşık 2 bin kişilik bir kitleye sahibim-paylaşımlar ile bu çok daha fazla oluyor- orada kendi yazılarım oluyor İslam üzere veya orada da soru cevaplara buradan hadis kaynaklarını vs alıyor paylaşıyorum. Bir çok defa kendi ilmim nispetin de cevap verir "Detaylı bilgi için:..." diyerek buranın linkini vermişliğim var. Özellikle tasavvuf ehl-i ile çarpışırken kullanıyorum Allahın izni ile :D

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hüsnü zan hocam:)
Cezakallahu hayr,
Zaten husn-u zan ettiğimden ve kesine yakın (zansız) paylaşımlarda mâlumatım olduğundan "neredeyse" notu düştüm.
Yâni yüz bin üyeden sizin gibi 5-10 muhterem kardeşlerimiz, istisnalar tâbi ki var. Fakat orantıya bakınca neredeyse yok demektir bu sebeble dedim.
Rabbim davet ve tebliğ yolundaki zerre miktarı say'ınızı rahmetiyle çoğaltıp mukafatlandıracaktır İnşeAllah.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Cezakallahu hayr,
Zaten husn-u zan ettiğimden ve kesine yakın (zansız) paylaşımlarda mâlumatım olduğundan "neredeyse" notu düştüm.
Yâni yüz bin üyeden sizin gibi 5-10 muhterem kardeşlerimiz, istisnalar tâbi ki var. Fakat orantıya bakınca neredeyse yok demektir bu sebeble dedim.
Rabbim davet ve tebliğ yolundaki zerre miktarı say'ınızı rahmetiyle çoğaltıp mukafatlandıracaktır İnşeAllah.
Allah svt sizi iyilikle mükafatlandırsın hocam. Biz sizlerin vesilesiyle dinimizi doğru ve en sahih kaynaklardan öğrenmeye azmettik İnşaAllah Rabbim bu yolda hep yardım eder de öğrendiklerimizi salih amellere dönüştürürüz...

Şimdiye kadar DİN olarak bildiğimiz şeylerin aslında hurafe ve uydurma hikayeler olduğu gerçeğiyle yüzyüze geldik... Sizden öğrendiğimiz bilgilerle tabi...

Bildiklerimizin DİN olmadığını kabullenmek de nefsimize birhayli zor geldi ama elhamdülillah bu aşamayı geçtik. Bize dua edin de şimdi öğrendiğimiz DOSDOĞRU olan dinimizi daha güzel yaşayalım...

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kac kez ses kaydina alindin merak ettim.Yapmis oldugun yorum tam tersi olmasin.

Sorucevapda fikhi sorulari paylasmanin kime ne zorlugu olacak, subhanAllah.

Sen benim ne anlattigima bakmiyorsun hocam , ben "ses kaydi" diye bir ifade kullanmismiyim.

Ben yasadigim ulke bazinda konusuyorum burda 5 yil boyunca girdigin internet siteleri , yaptigin telefon gorusmleri kayit altina alinir. Dinlenir demiyorum , kayit altina alinir.

Eger herhangi bir suphelendikleri bir durum olursa ,hepsini incelerler.

Gene yasadigim ulkede Turklerin basina gelmemis ,fasli kardesleri almislar , sadece cihad ile ilgili videolar izliyorlar diye tutuklanmislar.

Tabiki fikhi konular konusunda bir sakinca yok ama , insanlar ole dusunmuyor paylastigin sitenin butunu bakildigi zaman insanlarin cekinecegi oluyor. Insallah bu sefer anlasilabilmisimdir.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahi, bircok insan bu tür konularda tedirgin durumda bunu hemen hemen herkes biliyor. Buna ragmen ortada birsey yokken reelde ortaligi velveleye verip insanlari birbirine selami vermemeye götürecek durumlari gördük. Türkiye cok rahat avrupa öyle degil diyorsun tam aksine ben de avrupanin bir cok ülkesinin türkiyeye göre güllük gülistanlik oldugunu biliyorum.

Eger ki seninki bir istisna ise yasadigin ülkeyi ve malum olaylari yazman gerek. Fasli kardesler iceri alinmis muhtemelen ispanya ya da fransa dolaylarindasin, simdi bir kiyas yap, türkiye gibi istikrarli sekilde 3-6 ay dönemleri icinde 1 degil onlarca müslümani iceri alip en az 6 ay olup ortalama 1,5 - 2 sene iceride tutan bir avrupa ülkesi var midir? ..... Yoktur...

Ama kisi avrupada alenen, yurtdisi hesaplarina ki o hesaplar sivri uclara gidiyor ve kisi cevresinde bu sivri uclarla hasir nesir ise ifadesi alinmasi dogaldir ki müslümanin uyanik olmasi gerektir. Kendisini tehlikeye atacak durumlardan kacinmasi gerektir.

Bugün hicbir avrupa ülkesinde facede yazdiklarindan dolayi iceri alindi 28 ay yatti gibi bir habere sahit olmadik ha varsa böyle bir durum gizlenmisde olabilirler ondan net ifadeler yazalim ki avrupada güllük gülüstanlik yasayan o nazik kardeslerimizi tedirgin etmeyelim degil mi...

Ama türkiye öyle mi, sirf sakallisin diye facebookda iside vadozlama küfür etsen bile o sakalindan dolayi seni isidci diye iceri alip aylarca mahkemeye cikarmadan süründürürler.

Dünyada müslümanlarin rahat edecegi bir yer malesef yok ve bir cok yer tagutlarin elinde ondan dolayi dikkatli olup, bu dikkati paranoyaga cevirmeden emin adimlarla yapabilecegimiz ne varsa onu yapmamiz gerek ki, bu site bir kez daha diyorum, cihad haberi agirlikli bir site degildir, siyasi agirlikli bir site de degildir.

Sitemiz tevhidi bütün konumlarinda oldugu gibi aktaran ilmi hedef alan bilgi amacli bir forumdur. Ha biri cihadin icinde konuyu görür cihadi der, ötekisi siyasinin icinde konuyu görür siyasi der.. Bu kisinin görmek istedigi gibi görmesindendir.Yoksa sitemiz %90 tevhid-akide eksenli bilgi veren bir portaldir. Aksisi olsaydi zaten haber portalimiz olur ve onu ön plana katardik.

Not: ses kaydini, kayit altina genelde tr de ses kaydina alirlar ondan dolayi bir cagrisimdan dolayi direk yazdim.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum.
Nereye yazsam bilemedim.
Birkaç gün ve haftadır Suriye başlıkları kapalı ya da mesajlar siliniyor. Sorun veya nedeni nedir?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islam-tr olduğu için paylaşım neredeyse hiç olmaz.
Başka site olsaydı, buradaki konuların % 1'i bile olsaydı burada bile paylaşılırdı!
tanıyor musunuz bilmem ama Nouman Ali Khan bir konuşmasında şöyle demişti, burada bin kişi olsa da bir kişi olsa da hiç kimse olmasa da ben anlatmak için bekleyeceğim çünkü bizim işimiz Allah rizası kazanmak için, para için değil ün için değil. Bu sebeple üzülmeyin paylaşılmıyor diye 1000kişi okuyup amel etmeyecekse 1 kişinin okuyup amel etmesi daha güzel, dünyevi rakamlara takılmayın ma şa Allah site çok güzel ellerinize sağlık cezak Allahu hayran kardeşim.

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeslerim, malum bilirsiniz ki hayra tesvik eden hayrdan nasiplenir.

Sitemizde bir cok degerli konu bulunmakda bilhassa sorucevapda.

Acaba degerli konulari sevdiklerinize ve arkadaslariniza paylasiyor musunuz?

Bu yazilari özellikle facebookda paylasirsaniz cevrenizdeki insanlarda hem bu yazilardan faydalanir hem de sitemizi daha yakindan tanimis olurlar.

Sitemizdeki yazilari paylasmak ise cok kolay, hemen konunun en altinda kocaman ikonlar bulunmakta :))

tbsj1P9.png

Ve aleykum selam..

Evet buradan alıntı yapıp bir kaç yerde paylaşıyorum aradığım başlıkları ayrıntılı bir şekilde bulabiliyorum diğer islami yada dini sayfalarda neredeyse Hiç yok denecek kadar az sadece yazı yığını var ama burada verilen daha doğrusu sunulan bilgiye tam delilleriyle birlikte Ulaşıyorsun.. Emeği geçenlerden Rabbim razı olduğu amelleri işledikleri sürece onlardan razı olsun..

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Benim görüştüğüm kişiler haber ile ilgili bir duyuru yapmadılar. Aksine operasyonun başladığını yazmamı istediler. hayr olsun.

Üst Ana Sayfa Alt