Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sizce Yahudi Mallarını Boykot, Yahudiye Zarar Verir Mi???

sizce yahudi mallarını boykot, yahudiye zarar verirmi???

• hayır zarar vermez

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
hemde nasıl veriyor yahudi 4 dönüyor nasıl bu işten müslümanları çeviririm diye

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Resimler bölümünde en tepede boykota bakarsanız anketin yanıtını görürsünüz..

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
maddi anlamda verir.eğer tam manassıyla yapılsa dahada büyük zararlar veriri.diğer boyuta gelince bence maddiyattan çok yuhudi zulmu altında inleyen kardeşlerimize bi nebzede olsa unutulmadıklarını gösterir. :-[

X Çevrimdışı

xx_laz_müslüman_xx

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
tabiki çok zarar verir müslümanlar nasıl bunu yapar ve ben onları kendi lehime nasıl çeviririm diye dört döner pislik :benkizgin

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
MUTLAKA ZARAR VERİR EĞER MÜSLÜMAN Bİ KARDEŞİMİZ AYNI ÜRÜNÜ ÜRETÜYORSA NEDEN YAHUDİDEN ALALIM Kİ

A Çevrimdışı

ateş34

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Boykot ederken farkında olmadan reklam yapılyor. Hele internette gezen resimler. O zaman bilgisayar kullanmamalıyız kullandığımız sistemlerde bile yahudi ortaklığı var. Biz yahudi markadı diye boy boy resimleri gösterek reklam yapılıyor. Öyle komik ki o resimleri bilgisayarda yapıyor yapanlar. Dediğim gibi yahudi ortaklığı var bilgisayar donanımlarımızda. Bu teknolojiyi o ortaklık buldu. Bunlar kısacası boş işler. Akıl ve mantık doğrultusunda işler yapılmalı.

B Çevrimdışı

barut

Üye
İslam-TR Üyesi
bence sadece akil mantik degil vicdani dogrultuda da isler yapmaliyiz..bazi konularda haklisin en basiti bilgisayarlarimiza bile hükmetmis durumdalar..yahudilerin üretip gelistirdigi programlari kullaniyoruz..herseyden önce kitle psikolojisinden çikmamiz gerekiyo..ama iste vicdani davranmak da gerekiyo bence..

awesome Çevrimdışı

awesome

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bencede zarar verir ,peki sizce boykot mallarını almamak ama alan kişi ikram ettiginde kullanmak nasıl bişey ikram edilenide reddetmelimiyiz ?

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
açıkçası zor olacak ama, buğuz ettiğimizin belli olması hal ve hareketlerimize yansımalı. bu nedenle red etmeliyiz gibime geliyor :huhuuhuu

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
mucahit571 ' Alıntı:
MUTLAKA ZARAR VERİR EĞER MÜSLÜMAN Bİ KARDEŞİMİZ AYNI ÜRÜNÜ ÜRETÜYORSA NEDEN YAHUDİDEN ALALIM Kİ

hakklisiniz ! Müslümanin üretigi birsey oldugu zaman ilk tercihim bizim mallarimizdir, lakin bullamayincada Diger taraflara bakarim en son Onlarinkini alirim..

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Malasef müslumanlar ayni ürünü üretemiyor bu bir gercek yani adamlarin her isi kalite
yahudilerin mallarini almamamiz onlara kesinlikle bir zarar vereceginide sanmiyorum...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
toplumsal bir hareket olursa, yahudilerin zarar görmemeleri için bir sebep bilmiyorum. cocacola firması kazandığı net brüt karın bir kısmını israil ordusuna bağışlayacağını söylediği zaman dünyanın dört bir tarafından cola ya boykot çıktığını ve bu olayın uzun bir süre devam ettiğini biliyoruz. bu alanda aldıkları maddi zararı düşünemiyorum bile. bu tür eylemlerin sayısı artmalı. birde boykot eden kardeşlere şunuda iyi düşünmelerini tavsiye ederim. bazı şeyler günümüzde ihtiyaç olmamasına rağmen ihtiyaçmış gibi gösterilmeye başlandı. bu kapitalizmin, tüketim çılgınlığının bir getirisi olarak kültürümüze kadar işledi. eğer müslüman üretmiyorsa müslüman olmayandan almayı tercih ederim fikrini bu mantığa görede yorumlamakta fayda var. acaba alacağımız o ürün bir müslümanın hayatından daha mı değerli, hayati önem taşıyan bir ürünmü diye.

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
Toplumsal bir hareket olursa ...evet aynen sorunda orda deli kardesim,malasef bu yok!
Burda dersane medrese acan kisiler dügünlerde kasalarla cola aliyorlar,daha neler var neler.
O kadar konusuyoruz o kadar topladigim bilgileri yahudi mallarini insanlara anlatmaya calisiyorum fakat kafalari almiyor.
Yaptiklarindan yine geri kalmiyorlar,valla en cok onlari destekleyende inanin biz müslümanlariz
Cok üzügünüm ama bu bir gercek...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu yahudileri boykot etmememize bahane değil ama. sonuçta bahsettiğin kişilerin namazla belkide oruçla da problemleri var. ama onlar namaz kılmıyor oruç tutmuyor diye bu eylemleri bizleride etkileyecek değil. gerçek bir müslümanın yaptığı eylemler insanları, çevreyi ve toplumu etkiler ve doğru kararlar konusunda toplumu yönlendiren, örneklik teşkil eden kişilerinde müslümanlar, yani hifalar, iremler, helwalar, samanpanlar olması gerektiği için bu hususların büyük hassasiyetlerle üzerinde durulması gerektiği kanaatindeyim. bu hususlarda bir benle ne olacakki denmemeli. damlaya damlaya göl olur misali sayımızda zamanla artacaktır. en azından filistinlibacıya, çocuğa, abiye gidecek olan tek bir kurşun benim cebimden çıkan para ile alınan kurşun olmayacak. imamı azamın dediği gibi. '' haklılarda haksızlar kadar inatçı olmadıkça hak yerini bulamaz. '' bizim kendi davamızda haklı olduğumuz hususunda herhan gi bir şüphemiz varmıki :mücahit

hifa Çevrimdışı

hifa

Üye
İslam-TR Üyesi
ya deli bahsettigim kisiler cemaat adami yaa konusturma beni gözünü seveyim ya,yapmiyorlar iste yapmiyorlar gözümle gördüklerimi buraya aktarmam cok zor
ben tek basina elimden geleni tabiki yapiyorum,ama cemaatler daha büyük misal kermesler oluyor burda sattiklari icecekler beni maf ediyor uyariyorum söylüyorum ama nafile hayir isi icin satiyoruz diyor adamlar...

Ben belki tek basima yani bir sise almadan boykotumu yapmaya calisiyorum fakat Allah hidayet versin nediyim iste,hos hidayete ermis insanlar ama....

Üst Ana Sayfa Alt