Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Skandal bir kararla Halis Bayuncuğun tutukluğunun devamına karar verildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Skandal bir kararla Halis Bayuncuğun tutukluğunun devamına karar verildi!

Sübhanallah bu nasıl bir zulümdür!
Ramazan Böçgün, Halis Bayuncuk, Hizbullah davasından tutuklu olanlar, Hizbuttahrir davası...
By zulme neden olanlara Allah celle we alâ hidayet versin. Olmuyorlarsa helak etsin ki kalbimize şifâ olsun. Yeryüzü bir kısım zalimlerden temizlensin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kimdir bu Halis Bayuncuk?
Siyah ve Şehid58 ve benzeri yeni üyelerimizin dikkatine ;

Bu forumda Işid , Ebu Hanzala türlerinin reklamı veya savunulması yapılmamaktadır, yapanlar siteden uzaklaştırılmaktadır. Sanırım bu konuda biraz gevşek davrandık ki böyle sapıkları yüzümüze bakarak savunabilmeye başlamışsınız.
Bizi ve alimlerimizi tekfir edenleri iyice araştırıp tanımadan; yarım yamalak duyma sözlerine kanarak buraya yazmayın. İlla yazacam diyorsanız da siteden uzaklaştırılmak istediğinizi bilerek yazmış olduğunuzu hepimiz kabul edelim.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Kimdir bu Halis Bayuncuk?
Ben zulmü ortaya koydum, onu savunmuyorum. Mesele oy kullanmaya cevaz verenlere ( Nureddin Yıldız, Ramazan Böçgün, Muhammed Emin Yıldırım, Abdullah Yolcu gibi.) gelince aynı tepkiyi gösteriyor musunuz?
Diyeceksiniz ki bu adam âlimleri,bizi tekfir ediyor, kanımızı helal görüyor vb.
Bu oy kullanmaya cevaz verenler de insanların dinlerini ifsad ediyorlar.
Dini ifsad etmek cana saldırmaktan, âlimleri tekfir etmekten çok daha şiddetli bir fitnedir.

Seleften birinden şöyle veya benzeri bir söz rivayet edilir;
Murcie olacağıma Harici olmak bana evladır.

Zulüm kime yapılırsa yapılsın zulümdür. Her ne olursa olsun bu kişi iman sahibi her kişinin dinde KARDEŞİDİR. Müslüman kardeşlerini düşmana teslim etmez, onun esir alınmasına da razı olmaz. Ben dewlenin halifesi için de, Ramazan Böçgün için de Halis Bayuncuk için de benzer şeyleri bu forumda söyledim ve söylemeye devam da edeceğim İnşâAllah. En kötü Müslüman hatta kendini İslam'a nispet eden kişiler dahi, bana küfür sistemlerinin peşine düşenlerden daha evladır.

Şu savunma metnini okuduysanız, geçenlerde bir şehidin hayatı ile ilgili yazı gibi insanın imanını arttırıyor. Küfre karşı izzeti, fiilen tağudu reddi ortaya koyuyor

Son düzenleme:
Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ben zulmü ortaya koydum, onu savunmuyorum. Mesele oy kullanmaya cevaz verenlere ( Nureddin Yıldız, Ramazan Böçgün, Muhammed Emin Yıldırım, Abdullah Yolcu gibi.) gelince aynı tepkiyi gösteriyor musunuz?
Diyeceksiniz ki bu adam âlimleri,bizi tekfir ediyor, kanımızı helal görüyor vb.
Bu oy kullanmaya cevaz verenler de insanların dinlerini ifsad ediyorlar.
Dini ifsad etmek cana saldırmaktan, âlimleri tekfir etmekten çok daha şiddetli bir fitnedir.

Seleften birinden şöyle veya benzeri bir söz rivayet edilir;
Murcie olacağıma Harici olmak bana evladır.

Zulüm kime yapılırsa yapılsın zulümdür. Her ne olursa olsun bu kişi iman sahibi her kişinin dinde KARDEŞİDİR. Müslüman kardeşlerini düşmana teslim etmez, onun esir alınmasına da razı olmaz. Ben dewlenin halifesi için de, Ramazan Böçgün için de Halis Bayuncuk için de benzer şeyleri bu forumda söyledim ve söylemeye devam da edeceğim İnşâAllah. En kötü Müslüman hatta kendini İslam'a nispet eden kişiler dahi, bana küfür sistemlerinin peşine düşenlerden daha evladır.

Şu savunma metnini okuduysanız, geçenlerde bir şehidin hayatı ile ilgili yazı gibi insanın imanını arttırıyor. Küfre karşı izzeti, fiilen tağudu reddi ortaya koyuyor
Kardeşim sakin ol..tanımıyor anlaşılan sormuş kim diye..neden hemen bu şekilde savunmaya geçtinki?her ne kadar Ebu hanzala bizim peşinden gittiğimiz,sevdiğimiz,sözlerini dinlediğimiz alimleri ve arkasından çoğumuzu tekfir ediyor olsa dahi zulüm zulümdür..ki Ebu hanzalaya gelene kadar nice muvahhidler,mücahidler var bu ve daha ağır zulümlere maruz kalmış/kalmaya devam eden..bizler tabiki onun gibi tekfir hastası değiliz ve müslümanların bu hallerine üzülüyoruz dua ediyoruz..Allah azze ve celle yer yüzündeki bütün müslümanları esaretten kurtarsın ve özellikle bu tekfirci kişileride ehli sünnet yoluna döndürsün..
Enteresan bir nokta gözüme takıldı savunmasında..”Artık susacağım konuşmayacağım “ diyor..bu sözünün arkasında tam olarak ne yattığını zamanla göreceğiz..ve emin ol bu forumdakiler dışarda dolaşan kendini selefe nispet edip bidatcı tekfirci olanlardan yine daha insaflı..onlar Ebu hanzalayı üç yıldır zaten tekfir ediyorlardı ahada şimdi ellerine bu “savunma” kozuda geçti..bizler ne onun nede başka bir müslümanın zararını isteyemeyiz.. Allah azze ve celle ayaklarımızı sabit kılsın ve küffara karşı tek bir yumruk olmayı nasip etsin..

Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kimdir derken ciddiydim. Forumda arayınca ilgili yorumu gördüm ve paylaştım eğer sözlerinde sadık iseler gerekeni söylesinler (yani bu muameleyi hak edecek ne yapmış öğrenmek isterim açıkçası) diye.

Q Çevrimdışı

Qamar Al Quds

silik
İslam-TR Üyesi
Ben kimdir derken ciddiydim. Forumda arayınca ilgili yorumu gördüm ve paylaştım eğer sözlerinde sadık iseler gerekeni söylesinler (yani bu muameleyi hak edecek ne yapmış öğrenmek isterim açıkçası) diye.

Kendisi tekfirde aşırı giden birisi. Onlara göre kendi cemaatleri haricinde bu ülkede müslüman yok.
Akidesini bilmediği için dışarıda birine selam vermez, verilen selamı almazlar. Akidesini bilmediği kişinin kestiği eti yemezler. Askere giden, oy veren, çocuğunu devlet okuluna gönderen herkesi topluca tekfir ederler vb.

عبيد Çevrimdışı

عبيد

إذا لم تخلص فلا تتعب
Adam yıllardır iftiralarla içerde.
El kaide diyorlar, kendi tabiriyle el kaideye Türkiye'de ilk reddiye veren kişi, IŞİD diyorlar IŞİDin bazı çevrelerince tekfir edildi. Ölüm listesine alındı. Farklı yıllarda yaptığı konuşmalar vb. kitaplarındaki bazı sözleri nedeniyle birbirinin aynı delillerle dört farklı dosya açıldı ki daha çok ceza alsın.
İtikad olarak temel inanç meselelerinde çok farkımız yok, bununla beraber oy kullanmayı, askere gitmeyi, çocuğu okula göndermeyi açık mesele olarak kabul ederler. Bunları yapanı da tekfir ederler. Cehalet vb. nedenlerle bunları tekfir etmeyip küfür kabul ettikleri amellerden de teberri eden kişileri küfre yakın bidat işlemiş olarak kabul ediyorlar. Cihad beldelerindeki mücadeleyi bazı konularda eleştiriyorlar. Kendisini takip edenlerden biri ile konuştuğumda dewle dahil cihad beldelerindeki bütün grupları tekfir ediyordu. Belli şahıslar hariç. Diğerleri de böyle mi Allahu a'lem. Fakat bazı övgülerine de şahit oldum. Charlie Hebdo yiğitleri gibi.

Usul olarak bazı konularda ehli sünnetin koyduğu kaideleri kabul etmez, dört mezhebe aykırı görüş beyan edebiliyor.
Bu benzeri nedenlerle forum benzeri çevrelerde çok da hoş karşılanmaz.
Fakat tekrar söylüyorum, oy meselesinde insanların dinlerini ifsad eden Nureddin Yıldız, Ramazan Böçgün, Abdullah Yolcu gibi isimler neden bu kadar sert karşılamaz da tekfir ve Müslümanların kanını helal görme meselesi bu kadar sert karşılanır anlamış değilim. Hâlbuki dini koruma maslahatı diğer dört maslahattan önce gelir.
Mesajın biraz sert gibi algılaması Yusuf kardeşin ' kim bu Ebu Hanzala?" şeklinde bir cümle kurmasıdır. Bu soru kalıbı dışlamak, karşı çıkmak, küçümsemek, tahkir etmek vb. amaçlarla kullanılan bir soru kalıbı. Bu soruyu kime yönelttiği belli değildi.

Bin Yusuf kardeş, Abdulmuiz hocanın alıntılayarak paylaştığı mesajını eğer tahkir etmek için paylaştıysa, ( ki ben öyle anladım) Abdulmuiz hocanın mesajının içeriğini okursanız neden böyle bir cevap verdiğim anlaşılmış olur Allahu a'lem.

Tartışmayı sevmiyorum,paylaşırken dahi tereddüt ederek paylaştım. Belki de bin Yusuf kardeş bu amaçla da paylaşmadı, ben yanlış anladım.
Hatırlatma: Kardeşler paylaştığımız mesajların dili ne kadar açık olursa o kadar az yanlış anlaşılma olur.

Son düzenleme:
Bin Yusuf Çevrimdışı

Bin Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Klavye arkasında kendimi ifade etmekte zayıf düştüm ve belki de fitneye sebep oldum. Allah affetsin beni, yazdıklarımı kontrol ederken, yazılarından çokça faydalandığım Abdulmuiz hocayı da zan altında bıraktığımı fark ettim. - Hakkını helal et hocam.- Keşke hiç yorum yapmasaydım, ya hayır söyleseydim yada sussaydım.

Birkaç videosunu izledim ve açıkçası eğer aşırılıkları varsa Allah onu vasat kılsın, ümmete hayırlı bir örnek olsun inşallah.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Fakat tekrar söylüyorum, oy meselesinde insanların dinlerini ifsad eden Nureddin Yıldız, Ramazan Böçgün, Abdullah Yolcu gibi isimler neden bu kadar sert karşılamaz da tekfir ve Müslümanların kanını helal görme meselesi bu kadar sert karşılanır anlamış değilim. Hâlbuki dini koruma maslahatı diğer dört maslahattan önce gelir.
Aslında kardeşim, Nureddin Yıldız vb hoş karşılamak değil de doğrudan tekfir edilmiyor o kadar.
Ebu Hanzala vb yine doğrudan tekfir edilmiyor ama şöyle bir durum var ortada;
Akıllı bir mu'min sahih ilme ulaştıktan sonra Allah'ın izniyle kolay kolay şirk ve tağut bataklığına düşmez, lâkin tekfir çok daha mantıklı gibi ve çekici geliyor bu sebeble aşırı tekfir hastalığına yakalanma riski daha yüksektir..
Şirkte zirve olmaktansa tekfirde zirve olmak daha ehveni şerreyndir(kişinin kendi şahsı için) Allahu a'lem. Şirk kendi sâhibinin âhiretini bitirir, ama tekfir hastalığı daha çok sâhibinin dışındakilerinin âhiretini bitirmeye yöneliktir. Yani şirk munâdîleri ancak muşrik olmaya meyilli beyinsizleri etkisi altına alabilirler ama aşırı tekfir hastalığı muvahhidleri hedef almaktadır!
Velhâsıl vasat çizgide kalıp, bütün sapkın görüşlere ve sâhiblerine (eşit değil)âdil bir şekilde cevab verilmelidir. Keşke İslam dâiresinden çıkmamış olan sapkınların cezâsını biz verebilseydik de tâğutlara karşı en sapkınımızın bile zillet durumu olmasaydı..
Allah swt her iki tarafı da bizleri de vasat ummet çizgisinde, râzı olduğu dinde birleştirsin ve sebât versin.. Allahumme Âmîn..
Şurada da aynı konu işlenmiştir;

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Sitemizde ummeti tekfir eden aşırı tekfir hastalarının reklamı yapılmayacağı duyurulmuştur.

Aşırı tekfir hastalarının Laik kafirler tarafından hapsedilmesi zulumdur. Zulmun haberi kısaca duyurulabilir fakat buradaki gibi "mahkeme savunması"nı paylaşmak reklamdır.

Diğer bir mesele çeşitli zamanlarda açıkladığım gibi sitemizde ateist, tasavvuf ehli, hadis inkarcısı, irca ehli vs çeşitli kâfir, fâsık ve bidat akide sahiblerinin ehl-i sunneti (bizleri) tekfir etmedikleri müddetçe yazmasına, munazarasına Hakk'ı görmeleri için tebliğ maksadlı izin verilmektedir. Fakat bizim ırzımızı namusumuzu kanımıızı malımızı kendine helal gören, hatta zaman zaman paylaşımı yapanı dâhi tekfir eden Aşırı Tekfir Hastalarına izin verilmeyecektir. Bundan dolayı bizi (kuralımızı) anlamanızı istiyoruz.

Not :
Aşırı tekfir hastalarının reklamına tek şarla izin verilmektedir. Aynı şekilde Aşırı tekfir hastalarının sitelerinde bizim sitemizin reklamını paylaşırsanız, paylaşmanıza izin verirlerse burada da paylaşabilirsiniz.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adama el kaidesin diyorlar, el kaide bizim bununla alakamız yoktur diyor. adamı ışidin kurucusu/yöneticisi olmakla suçluyorlar ama ele alınan delillerin toplandığı dönemde ışid diye bir şey yok (ve adam ışidin ölüm listesinde). aynı delillere dayanarak yürütülen üç farklı davadan üç farklı mahkeme 3x12,5 yıl hapis kararı veriyor. bu laik demokratların hukukuna bile aykırı.
bu tekfir meselesi de bence çok abartılıyor. zaten biz de her cehaleti mazeret görmüyoruz ki. anca ilme ulaşma imkanı olmayacak ki cehalet mazeret olsun. afganistanın dağlarında mıyız da internet çekmesin? neredeyse herkesin ilme ulaşma imkanı var zaten, teorik bir ayrıntı yüzünden birbirimizi kesiyoruz çok çok yanlış buluyorum.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
adama el kaidesin diyorlar, el kaide bizim bununla alakamız yoktur diyor. adamı ışidin kurucusu/yöneticisi olmakla suçluyorlar ama ele alınan delillerin toplandığı dönemde ışid diye bir şey yok (ve adam ışidin ölüm listesinde). aynı delillere dayanarak yürütülen üç farklı davadan üç farklı mahkeme 3x12,5 yıl hapis kararı veriyor. bu laik demokratların hukukuna bile aykırı.
bu tekfir meselesi de bence çok abartılıyor. zaten biz de her cehaleti mazeret görmüyoruz ki. anca ilme ulaşma imkanı olmayacak ki cehalet mazeret olsun. afganistanın dağlarında mıyız da internet çekmesin? neredeyse herkesin ilme ulaşma imkanı var zaten, teorik bir ayrıntı yüzünden birbirimizi kesiyoruz çok çok yanlış buluyorum.
Cehalet meselesinde “birbirimizi” kesmiyoruz..onlar(aşırı tekfir hastaları) “bizi” kesiyor.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehalet meselesinde “birbirimizi” kesmiyoruz..onlar(aşırı tekfir hastaları) “bizi” kesiyor.
müslümanız ve birbirimizi kesiyoruz. öldürüyoruz. kinleniyoruz. nefret ediyoruz. üstelik kimin için? sözümona cahil kalmış belki olmayan belki bir avuç kişi için. tamamen teorik bir tartışmanın kurbanıyız. sonuç olarak asıl düşmana hizmet ediyoruz.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mesele (aşırı tekfir hastalığı) sırf cehalet meselesi değil. Misal; cehalet yok, çocuğunu okula gönderdin diye (yahud kendin gidiyorsun diye ebeveyninini bu sebeble) sana hiç kâfir diyen oldu mu? Denmişse abartılmayacak mesele midir? Daha mahkemeye başvurmanı, oy vermeni vs konulardaki tekfirine değinmedim bile. Burada şu da var, sen bunlardan sakınsan bile böyle yapanları tekfir etmiyorsun diye yine tekfir ediliyorsun.
Bilmiyorum uzun zamandır forumdasın ama önceki yazılarını bilen biri olarak bu düşüncen beni ters köşe yaptı şahsen. Zira bu konulardaki sitem ve beyanlarımız 10 seneyi aşkındır yapıyoruz. Bu teorik bir ayrıntı değil, aksine teori ve pratikte bizi tekfir edenlerle kucaklaşamıyoruz. Zira kendinden zuhur bir menhec ve usulle 21 - 22 yaşından beri bir ülkede hareket ediyor, ve kendisinin haricinde peşindekilerin de vebalini düşünmeden hikmetsizce söylem ve eylemleriyle tağut tarafından zulme mâruz kalıyor. Bu sefer de tağuta karşı sorumsuz ve korkusuzca açıktan tekfir edişi kanı kaynayan genç tevhid ehillerine câzib gelerek kendisini tekfir ettiğine bakmadan "mazlumun dini sorulmaz" kaidesince sahib çıkıyoruz. Evet zulmu teşhir edelim , ediyoruz, tağutun zulmunu teşhir edelim , mazluma adaleti duyuralım, arayalım ama sola yatan arabayı sağ şarampole de yatırmayalım bu arada. Zira Tağutun kendisine zulmettiği gibi, aynı şahıslar ülkede haklı haksız ayırımı yapmadan kendileri gibi itikad edinmeyen herkese zulumle tekfir ediyor.
Buradan yola çıkarak "Hepimiz Ermeniyiz" diyen gazeteci maktul Hrant Dink'çiler gibi, zulum sebebiyle "Hepmizi aşırı tekfir hastasıyız" pozisyonuna da düşmekten sakınmalıyız.

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Halis Bayancuk iyi-kötü-doğru-yanlış insan mıdır? Bunun değerlendirmesini yapacak yetkinliğe sahip değilim. Ama onu yargılayanlarda eminim benim kadar yetkin değil. Abd elimize bir yargı doktrini sıkıştırıyor o ne derse onu yapıyoruz. Her alanda olduğu gibi. Yargı kurumları görevi olan huzur ve güveni sağlamada o kadar kötü ki tecavüzcü, katil ve hırsızlar suçlarını tekrarlayıp özgürce gezebiliyor. Vahşi hayvanların ormanda gezdiği gibi suçlular halk içinde geziyor.

Ama iş dini kişiliklerin peşinde düşmek olunca hiç kaçırmıyorlar. Halk üzerindeki etkisini, iltidar için kullananmaması, bir dini kişiliğin hapsedilmesi için gayet yeterli bir sebep.

Padişahım çok yaşa temalı mikro cemaatlerin nasıl kartopu gibi seri büyüdüğünü gözlerimizle görüyoruz.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mesele (aşırı tekfir hastalığı) sırf cehalet meselesi değil. Misal; cehalet yok, çocuğunu okula gönderdin diye (yahud kendin gidiyorsun diye ebeveyninini bu sebeble) sana hiç kâfir diyen oldu mu? Denmişse abartılmayacak mesele midir? Daha mahkemeye başvurmanı, oy vermeni vs konulardaki tekfirine değinmedim bile. Burada şu da var, sen bunlardan sakınsan bile böyle yapanları tekfir etmiyorsun diye yine tekfir ediliyorsun.
Bilmiyorum uzun zamandır forumdasın ama önceki yazılarını bilen biri olarak bu düşüncen beni ters köşe yaptı şahsen. Zira bu konulardaki sitem ve beyanlarımız 10 seneyi aşkındır yapıyoruz. Bu teorik bir ayrıntı değil, aksine teori ve pratikte bizi tekfir edenlerle kucaklaşamıyoruz. Zira kendinden zuhur bir menhec ve usulle 21 - 22 yaşından beri bir ülkede hareket ediyor, ve kendisinin haricinde peşindekilerin de vebalini düşünmeden hikmetsizce söylem ve eylemleriyle tağut tarafından zulme mâruz kalıyor. Bu sefer de tağuta karşı sorumsuz ve korkusuzca açıktan tekfir edişi kanı kaynayan genç tevhid ehillerine câzib gelerek kendisini tekfir ettiğine bakmadan "mazlumun dini sorulmaz" kaidesince sahib çıkıyoruz. Ever zulmu teşhir edelim , ediyoruz, tağutun zulmunu teşhir edelim , mazluma adaleti duyuralım, arayalım ama sola yatan arabayı sağ şarampole de yatırmayalım bu arada. Zira Tağutun kendisine zulmettiği gibi, aynı şahıslar ülkede haklı haksız ayırımı yapmadan kendileri gibi itikad edinmeyen herkese zulumle tekfir ediyor.
Buradan yola çıkarak "Hepimiz Ermeniyiz" diyen gazeteci maktul Hrant Dink'çiler gibi, zulum sebebiyle "Hepmizi aşırı tekfir hastasıyız" pozisyonuna da düşmekten sakınmalıyız.
Hocam selamunaleykum hepimiz tekfir hastası olmayabiliriz ama hepimiz muvahhidiz ve sonuçta demokrasinin şirk olduğunu savunuyoruz. Bu adam da bu yüzden şuan içerde ve 37,5yıl yedi. Sizce bu kişiyi öyle böyle bir şekilde içeri tıkanlar kişinin cehaleti tekfir engeli görmesine bakar mı? Bakmaz tabiki! sıradan bir kişinin aklında el kaideyle ışidin htşnin bile bir farkı yok hepsine aşırı dinci terörist gözüyle bakıyorlar. Ayrışmak yerine birleşmeliyiz, bu benim görüşüm.
Okul öeselesine gelince ant kaldırılsa da ilke inklap tarih fen bilgisi vatandaşlık bilgisi (diye ders var!) sosyoloji edebiyat derlerinde küçücük beyinleri çok rahat yıkayacak şeyler öğretiliyor anne baba sonradan çocuğuyla konuşsa bile kurtarılamaybilir bu zihinler. Ben türkiyede de almanyada da okula gittim gerçekten almanyada bile bu kadar şirk küfür yoktu derslerde. Evli olsam çocuğum olacak olsa okula göndermemenin yollarını arardım fellik fellik. Yine burada cehalet mazeret midir ne derece mazerettir tartışılır sonuçta ilke inklab dersi olduğunu bilmeyen yoktur bunun ne ifade ettiğini bilmiyorsa da keyfi bir cehalet vardır ortada. Yani yine bir avuç insan samimi şekilde hem müslüman hem cahil olabilecektir.
Ayrıca ebu hanzala takipçisi biri tarafından tekfir de edildim kafire kafir demeyen kafirdir denilerek ama bu benim müslüman olduğumu değiştirmez ki! Bu hatta onun problemidir çünkü belki de o kafir olmuştur. Allahualem.

Son düzenleme:
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam selamunaleykum hepimiz tekfir hastası olmayabiliriz ama hepimiz muvahhidiz ve sonuçta demokrasinin şirk olduğunu savunuyoruz. Bu adam da bu yüzden şuan içerde ve 37,5yıl yedi. Sizce bu kişiyi öyle böyle bir şekilde içeri tıkanlar kişinin cehaleti tekfir engeli görmesine bakar mı? Bakmaz tabiki! sıradan bir kişinin aklında el kaideyle ışidin htşnin bile bir farkı yok hepsine aşırı dinci terörist gözüyle bakıyorlar. Ayrışmak yerine birleşmeliyiz, bu benim görüşüm.
Okul öeselesine gelince ant kaldırılsa da ilke inklap tarih fen bilgisi vatandaşlık bilgisi (diye ders var!) sosyoloji edebiyat derlerinde küçücük beyinleri çok rahat yıkayacak şeyler öğretiliyor anne baba sonradan çocuğuyla konuşsa bile kurtarılamaybilir bu zihinler. Ben türkiyede de almanyada da okula gittim gerçekten almanyada bile bu kadar şirk küfür yoktu derslerde. Evli olsam çocuğum olacak olsa okula göndermemenin yollarını arardım fellik fellik. Yine burada cehalet mazeret midir ne derece mazerettir tartışılır sonuçta ilke inklab dersi olduğunu bilmeyen yoktur bunun ne ifade ettiğini bilmiyorsa da keyfi bir cehalet vardır ortada. Yani yine bir avuç insan samimi şekilde hem müslüman hem cahil olabilecektir.
Ayrıca ebu hanzala takipçisi biri tarafından tekfir de edildim kafire kafir demeyen kafirdir denilerek ama bu benim müslüman olduğumu değiştirmez ki! Bu hatta onun problemidir çünkü belki de o kafir olmuştur. Allahualem.

İyide bir kişi bunlara rağmen çocuğunu okula gönderdi diye kafir olmaz! Ayrıca özellikle lise çağında okulun çok müsbet etkisi olabilir pek ala her şey müfredat değil çünkü, kişinin hocaları ve sıra arkadaşları ile ilişkileri çok şeyi belirler bu eşyanın tabiatındandır.
Tek olma meselesine gelince, Lübnan Hizbullahınıda bu rejim aynı şekilde niteliyor Husileride. Şimdi onlar ilede bir olalımmı?
Elbetteki Mazlumun dini yoktur ve gereken destek verilir ama unutmamak gerekirki, Ebu Hanzala'nın eline imkan geçse bizde dahi "Kılıç ya İslam" ihtarı çeker. Bu Haricilerin sünnetidir

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mazlumun dini yoktur diye bir slogan var mı bilmiyorum ama bu kişi bir müslüman, kardeşlerim. hrant dinki savunun demişim gibi yapmayalım şimdi. neyse siz bilirsiniz herkes kendi bilir.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Zulüm gören gayr-i Müslim olsun, Müslüman olsun, yardım edilir. Tabi Müslüman olunca fikir suçlarında zulüm sahası daha da genişler darul küfürde. Ancak burada tartışılan mesele, yardım etmek, dayanışma göstermek değil, Bayuncuk'un çizgisinin tahlilidir. Sanırım burada ölçü, Hz. Ali (r.anh)'ın bizimle savaşmadığınız sürece mescitlerimize gelebilirsiniz sözüdür. Ancak tekfirciler kendileri cemaatten ayrılıyorlar, biz ayırmıyoruz onları. Böyle olunca da yapacak bir şey olmuyor. Bayuncuk'un çizgisine gelince söylemlerinin hak ile benzeşmesi barındırdığı fesadı örtmez. Burada da yine Hz. Ali'nin sözü yerindedir: hüküm Allah'ındır hak sözüyle batıl murad ediyorlar. Kafiri tekfir etmek de tekfirdir, Mümini tekfir etmek de tekfirdir; ikisinde de tekfir var ama tamamen farklı şeyler bunlar. O yüzden İslami dayanışmanın batıla fesada zulme yönelik sempatiye kaçmamasına dikkat etmek lazım.

- أنَّ عليًّا بينما هوَ يخطبُ إذ سمعَ من ناحيةِ المسجدِ قائلًا يقولُ لا حُكمَ إلَّا للَّهِ . وفيهِ ثُمَّ قاموا من نواحي المسجدِ يحَكِّمونَ اللَّهَ فأشارَ إليْهم بيدِهِ اجلِسوا نعَم لا حُكمَ إلَّا للَّهِ كلمةُ حقٍّ يُبتغى بِها باطلٌ حُكمُ اللَّهِ ينتظرُ فيكم إلا إنَّ لَكم عندي ثلاثَ خلالٍ ما كنتُم معنا لن نمنعَكم مساجدَ اللَّهِ ولا نمنعَكم فيئًا ما كانت أيديكم معَ أيدينا ولا نقاتلُكم حتَّى تقاتِلونا.

الراوي: - | المحدث: ابن حجر العسقلاني | المصدر: التلخيص الحبير
الصفحة أو الرقم: 4/1355
خلاصة حكم المحدث: موصول أصله في مسلم

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...