Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Skandal bir kararla Halis Bayuncuğun tutukluğunun devamına karar verildi!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim, Cahiliyyenin hükmüne radı olmaya ummetin alimleri küfür der. Konu bu kadar basitse iddianı ummetin bir alimin adını ve eseriyle delillendir. Aksi taktirde zorlama harici fasid tevillerle hüküm bina etme!

Olaya bir de tersten bak istersen; Bir müslümanın beraat etmesi üzerine hapisten çıkmasına sevinen bir müslüman, Küfür, Cahiliyye hükümlerine göre serbest bırakıldığı için sevinen de bu kanundan radı olmuş demektir deyip tekfir ediyor musun?

Aşırı tekfir hastalığının semptomu olarak zorlama yorum ve tevillerle ısrarla delilsiz olarak ummeti tekfir ettiğinin farkına varamamaktan dolayı 10 gün yazma engeli getirildi!

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Yani, cahiliye hükümlerinden razı değilim, ancak falan kişi çok zalimdir ve onun cahiliye hükümleriyle hapsedilmesine sevinirim diyen bir kişi küfürden razı olmazmı?
"Cahiliye hükümleriyle hapsedilmesine sevinirim." diyen kişi küfürden razı olur.
"Falanca tecavüzcü kâfir hapsedildi, bundan dolayı sevindim." diyen kişi küfürden razı mı ki küfre girmiş olsun? Yani bu adam Allah'ın tecavüzcüye yapılmasını emrettiği cezayı eline güç geçince uygulayacak ama sevinmesinin nedeni bir suçlunun, masum bir insana (belki de eşine, çocuklarına) bulaşamaması...

Abdulmuizz Fida

Admin
Bir sapığın veya toplumu ifsad eden muşrik kafirin ifsadına engel olundu, bundan sonra yapamayacak, insanlar bu zalimin zulmunden emin olacağından sevinen bir müslümana ; "onun cahiliye hükümleriyle hapsedilmesine sevinirim" demiş olduğundan kafir olur demek Sapkınıktır!
Aksine "onun cahiliye hükümleriyle hapsedilmesine sevinirim" diye aklın ucundan bile geçmeyen "cahiliye hükümleriyle hapsedildiği için seviniyorum" anlayışı bırakın bir müslümanı, insan olanın aklından dahi geçmez. Bu ne hastalıklı düşüncedir, bu ne aşırı tekfir hastalığıdır! SubhanAllah

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle başta bana ve ehlime daha sonrada halis bayuncuka hidayet nasip etsin ve bütün insanlığa.nitekim biz bütün insanlığın yalnız ve yalnız alemlerin yaratıcısı olan Allah azze ve celleye iman ve ibadet etmesini istiyoruz.

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim burdaki sevinme ayrı birşey bu savaştır diğer mesele ise cahiliye hükümlerine razı olmaktır anladın meseleyi ilmin olmadan başka bir konuya atlamışsın yapma güzel kardeim savaşa bende sevinirim ama cahiliye hükümleri ile alıkonan birine sevinmen tağutların hükümlerine razı olman demektir mesele gayet açık değilmi

Kardeşim kusura bakma ama mesele "gayet açık" ya da "şu şuna sevindi hemen küfür işledi" diyecek kadar kolay olsaydı o ilimlerine hayran olunası güzel alimler, allameler sırf bir konuyla ilgili bile ciltler dolusu eserler yazmazlardı. Özellikle de tekfir konusunda.
Tekfir etmek alimlerin işi iken ben onların bile iki üç cümlesinden birinin "şu şunu dedi kafirdir, müşriktir." dediğini sanmıyorum.
Kaldı ki kişinin neye sevinip sevinmediği bile bilinmeden direk kafir denmesini de anlamadım.
Ya değilse? Okun ucu ALLAH muhafaza kafir diyen kişiye dönse ne olacak?
ALLAH, hesap gününde "Sen alim miydin ki ona kafir dedin?" dese hesabı nasıl verilecek?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sitemizde ummeti tekfir eden aşırı tekfir hastalarının reklamı yapılmayacağı duyurulmuştur.

Aşırı tekfir hastalarının Laik kafirler tarafından hapsedilmesi zulumdur. Zulmun haberi kısaca duyurulabilir fakat buradaki gibi "mahkeme savunması"nı paylaşmak reklamdır.

Diğer bir mesele çeşitli zamanlarda açıkladığım gibi sitemizde ateist, tasavvuf ehli, hadis inkarcısı, irca ehli vs çeşitli kâfir, fâsık ve bidat akide sahiblerinin ehl-i sunneti (bizleri) tekfir etmedikleri müddetçe yazmasına, munazarasına Hakk'ı görmeleri için tebliğ maksadlı izin verilmektedir. Fakat bizim ırzımızı namusumuzu kanımıızı malımızı kendine helal gören, hatta zaman zaman paylaşımı yapanı dâhi tekfir eden Aşırı Tekfir Hastalarına izin verilmeyecektir. Bundan dolayı bizi (kuralımızı) anlamanızı istiyoruz.

Not :
Aşırı tekfir hastalarının reklamına tek şarla izin verilmektedir. Aynı şekilde Aşırı tekfir hastalarının sitelerinde bizim sitemizin reklamını paylaşırsanız, paylaşmanıza izin verirlerse burada da paylaşabilirsiniz.
Bir insanın akidesini bilmeden ona tekfirci harici demek çok yanlış tekfirde biraz aşırı olabilir ama haricilik bambaşka birşey ayrıca sizin akideniz eğer el kaidenin akidesi gibiyse sizi tekfir etmiyor

Abdulmuizz Fida

Admin
Bir insanın akidesini bilmeden ona tekfirci harici demek çok yanlış tekfirde biraz aşırı olabilir ama haricilik bambaşka birşey ayrıca sizin akideniz eğer el kaidenin akidesi gibiyse sizi tekfir etmiyor
Bilmeyen ve iftira atan Sensin!
"Tekfirci harici" demedik, "Aşırı tekfir hastası" deriz.
Akidede ölçü el Kaide değil, ehl-i sunnettir.

Çocuğunu okula gönderene, askere gidene, oy kullanan herkesi istisnasız tekfir ederek kendilerinden başka müslüman görmeyen sapıklara ne dememizi bekliyorsun?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmeyen ve iftira atan Sensin!
"Tekfirci harici" demedik, "Aşırı tekfir hastası" deriz.
Akidede ölçü el Kaide değil, ehl-i sunnettir.

Çocuğunu okula gönderene, askere gidene, oy kullanan herkesi istisnasız tekfir ederek kendilerinden başka müslüman görmeyen sapıklara ne dememizi bekliyorsun?
Ebu hanzala zaten bizim tekfir ettiklerimizi tekfir ediyor bizi tekfir etmiyor eğer birini haksız yere tekfir ettiyse lütfen kanıtlayın ona göre buğzedeyim özür dilerim

Abdulmuizz Fida

Admin
Ebu hanzala zaten bizim tekfir ettiklerimizi tekfir ediyor bizi tekfir etmiyor eğer birini haksız yere tekfir ettiyse lütfen kanıtlayın ona göre buğzedeyim özür dilerim
Boş konuşmayı bırak, Sen çocuğunu okutanı, her oy kullananı tekfir ediyor musun?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Boş konuşmayı bırak, Sen çocuğunu okutanı, her oy kullananı tekfir ediyor musun?
Evet tekfir ediyorum ama şahsa indirgediğimizde tekfir etmiyorum bilen birisine soruyorum zaten çok fazla muhattap olmadığım insanların müslüman veya kafir olması beni hiç ilgilendirmez beni sadece çevremdekiler ilgilendirir benim itikadım böyle peki sizin fikrinizi öğrenebilir miyim?samimi konuşuyorum boş değil.

Abdulmuizz Fida

Admin
Evet tekfir ediyorum ama şahsa indirgediğimizde tekfir etmiyorum bilen birisine soruyorum zaten çok fazla muhattap olmadığım insanların müslüman veya kafir olması beni hiç ilgilendirmez beni sadece çevremdekiler ilgilendirir benim itikadım böyle peki sizin fikrinizi öğrenebilir miyim?samimi konuşuyorum boş değil.
Kardeşim sen evvela kendi akideni düzelt, sonra başkalarının akidesine avukatlık yap!

"Okula çocuğunu gönderen herkes mutlak kafirdir, muayyen olarak beni ilgilendirmiyor, bilene soruyorum" diyen hangi âlimden aldın bu itikadı?

Bak kardeşim , bilmediğin konularda ki özellikle akidevi meselelerde ortaya düşüp dengesiz, tutarsız delilsiz konuşup, forumu ve bizi karalama.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim sen evvela kendi akideni düzelt, sonra başkalarının akidesine avukatlık yap!

"Okula çocuğunu gönderen herkes mutlak kafirdir, muayyen olarak beni ilgilendirmiyor, bilene soruyorum" diyen hangi âlimden aldın bu itikadı?

Bak kardeşim , bilmediğin konularda ki özellikle akidevi meselelerde ortaya düşüp dengesiz, tutarsız delilsiz konuşup, forumu ve bizi karalama.
Sizi asla karalamıyorum kesinlikle öylebir niyetim yok siz sadece bana su-i zan ile yaklaştığınız için amacımın karalamak olduğunu düşünüyorsunuz eğer ebu hanzala birini haksız yere tekfir ettiyse lütfen kanıtlayın dedim kanıtlamadınız hala

Nereden aldın bu itikadı diyorsunuz cahili olduğum konuları başkasına soramaz mıyım yani kendi kafama göre hüküm mü vermem gerekir

Abdulmuizz Fida

Admin
Nereden aldın bu itikadı diyorsunuz cahili olduğum konuları başkasına soramaz mıyım yani kendi kafama göre hüküm mü vermem gerekir
Konuştukça batıyorsun, bari sus da üyeler nikine bakıp şehidi tahayyul etsinler.

Ben de sana bu itikadını hangi alimden aldın diyorum? Kendi kafana göre takılıyor gibisin.

Abdulmuizz Fida

Admin
Sizi asla karalamıyorum kesinlikle öylebir niyetim yok siz sadece bana su-i zan ile yaklaştığınız için amacımın karalamak olduğunu düşünüyorsunuz eğer ebu hanzala birini haksız yere tekfir ettiyse lütfen kanıtlayın dedim kanıtlamadınız hala
Ne yazdığından haberi yok? Bu sen değil miydin?
Bizim akidemize "çok yanlış" diyen kim?

"Tekfirde biraz aşırı olabilir" diyorsun.
Bahsettiğin şahıs ve avanesi , kendileri gibi her oy vereni, askere gideni, okula göndereni vb durumlarda ummeti topyekun tekfir etmiyoruz diye bizi ve kendilerinden başka herkesi tekfir edecek, biraz aşırı olacak; Buna "aşırı tekfir hastası deyince "çok yanlış"ı biz yapmış olacağız.

Kimseye bir şey kanıtlayacak değiliz, siz evvela üye olduğunuz siteyi ve muvekkilinizi iyi araştırıp tanıyın.
Forumu iyi araştır; biz ummeti , her oy vereni, okula göndereni, askere gideni kayıtsız şartsız tekfir etmiyoruz. Tekfir edenlerin fan'larınıda forumda istemiyoruz.

Konu kapanmış, kilitlenmiştir.
Bundan sonra da aşırı tekfir hastalarının tağutu tekfir ediyor diye ummeti de tekfir etmesine göz yuman tutarsızları da , savundukları zihniyetlerin forumuna davet ediyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...