Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sokak Çocukları Kime Aid Dersiniz?

Abu_ibrahim Çevrimdışı

Abu_ibrahim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بسم الله الرحمن الرحيم

Ebu Cemile Süneyn'den: Süleymoğullarından bir adam Ömer b. Hattab devrinde (sokağa) atılmış bir çocuk buldu. ''Onu Ömer b. Hattab'a getirdim'' dedi. Ömer b. Hattab da:

— Bu çocuğu niçin aldın? deyince adam:

— Ölüm tehlikesiyle karşı karşıya buldum ve aldım» dedi. Ömer b. Hattab'a, o adamı tanıyan biri:

— Ya Emir'el Mü'minin, o adam doğru bir kişidir» deyince Ömer ona:

— Öyle mi? dedi. Tanıdık biri:

— Evet diye cevap verdi. Bunun üzerine Ömer b. Hattab (adama hitaben):

— Gidebilirsin o hürdür, vela'sı (mirası) sana ait, bakımı da hazineye aittir, dedi.
İmam Malik der ki: Atılmış çocuk hürdür, velisi müslümanlardır. Ölünce varisi müslümanlar olur. Borçlanır ya da bir suç işlerse mali külfeti müslümanlara aittir. Bizce hüküm böyledir.

N Çevrimdışı

nvc

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
cok hassas bir konuya deyinmissin kardes Allah senden razi olsun
Bu gunlerde boyle bir konuya deyinmek guzel oldu

S Çevrimdışı

Senan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abu ibrahim Allah (cc) senden seni sevenden senin sevdiklerinden razi olsun
Bu siyonist insanlar islamyeti kotu şekilde tanıtıyorlar teror isimi koyarak tv kanalarda ama abu ibrahim gibi kardeşlerin yazıların görmemezlikten geliyorlar
Tabi yaa işine gelmiyor adamların

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Abu ibrahim Allah (cc) senden seni sevenden senin sevdiklerinden razi olsun
Bu siyonist insanlar islamyeti kotu şekilde tanıtıyorlar teror isimi koyarak tv kanalarda ama abu ibrahim gibi kardeşlerin yazıların görmemezlikten geliyorlar
Tabi yaa işine gelmiyor adamların
Allahümme amin
Abu İbrahim değerli bir kardeşimizdir.MaşAllah.
Allah için seviyorum kendisini.Rahman Firdevs ve hiç bir gözün görmediği, hiç bir kulağın işitmediği, insanın aklına hayaline gelmeyen nimetlerin sunulacağı Meva Cennetiyle müjdelesin inşaAllah-Amin-

Üst Ana Sayfa Alt