Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sokak Roportajı: Kelime-i Şehadet'i Biliyor Musunuz?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kelimei şehadet ..

Buda ulkenın genel durumunu cok net bır sekılde acıklamaktadır. :(
Bır ulkenın genclıgı ılerının yenı neslıdır :(
Goruyorum kı ALLAH muhafaza cok kötu bır durum
Cok calısmamız gerek hem ALLAH ıcın hem kendımız hemde ummet ıcın.
Hasbunallahı ve nımel vekıl

buda 2 sı

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

buda 2 sı

Birde gülüyorlar
Halimz neolacak.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Kelimei şehadet ..

buda 2 sı

İki ropörtajdada dikkatimi piyango bileti satanlar çekti...Kelime-i şehadeti bilmeyenin orda o günahı işlemesi de kaçınılmaz ve üzücü...Ama karamsar bakmamak da lazım olaya çünkü tamam Kelime-i şehadeti söylemekte zorlananlar olsada yinede özellikle ikinci videoda bilen gençlerin sayısı birhayli fazla. İnşaAllah Rabbim dahada hidayet verir de kurtulanlardan olurlar, oluruz...Âmin

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Ölmeden ölce söyleyebilirsek ne mutlu bize diyor .
Evet benim de dikkatimi çekti...Galiba sadece ozaman söylenecek bişey zannediyor...Halbuki o ana gelene kadar o kelimeye uygun yaşamadıysa son anda söyleyebileceğini zannetmesi...Bişey diyemiyorum. Allah svt hidayetini nasip etsin...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlara bu sozu soylemekten zıyade o sozun ve sancagın altında yasamanın onemı anlatmak gereklı.
Bır buyugumuz vardı.
80 yasında
rabbım ALLAH kıtabım kuran bu sekılde kendı kendıne soylenıp dururdu.Kucuklugunden berı o sekılde gormus Kul ALLAH ın dır rabbım ona gore ona muamele edecektır.bilenle bılmeyenın bır olmadıgı gıbı.

Velhasıl yanı genclerın cogu haram ve gunah ıslemekte yarısıyorlar bunun en temel sebebı aılenın ve cevresının dunya hırsıdır...
Yazları elıf ba ogrenmeyle bu ıs olmaz..!

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet benim de dikkatimi çekti...Galiba sadece ozaman söylenecek bişey zannediyor...Halbuki o ana gelene kadar o kelimeye uygun yaşamadıysa son anda söyleyebileceğini zannetmesi...Bişey diyemiyorum. Allah svt hidayetini nasip etsin...
Bu kadarıni beklemiyordum.En azindan teleffuz edebilmeliydiler.Atalarımz muslumandı ya ☺:)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
insanlara bu sozu soylemekten zıyade o sozun ve sancagın altında yasamanın onemı anlatmak gereklı.
Bır buyugumuz vardı.
80 yasında
rabbım ALLAH kıtabım kuran bu sekılde kendı kendıne soylenıp dururdu.Kucuklugunden berı o sekılde gormus Kul ALLAH ın dır rabbım ona gore ona muamele edecektır.bilenle bılmeyenın bır olmadıgı gıbı.

Velhasıl yanı genclerın cogu haram ve gunah ıslemekte yarısıyorlar bunun en temel sebebı aılenın ve cevresının dunya hırsıdır...
Yazları elıf ba ogrenmeyle bu ıs olmaz..!
Evet ahi haklısın bizlere Elif-ba öğretilerek başlanması zaten ahlaki yönden hep geride kalmamıza sebep oldu...Halbuki geçen bir hocanın sohbetinde Hucurat suresinin önemi ve her müslümanın bu sureyi bilmesi gerektiğini söylüyordu hoca, çünkü bu sureye ahlak-adab suresi de denir ve ibadetlere geçmeden insanın ibadeti yüksünmeden yapacak şekilde inşa edilmesi gerekir...Aksi takdirde iman o kişiye yük olur diyordu...Mesela bir namaza üşenerek kalkış var birde sanki en sevdiği kişiyle buluşacak heyecanıyla huzura durmak...Rabbim hepimizi o kıvama getirsin...

Üst Ana Sayfa Alt