Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sorum Neden Kaldırıldı ?

• Konbuyu başlatan ahmedmahmud
  • Başlangıç tarihi
A Çevrimdışı

ahmedmahmud

Guest
yöneticiler benim sorumu neden kaldırdılar , İslama uygun olmayan birşey mi sordum , İslamın bana izin verdiği bir hussuta sizden yardım istedim , cariye edinmeye Allah (s.w.t ) izin vermiyor mu ey müslümanlar , ne diye sorum kaldırıldı , yoksa hümaniter sistemler mi sizi cezbediyor????

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Soru neydi ki merak ettim?

islamic world Çevrimdışı

islamic world

Üyeliği İptal Edildi
Banned
cariye nerden satın alınabilir diye sordum

Kardeş darul küfürde cariye olayı yoktur. Resulullah sav İslam Devleti kurup gücü eline geçirinceye değin böyle bir uygulamaya girişmemiştir. Bilakis cariyelerin de haklarını koruyacak teşkilatlı bir İslam Devleti kurulup, evlilik akdine benzer bir akit yapılır. Bu da resmi kayıtlara geçer. Cariye zulme uğradığında İslam şeriatı mahkemelerine başvurabilir. Darulküfürde böyle bir şey söz konusu değildir. Bu sebeple nefsini haramdan korumak adına darulküfürde hayırlı bir şekilde bir Müslüman kız bul, evlen.

A Çevrimdışı

ahmedmahmud

Guest
Kardeş darul küfürde cariye olayı yoktur. Resulullah sav İslam Devleti kurup gücü eline geçirinceye değin böyle bir uygulamaya girişmemiştir. Bilakis cariyelerin de haklarını koruyacak teşkilatlı bir İslam Devleti kurulup, evlilik akdine benzer bir akit yapılır. Bu da resmi kayıtlara geçer. Cariye zulme uğradığında İslam şeriatı mahkemelerine başvurabilir. Darulküfürde böyle bir şey söz konusu değildir. Bu sebeple nefsini haramdan korumak adına darulküfürde hayırlı bir şekilde bir Müslüman kız bul, evlen.
cariye ve köle edinmek için İslam devleti olma şartı yoktur.. Peygamber efendimiz , kureyzadan elde ettiği esir kadınların çoğunu , dar ul kufur olan Şam beldesinde satmıştır . senin dediğin doğru değil

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
drhay Çevrimdışı

drhay

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz hocam, Allah avc hayrını versin. Gece gece iyi tebessüm ettim.
Bu başlıktaki ve sofi ile ilgili mesajından çıkan sonuç: do not feed the troll.
Allah avc yardımcınız olsun.
Selamun aleykum.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
cariye nerden satınkurtulurlir diye sordum
Cariye alacak paran varsa, git infak et,belki o parayla bir kardeşin kurtulur.kardeşlerin yokluk, çile, muhacerat ve şehadeti seçerken, sen aklını başka şeylerle yorma.yok yapamam diyorsan git evlen, eğer evliysen, satın alma git bileğinin hakkıyla cihad et ve mücahid olarak kazan, aha israil karşıda de buyur git de mücahidliğini göreyim...

Üst Ana Sayfa Alt