Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

E Çevrimdışı

elmira

Üye
İslam-TR Üyesi
yoldaki işaretler bitti,ALİ ŞERİATİNIN" NE YAPMALI "KİTABINA BAŞLIYACAĞIM:............

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar çok güzel bir kitap seçmişsiniz ben de okuyorum yoldaki işretleri.....
ayrıca Abdullah Yıldızın NAMAZ bir tevhid eylemidir adlı kitabı da çok güzel tavsiye ederim.Kuran zaten hergün mutlaka okumamız gereken başkitabımız onu hiç söylemiyorum........

D Çevrimdışı

derin_mevzumsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kamill ' Alıntı:
kur,anı kerim ezberimde olduğu için genellikle kur.an.:müsait olduğum zaman manasını müteala.
ALLAH kur'an-ı kerimi ezberlemeyi bana ve benim gibi arzu eden bir çok arkadaşıma da nasip etsin elimden geldiğince kur'an-ı kerim özelliklede yasin suresini okumaya özen gösteriyorum şuanda elimdeki kitapta ölüm ve ötesi muhteşem bir kitap herkese tavsiye ederim ALLAH'a emanet olun...

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

m.bozdağ ın ruhsal zeka adlı kıtabı bıtmek uzere ama guzel...

vesselam

D Çevrimdışı

derin_mevzumsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
abdullah13 ' Alıntı:
SELAMÜN ALEYKÜM.....

DERİN KARDEŞ.....

SEN HELE BİRDE İMAMI GAZALİNİN YAZMIŞ OLDUĞU ''''' MÜKAŞEFETÜL KULÜP '''''
(KALBLERİN KEŞFİ ) ADLI KİTABI OKUDA BAK GÖR DÜNYANDAN NASIL VAZ GEÇİYORSUN......

VEDE SANA EN MÜHİM TAVSİYEM HER NE OKURSAN OKU VEYA HER NE ZAMAN OLURSAN OL MUTLAKA YANINDA BİR DEFTER VE BİR KALEM OLSUN ......

DURDUK YERE SOR BİR İNSANA, VE DEKİ ; BANA ÖYLE BİR SÖZ SÖYLE TARİHTE KALSIN...AMA İNSANLARIN DİLİNDE PELESENK OLSUN......

VE BEN ÇOK PİŞMAN OLMUŞUMDUR.......

'''' BENİ ON NOKTA ON ŞİDDETİNDE OLN BİR DEPREMİN ŞOKUNDAN DAHA ŞİDDETLİ BİR ŞOKLA ŞOKLAYAN CÜMLE VE TESPİTLERİ SAYFALAR ARASINDA ARAMIŞIMDIR.....

SEN BU YANILGIYA DÜŞME.....KİTAP OKURKEN YANINDA MUTLAKA BİR DEFTER VE KALEM OLSUN.........

VE YANINDA DEVAMLI KİTAP VEYA KALEM VEYAHUTTA DEFTER BULUNDURMAK ''''' ZENGİNLİĞİN '''
ALAMETİDİR......TESBİTLERİ İLE SABİTTİR.......
SELAMÜN ALEYKÜM................DAİMEN VE EBEDEN................
aleyküm selam
saol ALLAH razı olsun kardeşim elimden geldiğince tavsiyelerine uymaya çalışırım...
ALLAH'a emanet olun

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
İŞİN AÇIGI NEREDEYSE HİÇ KİTAP OKUMUYORUM DESEM YALAN OLMAZ.İNŞ. OKUMAYA ÇALIŞIYORUM.RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
mucahit571 ' Alıntı:
İŞİN AÇIGI NEREDEYSE HİÇ KİTAP OKUMUYORUM DESEM YALAN OLMAZ.İNŞ. OKUMAYA ÇALIŞIYORUM.RABBİM HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN
DESEMDE ŞU ANDA MALKOM X kitabını okuyorum ve çok güzel herkese tavsiye ederim

G Çevrimdışı

ginger

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a

abdullah 13 kardeşim Allah razı olsun tavsıyen için ınş. yenı bı kıtaba başladım o bıtınce temın edıp okuyacam Rabbim izin verırse...

şimdi okuduğum kıtap nusret özcan a ait leyla ıle mecnun kalbın sehrıyanı çok ark tavsıye ettı merak ettım ınş. ders alanlardan olurum her okuduğum kıtaptan...

selam ve dua ile...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bende en son peygamberimiz nasıl eleştirirdi kitabını okudum. günümüz müslümanlarının tebliğ ederken eksik olduğu önemli unsurlardan biri olduğundan dolayı kitabı tavsiye edebilirim.

S Çevrimdışı

sare88

Üye
İslam-TR Üyesi
EN SON OKUDUĞUM KİTABIN ADI H.Z. HATİCE ŞU AN FIKIH OKUYORUM NURUL İZAH

H Çevrimdışı

Hanne-sevde

Üye
İslam-TR Üyesi
'''''''''' ALLAH YERYÜZÜNÜ YARATTI......VE GERİ DÖNÜP BAKMADI BİLE..VE DÜNYAYA BİR SİNEĞİN KANADI KADAR BİLE DEĞER VERMEZ...''''''''''''
-----------
Bu konuya açıklık getirmek lazım...bu Ayet değil,hadis...yalnız yine yanlış anlaşılmasın ,Hadi'in kaynağını verirseniz sevinirim..''.Allah ,dünyaya bir sivri sineğin kanadı kadar değer verseydi,kafirlere bir yudum su dahi vermezdi...''Hadisini hatırlıyorum ve sahihtir,ancak yukarıdakinin kaynağı lazım...Allah c.c kullarını yarattıktan sonra başı boş bırakmadı,mikail a.s görevlendirildi,yağmur,kar,rüzgar vs....doğa işleriyle vazifeli kılındı,kulları için peygamberler gönderdi,kitab indirdi....her gece,yeryüzüne en yakın yere indiğini,ve gece hangi kulu ibadet ediyor,hangisi ne yapıyor bakmak ve Rahmet etmek için yakınlaştığını bize Alemlerin efendisi bildirmiştir...madde olarak,mal olarak bakmaz,bir Hadis'de ''Allah sizin ne mallarınıza,ne de suretinize bakmaz,ancak kalblerinize ve amellerinize bakar''ifadesi kayıtlıdır....
insanoğlu bu dini sever yaşamaya başlar,ancak zamanla küçük günahlar,küçük haramlar işenmeye devam ettikçe,kalbler kararır ve hatta Rasulullah s.a.s 'ın bildirdiği gibi,iman bir elbisenin eskidiği gibi yıpranır ve eskir...bize düşen yenilemektir,helal haram sınırına dikkat etmektir çünkü müslüman da zamanla değişiyor,bugün önemsediği değerleri,yarın önemsiz bulabiliyor...onun içindir ki,Al-i İmran,8.Ayet her daim dualarımızda olsun...''ey kalbleri elinde bulunduran Allah'ım!kalblerimizi dinin üzere sabit kıl,ayaklarımızı kaydırma....bu duayıda yine Rasulullah bize öğretmiştir....imanı ve amelleri herdaim tazelemenin yolu,Kur'an okumakdan geçiyor..ben hergün en son olarak kitabımızı (Kur'an-ı kerim)okumayı tercih ediyorum....
şu an elimde ibn.Teymiyye'nin ''dua ve Tevhid''isimli kitabı var...okumuştum ama tekrarda fayda var...gençler size tavsiyem okuduğunuz kitabı bir süre rafa kaldırın,6 ayda bir veya yılda bir tekrar okuyun...göreceksiniz ki,bu okuyuşunuzda gözünüzden kaçan önemli cümleler,bir dahaki okuyuşunuzda dikkatinizi çekecektir.....selam ve dua ile...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
Hanne-sevde ' Alıntı:
'''''''''' ALLAH YERYÜZÜNÜ YARATTI......VE GERİ DÖNÜP BAKMADI BİLE..VE DÜNYAYA BİR SİNEĞİN KANADI KADAR BİLE DEĞER VERMEZ...''''''''''''
-----------
Bu konuya açıklık getirmek lazım...bu Ayet değil,hadis...yalnız yine yanlış anlaşılmasın ,Hadi'in kaynağını verirseniz sevinirim..''.Allah ,dünyaya bir sivri sineğin kanadı kadar değer verseydi,kafirlere bir yudum su dahi vermezdi...''Hadisini hatırlıyorum ve sahihtir,ancak yukarıdakinin kaynağı lazım...Allah c.c kullarını yarattıktan sonra başı boş bırakmadı,mikail a.s görevlendirildi,yağmur,kar,rüzgar vs....doğa işleriyle vazifeli kılındı,kulları için peygamberler gönderdi,kitab indirdi....her gece,yeryüzüne en yakın yere indiğini,ve gece hangi kulu ibadet ediyor,hangisi ne yapıyor bakmak ve Rahmet etmek için yakınlaştığını bize Alemlerin efendisi bildirmiştir...madde olarak,mal olarak bakmaz,bir Hadis'de ''Allah sizin ne mallarınıza,ne de suretinize bakmaz,ancak kalblerinize ve amellerinize bakar''ifadesi kayıtlıdır....
insanoğlu bu dini sever yaşamaya başlar,ancak zamanla küçük günahlar,küçük haramlar işenmeye devam ettikçe,kalbler kararır ve hatta Rasulullah s.a.s 'ın bildirdiği gibi,iman bir elbisenin eskidiği gibi yıpranır ve eskir...bize düşen yenilemektir,helal haram sınırına dikkat etmektir çünkü müslüman da zamanla değişiyor,bugün önemsediği değerleri,yarın önemsiz bulabiliyor...onun içindir ki,Al-i İmran,8.Ayet her daim dualarımızda olsun...''ey kalbleri elinde bulunduran Allah'ım!kalblerimizi dinin üzere sabit kıl,ayaklarımızı kaydırma....bu duayıda yine Rasulullah bize öğretmiştir....imanı ve amelleri herdaim tazelemenin yolu,Kur'an okumakdan geçiyor..ben hergün en son olarak kitabımızı (Kur'an-ı kerim)okumayı tercih ediyorum....
şu an elimde ibn.Teymiyye'nin ''dua ve Tevhid''isimli kitabı var...okumuştum ama tekrarda fayda var...gençler size tavsiyem okuduğunuz kitabı bir süre rafa kaldırın,6 ayda bir veya yılda bir tekrar okuyun...göreceksiniz ki,bu okuyuşunuzda gözünüzden kaçan önemli cümleler,bir dahaki okuyuşunuzda dikkatinizi çekecektir.....selam ve dua ile...

bu sözü nerden buldugunuzu sölermisiniz inş?.

H Çevrimdışı

Hanne-sevde

Üye
İslam-TR Üyesi
abdullah13 ' Alıntı:
SELAMÜN ALEYKÜM...EBEDEN....

BÜYÜK BİR İHTİMAL İLE ''' MÜKAŞEFETÜL KULÜP '''' DE OKUMUŞ OLABİLİRİM.....AMA ARAŞTIRACAĞIM...

VEDE BEN BUNU AYET OLARAKTA OKUDUM....VEDE BAZI HADİSLER HEM AYET HEMDE HADİS OLARAKTA ZİKREDİLMİŞTİR.....

SELAMÜN ALEYKÜM...EBEDEN....

canım kardeşim,ben kur'an'ı mealen defalarca,sayısını Rabbim bilir,mealan hatmettim,bu söz Ayet değil...Hadis fakat dediğiö gibi,kaynak lazım onuda tam olarak hatırlıyamadım...sen bir zahmet araştır,ama dediğin doğrudur,bir çok Ayet'in benzeri Hadis'de mevcuttur...benim samimi kardeşim,araştırmaya devam et ve bizimle paylaş....Allah yar ve yardımcın olsun.... :helalsana

Üst Ana Sayfa Alt