Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
20170910_210943_Film1.jpg

Her ilim talebesi kardeşime tavsiye ederim..

İnsanda Yok İse EDEP Neylesin Medrese Mektep, Okusa Alim Olsa Yine Merkep,Yine Merkep..

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sarf kitabı arapça dilbilgisin de fiilleri anlatan bir kitaptır. Birde nahiv vardır o ise isimlerden bahseder dilbilginde. Yani bu ilimler öğrenildikçe inşaAllah artık arapça daha kolay bi hal alır biiznillah. Ve Kuran okurken anlamlarını çözmek ise anlatılmaz. Elinizde olanak var ise inşaAllah arapça ilmini mutlaka alın.

Ayrıca aşağıda ki kardeşin 5 sene dediği sürede aslında 8 değil 14 kitaptan fazlası olmalıydı Allahualem, ama demek ki sürekli her gün ilim alınmadığı için bu süre uzamış Allahualem.

Burdan elinde bu olanak olan herkes için diyorum ki, inşaAllah arapça ilmi öğreniniz vesselam..
İnşaAllah..

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Sarf kitabı arapça dilbilgisin de fiilleri anlatan bir kitaptır. Birde nahiv vardır o ise isimlerden bahseder dilbilginde. Yani bu ilimler öğrenildikçe inşaAllah artık arapça daha kolay bi hal alır biiznillah. Ve Kuran okurken anlamlarını çözmek ise anlatılmaz. Elinizde olanak var ise inşaAllah arapça ilmini mutlaka alın.

Ayrıca aşağıda ki kardeşin 5 sene dediği sürede aslında 8 değil 14 kitaptan fazlası olmalıydı Allahualem, ama demek ki sürekli her gün ilim alınmadığı için bu süre uzamış Allahualem.

Burdan elinde bu olanak olan herkes için diyorum ki, inşaAllah arapça ilmi öğreniniz vesselam..

5 sende ... emsile.bina.maksut.izzi.avamil.izhar.kafiye.serhulmugni.)bu kıtapların butun metınlerını ezberledık..elhamdulıllah.. kafıye molla camı suyıtı gıbı kıtaplarında sadece kaıdeıle alakalı bolumlerı ezberlendı bunlar.. sadece sarf ve nahıf den.. bunun dısında 6 akaıd metni..selefı salıhıne aıt.. alımlerın akaıd metınlerı..fıkıh metınlerı.. vs vs riya icin yazmadım sadece 5 senede az yapmıs dıyınce.. acıklama yazım dedım.. bir anim bos gecmedı elhamdulıllah elımden gelenın en ıyısı buydu anlşayarak ezberlemek herkeze nasıp olmaz.. diye dusunuyorum..arap dıl bılgısı sarf ve nahıf ılımlerı alet ılımlerdır.. yanı serıı ılımlerı ogrenmeye alettırdırler.. fıkıh hadıs tefsır vs vs ..

Muwahhide Tevhid Çevrimdışı

Muwahhide Tevhid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5 sende ... emsile.bina.maksut.izzi.avamil.izhar.kafiye.serhulmugni.)bu kıtapların butun metınlerını ezberledık..elhamdulıllah.. kafıye molla camı suyıtı gıbı kıtaplarında sadece kaıdeıle alakalı bolumlerı ezberlendı bunlar.. sadece sarf ve nahıf den.. bunun dısında 6 akaıd metni..selefı salıhıne aıt.. alımlerın akaıd metınlerı..fıkıh metınlerı.. vs vs riya icin yazmadım sadece 5 senede az yapmıs dıyınce.. acıklama yazım dedım.. bir anim bos gecmedı elhamdulıllah elımden gelenın en ıyısı buydu anlşayarak ezberlemek herkeze nasıp olmaz.. diye dusunuyorum..arap dıl bılgısı sarf ve nahıf ılımlerı alet ılımlerdır.. yanı serıı ılımlerı ogrenmeye alettırdırler.. fıkıh hadıs tefsır vs vs ..

Rabbim ilminizi arttırsın ve amel etmeyi nasip etsin kardeşim lakin ben sırf nahiv ve sarftan bahsettim ki zaten ezber olmadan olmaz ki..
Bizde aynı şekilde akide, fıkıh ve hadis okuduk ve ezber ile ki ezber olmayınca da ders verilmezdi ama bu 5 yıllık bir süre almadı yani burda benim sizin şahsınıza değildi sözüm olabilir ki ders aldığınız yerde sıkıntılar olmuştur tatil etme durumları vs gibi bu yüzden söyledim yoksa burda ki mesele şahsi bir şey değildi vesselam..

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ibn Hazm "Güvercin Gerdanlığı"

Ne zamandır okumak istediğim kitaptı. Lakin ilmi kitaplar dururken elim gitmemişti. Sadece 2 gün verdim kendime bitirmek için. Zira kitap şiir ağırlıklı.

"Öyleyse ey nefsim, kurtuluşa doğru koş; keskin ince
ağızlı, bilenmiş kılıçlar gibi ol, nüfuz et iyice derinlere.
Çünkü, eğer insanlar yaratılış incelikleri üzerinde düşünselerdi, niçin yaratıldıklarını araştırsalardı, hiçbir
insan gülme nedir bilmezdi."

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ibn Hazm "Güvercin Gerdanlığı"

Ne zamandır okumak istediğim kitaptı. Lakin ilmi kitaplar dururken elim gitmemişti. Sadece 2 gün verdim kendime bitirmek için. Zira kitap şiir ağırlıklı.

"Öyleyse ey nefsim, kurtuluşa doğru koş; keskin ince
ağızlı, bilenmiş kılıçlar gibi ol, nüfuz et iyice derinlere.
Çünkü, eğer insanlar yaratılış incelikleri üzerinde düşünselerdi, niçin yaratıldıklarını araştırsalardı, hiçbir
insan gülme nedir bilmezdi."

Alıp okumak isteyipte her seferinde standa geri bıraktığım iki kitaptan biri.. Şiir ağırlıklı olması şuan bendeki alınabilirlik derecesini yükseltti.. Yardımın için teşekkür ederim..

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Edebül müfred
El hidaye
Mubarek furi peygamberimizin hayatı ve daveti
Hanefi mezhebine göre ibadetler fıkhı
7 imamın ittifak ettiği hadisler
ve olmazsa olmaz yüce kitabımız
KUR'AN-I KERİM MEALİ :)

H Çevrimdışı

Hafsa binti Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dr Mecdi el Hilali-Önce İman
Hangi cümlenin altını çizeceğimi bilemiyorum henüz başında olmama rağmen. Ertelemeden, öncelikli okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Üst Ana Sayfa Alt