Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şu An ve En Son Okuduğunuz Kitabın Adı Nedir ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Ben yeni bir kitaba başlıcam seçimi yaptıkdan sonra yazıcam ...

Evet sıra siz de :))

kitap.jpg

M Çevrimdışı

muhammed uyan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
EN SON OKUDUĞUM KİTAP:Kabul edenler-etmeyenler Ali hoşafcıya ait bir kitap.içeriği bazı konular belirlenmiş ve bu konular hakkında neler söylenilmiş onlar sunulmuş ve bir sonuca ulaşılmaya çalışılmış(Yanlız bazı konularda son kararıdaha dogru bir ifadeyle kendi tercihini ifade ederken isabet edememiş bu bariz bir şekilde görülüyor).ŞU AN OKUDUĞUM KİTAP İSE:Şia mezhebinin İmamiyye kolunun caferi fıkhında olan bir alim tarfından yazılmış olan Peşaver geceleri adlı kitap.(İçeriği bir ehli sünnet mezhebi yolunda giden bir alim ile bir imamiye mezhebinin caferi mezhebine mensup bir alimin karşılıklı bazı konularda mezheplerinin belirlenen konularda ne demiştir bunları ortaya koymaya çalışmışlardır.Yanlız okudugum kısmına dayanarak şunu söyleyebilirim ki bazı yerlerde Ehli sünnet alimi (bilinçli bir şekilde oldugu kanaatını tasıyorum)pasif bırakılmıştır.Buraya dikkat etmekte fayda var.Selametle.

O Çevrimdışı

OĞUZELİ

Üye
İslam-TR Üyesi
EN SON OKUDUĞUM KİTAP ÖMER ÖNGÜT ''GERÇEK MÜRŞİT HZ.ALLAHTIR''

RAMAZAN GİRDİĞİNDEN BUYANA KURANI-AZİMÜ-ŞAN türkçesi ile birlikte okuyorum.
ALLAH HEPİMİZİN HATİMLERİNİ İBADETLERİNİ KABUL ETSİN.

• Dua et
Tepkiler: Die
S Çevrimdışı

sinemis

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şeyh Şamilin hayatı nı okuyorumyazarı hatırlayamadım. yeni başladıgım için

D Çevrimdışı

duman46

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler baktımda gerçketnde okumuyormusnuz yoksa yazmadınız mı bilmiyorum ama yazarsanız bu bölüme çok hoş olacagını sanıyorum bende o,na secde yakışıyor adlı kitabıokuyorum okuyan kardeşerimi de tebrik ediyoprum

• Dua et
A Çevrimdışı

aksa_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
En son okuduğum kitap ali şeriatinin Hacc kitabi şuanda ise seyyid kutupun yoldaki işaretlerini okuyorum çokk okumam lazım çoook sırada bisürü kitap var Allah yardım etsin

E Çevrimdışı

eebbrruu

Üye
İslam-TR Üyesi
ben suanda okul geregi okukldan verdiler yane tolstoy _insan ne ile yasar vede sora oda tolstoy hz.muhammet gizlenen kitap

S Çevrimdışı

sinemis

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
yeni başladım bu kitaba.Efendimizin hayatını şotle bir tekrar etmek isyedim.karşıma reşit haylamazın Efendimiz adlı kitabı çıktı.iykıde çıktı.elımden bırakamyorum.üslüp ancak bukadar güzel olabilir.tavsiye edyorum bu kıtabı herkes okumalı

E Çevrimdışı

elcihad_vel_istişhad

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler EL-UMDE Fİ İ'DADİ'L-UDDE Abdulkadir bin abdulaziz bitirdim inş. şimdi ibnu kayyum el cevziyye nin medaricu salikin adlı eserine başladım dua edin inş. onuda bitirmeyi rabbim nasib etsin

R Çevrimdışı

Ravzanur

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
en son okuduğum kitap 'namazı yaşayanlar'adlı bir kitap ama şuan yazarını hatırlayamıyorum
yeni bir kitaba başladım tolstoy'un 'İnsan ne ile yaşar'isimli kitabı..Ama kitapların başı tabi ki kuran_ı kerim'dir.Aslında islam alimlerinin kitaplarını okumak istiyorum ama anlayamıyorum mantıklı olan da anladığını okumak zaten.Değil mi?

• Dua et
H Çevrimdışı

Hak_yol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.a kardeslerim bende okumayi seven bir kardesiniz olarak saun okudugum kitabin adi

NAMAZ BIR TEVHID EYLEMI - yazari:Abdullah Yildiz

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Hak_yol ' Alıntı:
S.a kardeslerim bende okumayi seven bir kardesiniz olarak saun okudugum kitabin adi

NAMAZ BIR TEVHID EYLEMI - yazari:Abdullah Yildiz
çok güzel bir kitaptır. herkese tafsiye ederim.
bende en son davetin başlangıç noktası isimli kitabı okudum.

Üst Ana Sayfa Alt