Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Şuala Krem Bisküvisi Ya da Profiterol

_katre_ Çevrimdışı

_katre_

الحمدلله
Site Emektarı
Şuale Krem Bisküvisi Ya da Profiterol

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla
Rabbinin adını an ve bütün benliğinle O’na yönel. O, doğunun da batının da Rabbidir. O’ndan başka hiçbir ilâh yoktur. Öyle ise O’nu vekil edin.
Müzemmil suresi 8-9

rrtr6.JPG

Görüntüsü bile yetiyor değilmi?Yemede yanında yat misali:))
profit.JPG

Malzemeler:

hamuru için:

3 adet yumurta
100 gr.tereyağı veya margarin
1 su bardağı su
1 su bardağı un
1 yemek kaşığı şeker,bir fiske tuz

Yapılışı:

suyu bir tencereye koyup kaynatın,içine yağı şekeri ve tuzu ilave edin.Yağ eriyene kadar kaynatın.üzerine bir su bardağı unu katıp,bir kaç dakika karıştırark pişirin.Hamur ılıyana kadar bekleyin.ılıdıktan sonra içine teker teker yumurtaları koyup karıştırın.Ben elimle karıştırdım.Önce bir yumurtayı hamura yedirin.daha sonra ikincisini yedirin en sonda üçüncüyü.Eğer sıkma torbanız varsa(bana dayanmadığı için ben bir kaşık yardımıyla yaptım)hamuru içine koyup ceviz büyüklüğünde, yağlanmış tepsiye sıkın.Önceden ısıtılmış fırına sürün.Hiç acele etmeyin.bırakın yavaş yavaş pişsin.pempeleşip piştiğindende emin olduysanız,fırını kapatıp beş dakika kadar bisküvilerin kurumasını bekleyin.(eğer erken çıkarırsanız hamur çöker)fırından çıkan bisküvilerin alt tarafından yarısına kadar kesin ve içine istediğiniz bir pudingten koyun.(ben hazır puding kullandım)üzerine ise kalan pudingi biraz sütle inceltip dökün.Ha unutmadan bu tarif benim daha sonra keşfedip daha pratik bulduğum bir tariftir.Tarif gerçekten garantilidir.Kolay gelsin Afiyet olsun
Bu tarifimi PDÇSE nin yeni ev sahibesi Yasemin kardeşimize gönderiyorum

JİBEK

Not:Hazır puding kullanmayanlar krema yapabilirler.Kremanın içine portakal kabuğu rendeleyebilirsiniz.Ayrıca sevdiğiniz bir meyveyi de ekleyebilirsiniz(muz,çilek,elma vs).Krema ve sos tarifi de aynı siteden alıntıdır.

Krema Malzemesi:

• 2.5 su bardağı süt
  • 3 yemek kaşığı un
  • yarım yemek kaşığı nişasta
  • 4 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı hindistan cevizi
Çikolata Sosu:
*1 su bardağı süt
*1 su bardağı su
*1.5 yemek kaşığı un
*2 yemek kaşığı kakao
*5 yemek kaşığı şeker
*1 yemek kaşığı sıvı yağ (çikolata sosu parlak olsun diye)
*1 paket vanilya

Afiyet olsun