Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Subhanallah Bu Nasıl Şiir? Abdülkadir Geylani' Ninmiş

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu ne? nedemek istemiş siz neye kızdınız ? geçenlerde okudum ibni teymiyyenin övgüyle bahsettiği kişilerdenmis a.geylani birde rabiyatul adeviya . Bende bi hikayesini duymuştum rabiya hanımın. Pazarda geziyomus saçı başı acikmis sonra hani bi arkadasi varya erkek. Aynı dönemde yaşamış kıssalari genelde onunla beraber anlatılır ya o şahıs. Adı şimdi gelmiyo aklıma . Demişki bu ne hal rabiyatul adeviya bütün bu insanların içinde deyince sen benim şu kolumun altından bi baksana bunlar insanmi demiş o yine veli olduğu düşünülen kişide bi bakmış hepsi hayvan süretinde.yani dedikodu gibi olmasin :) Bende bilmem artık uydurmami gerçek mi. Ama ibni teymiyyeyle ilgili bi yazıyı okurken hallaci Mansur gibi kişileri yererken Abdülkadir geylani ve rabiyatul adeviya ve birde galiba cuneydi bagdadiden övgüyle söz etmiştir diyordu ama bu olay doğruysa ibni teymiyye ndn övgüyle bahsetsin bilemedim celisdim yani.
bu olayında aslı yoktur,büyle saçmalıklara asla inanmıyorum,aklada inancada ters...kolunun altında naklen yayın aracımı var?milleti büyle hikayelerle aldatıp ne hale getirdiler..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
geylani türkçe uyakmı yapmış :) Bazen bazı lafları etmek istiyorum formun adabına uymaz diye kesiyorum . Bari failatün failün takılaydılar ...

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
geylani türkçe uyakmı yapmış :) Bazen bazı lafları etmek istiyorum formun adabına uymaz diye kesiyorum . Bari failatün failün takılaydılar ...

:))) Anlamadım bu mesajı da ama gulmemek elde değil abi bana ne kiziyonuz ya ben tasvip ettigimden yada hoşuma gittiğinden anlatmadım soru var içinde

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
bu olayında aslı yoktur,büyle saçmalıklara asla inanmıyorum,aklada inancada ters...kolunun altında naklen yayın aracımı var?milleti büyle hikayelerle aldatıp ne hale getirdiler..

doğru soyluyosunuz katılıyorum o yüzden sordum bu tür şeyleri ibni teymiyye hoş gormusmu demekti gayem yinede en doğrusunu allah bilir tabi anlatırken alaycı bi tavır takinmisim rahatsız oldum sonuçta uydurmada olabilir. hakkına girmisim

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
KARDEŞLER USUL ADAB LÜTFEN
ABDULKADİR GEYLANİNİN İLİM EHLİ BİR İNSAN VE TASAVVUFUN ŞİRKLERİNE ZERRE KADAR KARIŞMAMIŞ BİRİ OLDUĞUNU AZ ÇOK ARAŞTIRMA YAPAN BİLİR. BU TÜR İÇERİĞİ SIKINTILI OLAN BİLGİLERİ NEDEN KAYNAKSIZ OLARAK İNSAN LARA SUNUYORUZ. SİZ ŞUANDA BU BÜYÜK ALİME ZAN YAPIP HAKKINA GİRDİĞİNZİN FARKINDAMISINIZ. SELEFTEN BİRİ BEN KARDEŞİMİN SAKALINDA ŞARAP DAMLALARI GÖRSEM BİR YERDEN BULAŞMIŞTIR DİYE HÜSNÜ ZAN YAPARIM DEMİŞ. LÜTFEN HER TÜRLÜ MESELEDE ÖZELLİKLE İLİM EHLİ İNSANLARA KARŞI DELİLSİZ KONUŞMAYALIM DELİL VARSA BİLE BİR BİLENE SORDURUP ONA GÖRE MUAMELE ETMEK LAZIM. BENCE BU ŞİİR KALDIRILSIN ABDULKADİR GEYLANİİN HATIRINA

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha hamd olsun
katiliyorum ve aklimin bir kosesinde tuttum Allahin izniyle