Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Sufi Şamil Basayev?!

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Hadi oradan, şeyh Şamil de mi selefiydi? ya Şeyh Said, ya Tahai Hakkari, kesin İskilipli Atıf Hoca da selefidir. İşinize geleni işinize geldiği gibi alıp öyle yorumluyorsunuz yapmayın. Şamil Basayev gibi ehli sünnet mücahidlerin suikast vs. ile öldürülüp selefi tefrikacılara dokunulmayınca iyice kanaat getirdim ki bu selefilik(vahhablik) akımı ümmet içinde tefrika çıkarıp, siyonistlerin böl parçala yönet taktiğine hizmet ediyor.

Siz selefiliği vehhabilik şeklinde algılayarak çok büyük bir yanılgıya düşmüşsünüz. Zira selefilik; her konuda sahabe,tabiin ve tebeu't-tabiin gibi inanmak ve dinin tamamında onların anlayışına tabi olmaktır.

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hadi oradan, şeyh Şamil de mi selefiydi? ya Şeyh Said, ya Tahai Hakkari, kesin İskilipli Atıf Hoca da selefidir. İşinize geleni işinize geldiği gibi alıp öyle yorumluyorsunuz yapmayın. Şamil Basayev gibi ehli sünnet mücahidlerin suikast vs. ile öldürülüp selefi tefrikacılara dokunulmayınca iyice kanaat getirdim ki bu selefilik(vahhablik) akımı ümmet içinde tefrika çıkarıp, siyonistlerin böl parçala yönet taktiğine hizmet ediyor.
Höst ulan ağır ol bakalım Çeçenistanda ve dahi nice cephelerde hattab gibi selefi nice muslumanlar cihad etmiştir bugun cihad bayragını selefiler tasıyor sizin gibi daha tağut nedir onu bilmeyenler değil

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Kardes, burada zan ile ve iftira ile yorum yazma.

Bizler kimsenin selefi ya da vehabi olmasini istemiyoruz aksine Rabbimiz bizleri islam adi altinda müslüman olarak isimlendirmistir. Önemli olan tagutlari birakip beraber müslüman olup ümmet dairesi icerisinde olmamizdir.

Samilin ( Allah ona merhamet etsin ) selefi olmasi ya da olmamasi hic sorun degil aksine samilin ne yaptigi önemlidir. O tagutlarin dostu olsaydi Allahu alem ( ölüm vs gelmese) suan cecenistanin cumhurbaskani olup saltanatini sürerdi ama o sahabenin izini takip ederek sehadete kadar ulasti insaAllah. Allah bunu kabul buyursun.

Videonun sonraki senelerine bakarsan samilin kimlerle can ciger oldugunu cok daha rahat görebilirsin.

pic2.jpg

Bak saginda Hattab solunda Ebu Velid, ikiside selefi akide ve menhecinde olan müslümanlar ki samilden sonra bayragi onlar devralmislardi.

Dedigim gibi onlarin selefi ya da vehabi olmasinin hic bir önemi yok bu bir isimdir, Senin ismin Ahmeddir benim ismim Yusufdur. Hic bir önemi yoktur ki biz yeter ki tagutlardan kurtulup öz sekilde Allaha iman edelim. Allaha iman ettigimiz müddetce isimlerin bir önemi olmayacaktir.

Bugün bütün kafirler ve sia olanlar, ehli sünnete savas acmisken bu tür tartisma ve münazaralar seytani sevinidir. Farzetki samil sufiydi ve yanina selefileri alip taguta karsi savasmisti.

Ey selefileri ve vehabileri begenmeyen sufi kardesim sen ne yapiyorsun suan? Sufi bildigin samil gibi ehli sünnetin onuru adina selefi ve vehabi camiya ile beraber birlik olup tagutlara dur diyebiliyor musun ? ve diyebiliyor muyuz ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Höst ulan ağır ol bakalım Çeçenistanda ve dahi nice cephelerde hattab gibi selefi nice muslumanlar cihad etmiştir bugun cihad bayragını selefiler tasıyor sizin gibi daha tağut nedir onu bilmeyenler değil

Bu agiz müslümana yakismiyor. Ve sen kendine bilincli bir müslümanim diyorsan bu utanilacak bir agizdir!

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selef sözcüğü sizlere niye bu kadar dokunuyor hiç anlamış değilim.
Sizler şayet ilk dönem müslümanlarının sözlerine bakacak olursanız, onların bir çok sözünde selefe uyun dediğini göreceksiniz.

Selefi Salihin akidesi ehli sünnet vel cemaatin ta kendisidir.
Sonradan çıkıpta kendilerini ehli sünnete nisbet edenlere gelince, onlar yalancıların ta kendileridir.

Allah'ın sıfatlarını te'vil dedikleri tahrif ile bozan ve selefi (sahabe-tabiin-etbauttabiin) sıfatlar hususunda resmen alaya alan felsefecilerin ehli sünnet olabilmesi için evvela Allah'a imanlarını düzeltmeleri gerekmekte.

Sufilere gelince, onlar raks etmekten, bid'at uydurmaktan ötürü bu tür mevzulara henüz giriş yapamamışlardır! Sadece mensup oldukları dalalet fırkalarından meczettikleri hurafelerle eğlenip durmaktadırlar.

İşte sizin gibi düşünen fırkalar yüzünden Müslümanlar bütün olamıyor. Önce bir forumu incele ; eşari ve maturidi ehli sünnetmidir degilmidir diye arattir.

Ben imam eşari akidesi üzerineyim, imam tahavinin hem maturidi hemde selefi ekolunun şerh ettiği kitaplarını inceledim, hepsinin de kuran ve sünnete göre savunmaları var, biz Müslümanların temelde en büyük sıkıntısı naif olamamak, bu forumun yöneticileri de dahil çoğu selefi ve ben onlara kardeşlerim diye hitap ediyorum, alimleri eleştirirken önce kendi seviyemize bakalım. Daha önce de belirttim 2-3 kitap okunarak eleştirmen olunmuyor. Bilmeden vebale girmemek lazım. Elhamdulillah, ABDULLAH muhaysini (Allah( c.c. ) razı olsun) müslümanları tek çatı altında toplamaya çalışırken sizin gibi konuşsay di; suriye cihadi bugun topyekûn tek çatı altında olamaz diye düşünüyorum ( doğrusunu Allah ( c.c. ) bilir ) inşaallah İslami noktada insanlara tebliğde bulunurken çok daha hassas olmamızı Rabbim size de bize de nasip etsin, Rabbim ilmini de artırsın inşaallah kardeşim

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu agiz müslümana yakismiyor. Ve sen kendine bilincli bir müslümanim diyorsan bu utanilacak bir agizdir!
Abi müslümanlara israil ajanı diyen adama ne diyelim bunlara kalsa şeyh usame bile amerikan ajanı kaldiki bunlar zaten tağutun ne olduğunu bilmiyorki karşı dursun eğer bilseydi zaten böyle konuşmazdı.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bak edebsiz ,
Biz tanıdıklarımız, kâti olarak bildiğimiz kişi hakkında yorum yazdık. Saydığın diğer kişilerin bâzısı hakkında ihtilaf vardır. Fakat Şamil'in durumu nettir. Çeçen mucahidlerine sorabilirsin.

Edebinden dolayı 3 gün yazma cezası aldın!

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Sufilerden beriyimdir, bilen bilir sufileri de sevmem ancak bu hepsini tekfir edeceğim, eleştireceğim anlamına gelmez her sufi müslüman olmadığı gibi her sufi kafir de değildir(Allahualem) Allah azze we celle Şamil Basayevden razı olsun k...... sıcak koltukta bir şehidi(inşeallah) eleştirmek kimsenin haddine değil..

E Çevrimdışı

Edeb mahrumu Abdullah_ÜmitBulut

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abi müslümanlara israil ajanı diyen adama ne diyelim bunlara kalsa şeyh usame bile amerikan ajanı kaldiki bunlar zaten tağutun ne olduğunu bilmiyorki karşı dursun eğer bilseydi zaten böyle konuşmazdı.
Iftira etme. Ben kimseye ajan demedim. Ajan başka bir şeydir. Maşa olmak başka. Dikkat edersen ne yazıyor yazıda tekrar oku. Ajan ne yaptığını kime hizmet ettiğini bilerek o işi yapandır. Maşa ise yanlış emellere hizmet eder fakat bunun farkında olmaz ve iyi bir iş yaptım sanır.
Kardes, burada zan ile ve iftira ile yorum yazma.

Bizler kimsenin selefi ya da vehabi olmasini istemiyoruz aksine Rabbimiz bizleri islam adi altinda müslüman olarak isimlendirmistir. Önemli olan tagutlari birakip beraber müslüman olup ümmet dairesi icerisinde olmamizdir.

Samilin ( Allah ona merhamet etsin ) selefi olmasi ya da olmamasi hic sorun degil aksine samilin ne yaptigi önemlidir. O tagutlarin dostu olsaydi Allahu alem ( ölüm vs gelmese) suan cecenistanin cumhurbaskani olup saltanatini sürerdi ama o sahabenin izini takip ederek sehadete kadar ulasti insaAllah. Allah bunu kabul buyursun.

Videonun sonraki senelerine bakarsan samilin kimlerle can ciger oldugunu cok daha rahat görebilirsin.

pic2.jpg

Bak saginda Hattab solunda Ebu Velid, ikiside selefi akide ve menhecinde olan müslümanlar ki samilden sonra bayragi onlar devralmislardi.

Dedigim gibi onlarin selefi ya da vehabi olmasinin hic bir önemi yok bu bir isimdir, Senin ismin Ahmeddir benim ismim Yusufdur. Hic bir önemi yoktur ki biz yeter ki tagutlardan kurtulup öz sekilde Allaha iman edelim. Allaha iman ettigimiz müddetce isimlerin bir önemi olmayacaktir.

Bugün bütün kafirler ve sia olanlar, ehli sünnete savas acmisken bu tür tartisma ve münazaralar seytani sevinidir. Farzetki samil sufiydi ve yanina selefileri alip taguta karsi savasmisti.

Ey selefileri ve vehabileri begenmeyen sufi kardesim sen ne yapiyorsun suan? Sufi bildigin samil gibi ehli sünnetin onuru adina selefi ve vehabi camiya ile beraber birlik olup tagutlara dur diyebiliyor musun ? ve diyebiliyor muyuz ?
İslam4ever sana kibarlığından dolayı teşşekür ederim Allah sana da bana da hepimize hidayet versin. Fakat senin gibi düşünmüyorum. Bugün tarikata hurafe karıştıranlardan ötürü tarikata küsemem. Tıpkı kasadan bir tane çürük elme çıkınca hepsini topyekün atamayacağım gibi.
Bak edebsiz ,
Biz tanıdıklarımız, kâti olarak bildiğimiz kişi hakkında yorum yazdık. Saydığın diğer kişilerin bâzısı hakkında ihtilaf vardır. Fakat Şamil'in durumu nettir. Çeçen mucahidlerine sorabilirsin.

Edebinden dolayı 3 gün yazma cezası aldın!
Sana gelince çifte standartlı iki yüzlü herif bana edepsiz dedin 3 gün ceza verdin bir başkasının bana olan edepsizliğine ses etmedin. Şimdi senin burda karşı olduğun şey edepsizlik mi yoksa benim sözlerim mi? Benim hadi oradan lafım edepsizlik fakat bir başkasının höst lafı değil öyle mi? Adaletsiz herif, iki yüzlü herif, çifte standartlı herif eğer karşısında olduğun şey edepsizlik olsaydı bana da edepsizlik yapılmasına karşı çıkardın fakat senin karşı olduğun şey edepsizlik değil. Ve hakkında iftilah varmış, hem yalancı, heö iki yüzlü, hem iftiracı hem de çifte standartlı bir kimdenin. Neyse ben yine de Allah'tan senin benim ve tüm müslümanlar için hidayet isterim. Çünkü bugün ümmet bu haldeyse sebebi milliyetçilik, kavmiyetçilik, taassubçuluk gibi bölücü ve ayrıştırıcı akımlardır. Her siz de ne kadar bu akımlarla bir olmadığınızı iddaa etseniz de yaptığınız işin sonucu maalesef ayrıştırmacılık oluyor. Allah bütün müslümanım diyenleri birleştirsin kalben ve coğrafen aramızda şeriatı hakim kılsın. Birbirimize karşı da sevgi şefkat merhamet ve adalet ile muamelede bulunmayı nasip etsin. Bizleri batıl, sapık ve yanlış itikadlardan, fiil söz ve hareketlerden muhafaza etsin. Bizleri tekrar asrı saadetteki gibi olmayı nasip etsin.

Sana gelince sen benim kim olduğumu neyi bilip neyi bilmediğimi ne biliyorsun? Beni ne kadar tanıyorsun?
Siz bu şekilde hak olan şeyleri inkar ettikçe, tefrika çıkardıkça, müslümanları tekfir ettikçe, aşağılayıcı, kibirli ve tek doğru kendisi gibi görünen bir üslup takındıkça Allah sizin davanızın batıl olduğunu ortaya dökecektir.
Son olarak şefaat, vesile, teberrük, tevessül vs. yani sizin tarafınızdan bolca suistimal edinilen konularda doğruyu öğrenmek ve delil görmek isteyen Seyyid Muhammed Alevi el Maliki el Haseni Hz.lerinin Mefahim isimli kitabını okusun. Daha başka kaynaklar da var fakat ben cahilliğimden sadece bunu biliyorum.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dikkat edersen Abdulmuizz hoca "selefi" dememiş, "tevhid akidesi" demiş. Zaten bizim için önemli olan da budur; ehli sünnet dairesi içerisinde ister selefi, ister eş'ari, ister maturidi olsun. Önemli olan tevhid akidesine sahip olmasıdır.
Bunun dışında, selefilerin siyonistlere hizmet ettiğini iddia etmişsin. Peki bu sözün doğru değil ise dünya üzerindeki milyonlarca selefinin hakkını ahirette nasıl ödemeyi düşünüyorsun?

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Iftira etme. Ben kimseye ajan demedim. Ajan başka bir şeydir. Maşa olmak başka. Dikkat edersen ne yazıyor yazıda tekrar oku. Ajan ne yaptığını kime hizmet ettiğini bilerek o işi yapandır. Maşa ise yanlış emellere hizmet eder fakat bunun farkında olmaz ve iyi bir iş yaptım sanır.

İslam4ever sana kibarlığından dolayı teşşekür ederim Allah sana da bana da hepimize hidayet versin. Fakat senin gibi düşünmüyorum. Bugün tarikata hurafe karıştıranlardan ötürü tarikata küsemem. Tıpkı kasadan bir tane çürük elme çıkınca hepsini topyekün atamayacağım gibi.

Sana gelince çifte standartlı iki yüzlü herif bana edepsiz dedin 3 gün ceza verdin bir başkasının bana olan edepsizliğine ses etmedin. Şimdi senin burda karşı olduğun şey edepsizlik mi yoksa benim sözlerim mi? Benim hadi oradan lafım edepsizlik fakat bir başkasının höst lafı değil öyle mi? Adaletsiz herif, iki yüzlü herif, çifte standartlı herif eğer karşısında olduğun şey edepsizlik olsaydı bana da edepsizlik yapılmasına karşı çıkardın fakat senin karşı olduğun şey edepsizlik değil. Ve hakkında iftilah varmış, hem yalancı, heö iki yüzlü, hem iftiracı hem de çifte standartlı bir kimdenin. Neyse ben yine de Allah'tan senin benim ve tüm müslümanlar için hidayet isterim. Çünkü bugün ümmet bu haldeyse sebebi milliyetçilik, kavmiyetçilik, taassubçuluk gibi bölücü ve ayrıştırıcı akımlardır. Her siz de ne kadar bu akımlarla bir olmadığınızı iddaa etseniz de yaptığınız işin sonucu maalesef ayrıştırmacılık oluyor. Allah bütün müslümanım diyenleri birleştirsin kalben ve coğrafen aramızda şeriatı hakim kılsın. Birbirimize karşı da sevgi şefkat merhamet ve adalet ile muamelede bulunmayı nasip etsin. Bizleri batıl, sapık ve yanlış itikadlardan, fiil söz ve hareketlerden muhafaza etsin. Bizleri tekrar asrı saadetteki gibi olmayı nasip etsin.

Sana gelince sen benim kim olduğumu neyi bilip neyi bilmediğimi ne biliyorsun? Beni ne kadar tanıyorsun?
Siz bu şekilde hak olan şeyleri inkar ettikçe, tefrika çıkardıkça, müslümanları tekfir ettikçe, aşağılayıcı, kibirli ve tek doğru kendisi gibi görünen bir üslup takındıkça Allah sizin davanızın batıl olduğunu ortaya dökecektir.
Son olarak şefaat, vesile, teberrük, tevessül vs. yani sizin tarafınızdan bolca suistimal edinilen konularda doğruyu öğrenmek ve delil görmek isteyen Seyyid Muhammed Alevi el Maliki el Haseni Hz.lerinin Mefahim isimli kitabını okusun. Daha başka kaynaklar da var fakat ben cahilliğimden sadece bunu biliyorum.
Selefiler kimin maşasıymışta cihadı ve davası batılmış ? Bir ingiliz casusunun ıftıraları adlı masal kıtabını okumus gelmıssın burda mıllete cemkırıyorsun.

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi

Bu nasıl bir tutarsızlıktır! Bu nasıl bir hadsizliktir! Bu nasıl bir edeptir! Vallahi yazdıkların müslüman ahlakını temsil etmiyor. Ve vallahi bunca hakaret ve iftiradan sonra yazdığın onca dua bana samimi gelmiyor! SubhanAllah sende ki sufilik bumu? Tasavvuf bumu? Kalbi düşünmek bumu? İnce düşünmek bumu? Allah'tan kork ey kardeşim!! Diline yapışmış iki kelime ile insanlara iftira etme!! Bari takip ettiğin akımın(sufiliğin) hakkını ver ve kibar ol! Yumuşak kalpli ol! Vallahi Allah'ı sürekli zikreden bir kalp bu şekilde tavır takınmaz! Allah'tan kork! Yazma yasağı verdiği için nefsine yenilip altından kalkamayacak sözler sarf etmişsin! Sözlerinden dön helallik dile!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Hersey bitti olu adamin eti mi kaldi..!

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey selefiler sizlere son olarak Mahmud Esad Coşan hocanın şu sözlerini paylaşıyorum
Prof. Esad Coşan:

“İslam'da cemaatle beraber olunması tavsiye edilir. Cemaatle beraber olmak"hakla","hakikatle" beraber olmaktır! Tek başına olsa bile, hakikatle beraber olan cemaattir. Hakikatten kopmuş olanlar, milyonlarca da olsa tefrikadadır.”

“Bugün maalesef tüm İslâm âlemi emperyalist güçlerin sultası altındadır. Kuş uçurtmazlar, takip ederler... Hem de kendisi takip etmez... Amerika seni John'la takip etmez, Smith'le takip etmez. Adı senin benim gibi olan Müslümanla takip eder; canına okur. O milletin içinden çıkmış hain vasıtasıyla takip eder ve millete en büyük zararı, kendi içinden çıkmış insanlara yaptırır. Parayla satın alır, ajan edinir ve öyle kullanır.”

“Herkese ajan demiyoruz; metot bilmediğinden, ilimden uzak olduğundan emperyalist onu kullanır, fark etmez. Sahte bir takım organizasyonlar var, topluyorlar insanları etraflarında, ondan sonra onları toptan satıyorlar! Götürüyor, olmadık yere bağlıyor... Mü'min feraset gözüyle bunları anlayabilmeli. Hizmet ediyorum diyen insanları, organizasyonları irfan teraziniz ile tartın!”

“Böyle birtakım insanlara, organizasyonlara körü körüne bağlanmayın! Her birinize istiklâl tavsiye ediyorum. Hür olun, hizmeti kendiniz tespit edin, yapmaya çalışın!”

“Emperyalistlerin türlü oyunları var. İslâm, bir kimsenin hizmetiyle yürüyecek hâle gelirse, o kimseyi yok ederler, öldürürler, satın alırlar, tehdit ederler. Ne yapmak lâzım? Hizmeti yaygınlaştırmak lâzım, herkesin lider olması lâzım."Tek lider, vazgeçilmez insan..." diye bir şey olmaz. Bakın, Filistinli çocuklarla niye başa çıkamıyorlar? Hepsi lider.”

“Bir lidere, tek hocaya, tek ekibe bağladığı bir yığın insanı, böyle üzüm salkımını sapından tutar gibi, istediği yere götürüyor!”

“Onun için, teşkilât kurdurtuyorlar; teşkilâtın başına kendi adamlarını --hain bir kimseyi-- koyuyorlar. Öteki insanların hepsini, üzüm salkımı gibi oraya buraya götürüyorlar.”

“Müsaadeli, ağabeyli, bilmem neyli hizmet olmaz... Tâbî olmayın kimseye! Bana da tabi olmayın! Bana tabi olursanız, beni sıkıştırırlar. Ondan sonra,"Sen bu adamlarına şöyle yap!" derler. İslâm'a, Allah'ın emrine tabi olun! Allah'ın dinine hizmet edin! Tek başınıza olsanız da, hakla beraber olun! O zaman İslâm kalkınır; başka türlü kalkınamaz!"Aa, efendim, dirlik, düzenlik, birlik, beraberlik, organizasyon bozulmasın" diyorlar.

“Her biriniz İslâm için, kendinizin dünyada kalmış tek adam olduğunuzu düşünün. Ama senin gibi aynı hedefe yürüyen başka insanlar varsa; onlarla da işbirliği yap! Yapmıyorsa, silkele at be! Sen onu sırtında taşımak zorunda mısın? Beni sırtında taşımak zorunda mısın? Kimse kimseye hürriyetini vermesin! Hürriyet aziz şeydir. İnsan, ancak Allah'a kul olur.

"Allahım! Ancak sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz."

Cahilliğinizden, ilim bilmediğinizden kendinizi emperyalistlere kullandırıp da müslümanlar arasına tefrika sokup, bölücülük yapmayın. Müslümanları parçalamak isteyen insanların maşası olmayın

Biz bir cemaatiz zaten

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Muslumanlari tekfir ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
La havle vela quvvete illa billah..

Samile saldiran vatandas
Adam gitti cecen savasinda savasti ve musluman lari korudu

Sen ne yaptin..?

Burasi bir cemaat hatta buyuk bir cemaat quran ve rasulun izinde yaninda bir cemaat

Konusmalarina dikkat et.

Ummet niye birlesemiyor diyor

Senin kafanda olanlar yuzunden elbette sen bile gelip bu denli musluman lara saldirabiliyorsan seninle nasil birlesecegiz kime hizmet ediyorsun.
Kimin yanindasin kimin safindasin

Edep yahu.
İttequllah

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Şamil'in ilk (gençlik) dönemleridir. Sonradan Hattab ve diğer muvahhidlerin vesilesi ile Tevhid akidesine sahib olmuştur.
Sonradan vehabilere olumlu mu bakmıştır?

Bu yorumdan ben bunu anladım, tevhid akidesine sahip olmak vehabiliği onaylamayımı gerektirir.

Nurettin Zengi Çevrimdışı

Nurettin Zengi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çeçenistan'da Aslan Mashkadov Zelimhan Yandarbiyev Ahmed Zakayev vb. isimler savaşı tüm kafkasyaya taşımak, rehine operasyonları, gibi batının çeçen mücahitleri terör listesine almasına bahane olacak türden şeylere karşıydı. Bazı münafık zihinler bu ihtilafları abartarak şehadetlerine kadar aynı safta savaşan mücahitleri birbirine düşmanmış gibi gösterdi, bir tarafa tekfirci dedi. Bu zihniyet aynı şekilde Şamil Basayev'in toyken yaptığı bir konuşmadan da bakın o sizden değildi sonucu çıkarmaya çalışıyor.

Yine bazı münafık zihinler 96'da şeriat ilan edilince düşmanı üzerimize çekeceğiz diye rahatsz olmuştu.

Aynı kafa için Dokko umarov 2006-2007 arası İslam Cumhuriyetinin başkanıyken ağa paşaydı. 2007'de savaşı tüm Kafkasya'ya taşıdığını duyurup emirlik ilan edince "tekfirci, vahhabi, ajan"(!) oldu.

Muhacir72 Çevrimdışı

Muhacir72

Haddini bilmeyen kendini bilmez
İslam-TR Üyesi
Degerli kardeşler bu konuda birbirinizi kırmaktan başka bir sey yapmadınız
Lütfen yapmayın

Üst Ana Sayfa Alt