Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Süper Loto'dan 11 Milyon Kazanan Hamalın Hikayesi...

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

1602708_940x531.jpg

Dün gece alkole bağlı siroz sonucu kanama meydana geldi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen Özdemir hayatını kaybetti Edirne’nin Süloğlu İlçesi’nde hamallık yaparak geçimini sağlarken 3 yıl önce Süper Loto’dan 11 milyon lira kazanan evli 2 çocuk babası 40 yaşındaki Fuat Özdemir, siroz hastalığı nedeniyle tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde dün akşam hayatını kaybetti. DHA’nın haberine göre, Edirne’nin Süloğlu İlçesi’nde tarım ürünleri satan bir firmada hamallık yapan Fuat Özdemir, 2014 yılı Eylül ayında Süper Loto’dan 11 milyon 345 bin 642 lira ikramiye kazandı. Hayatı bir anda değişerek yaşadığı ilçeden ayrılan Özdemir, kazandığı parayı nasıl kullanacağını bilemeyince yanında hamal olarak çalıştığı patronu B.A.´dan yardım istedi. Bir süre sonra Edirne Cumhuriyet Savcılığı´na giden Fuat Özdemir, patronu B.A.´nın kendisini kandırarak kazandığı 11 milyon liranın 5 milyon 300 bin lirasını aldığını söyleyerek şikayetçi oldu. Savcılık konuyla ilgili soruşturma başlatırken, patron B.A.´nın hesaplarına mahkeme kararıyla tedbir koydu. Yerel mahkeme kupona ortak oldukları yönündeki karar vermesinin ardından dosya Yargıtay’a gitti.

BAŞI DERTTEN KURTULMADI

Gecekonduda yaşarken lüks ev ve otomobil alan Özdemir kaza yaptı. Yakınlarına ev alıp, bayramlarda ise çevresine yardım etti. Abdurrahman Mahallesi Tarlakapı Caddesi’ndeki 5 katlı iş merkezinin 4´ncü katından büro satın aldı. Ancak büro önünde farklı zamanlarda silahlı saldırıya uğradı. Saldırılar sırasında kurşunlardan biri Özdemir’in bürosunun camına isabet etti. Bu dönemden sonra parasını mafyaya kaptırdığı öne sürülen Fuat Özdemir’in kendisini koruması için Karagümrük Çetesi lideri Nuri Ergin’in oğullarına da para verdiği öne sürüldü.

SİROZA BAĞLI KANAMA SONUCU ÖLDÜ

Üç yıllık süreçte parası kalmayan Özdemir, geçen Ocak ayında siroz hastalığı nedeniyle Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne gitti. Süper Loto talihlisi Özdemir’in tedavisine başlanırken, dün gece alkole bağlı siroz sonucu kanama meydana geldi ve yapılan tüm müdahalelere rağmen Özdemir hayatını kaybetti. Fuat Özdemir, hamallık yaptığı Süloğlu İlçesi’nde bugün öğle namazının ardından toprağa verilecek.

Kaynak: Fetih Medya

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Veya bu üç yıl içinde yaşayacaklarını bilseydi haram paraya el uzatır mıydı..
Allah'ın haram kıldığından zerre hayır gelmediğinin açık resmi..

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Nedim Ayhan ise Fuat Özdemir'i en son 3 ay önce gördüğünü anlattı. "Yanıma gelip dert yandı" diyen Ayhan'a göre Özdemir şunları söylemişti:

"Para huzur getirmedi, sürekli sıkıntılı işler beni buluyor. Çıkmasa daha huzurluydum..."

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herkez Para Peşinde Degılmı Zaten PAran olsa Ne olacakki Ev, araba, gezmek, ıstedıgını yemek, ıcmek Pekı ya sonra
Biz bu dunyaya Yemeye ıcmeye gelmedık.Musluman bır kımse ıcın dıyorum.

İhtiyacımız olan kadarı ıle Bu sınavı kazanıp gıtmeye geldık.
Haram ve ya HElal HEr ıkısınden de hesaba cekılmeyecekmı ınsan.

Helalını nerede harcadın dıyecek ALLAH
HArama da Neden el uzattın dıyecek.

Yanı bu hepımızde var LAkın su var mısal helal kazandıgı MAlını sureklı ınfak eden bır kımse ıle Malını avucunda hazıne gıbı saklayan bır degıl.
Cunku ALLAH sana verıyor kı ey kulum ben bunu (mal para ) sana verdım.Bunun uzerınde Sana verdıgım saglıga sahıp olmayanların. Sana verdıgım ımkana sahıp olmayanların hakkını verecekmısın yok vermeyecekmısın dıye gormek ıstedım dıyecektır.Neden Cunku; Dunya nedir:
İmtihan yeri Biz bu ımtıhanı kazanmak ıcın buradayız.
Cogumuz farkındayız Lakın Dunyanın hanı o susu bılmemnesı yokmu cekıverıyor ınsanı hemen tık dıye.

Su Kumar oynayanlarada gelınce. Bu paranın ılk cıktıgı tarıhten bu yana bır bakın Hangı bırısı o uzattıgı haramı Gonul rahatlıgı ıle yıyebılmıs.
ALLAH bırılerini bırılerıne her daım IBretlık olarak gosterır.
AKıllı olan adam nasıhatı alır olmayan kendı bılır.

Haramdan uzak durmalı..!

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Haram paradan hayır gelmez.

Üst Ana Sayfa Alt