Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suphanallah Esad Zulümleri Keskin Nişancılar Çocuklara Sıkıyor

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
Ya benim anlamadigim esedin mücadele etmesi daha iyi gedilmi bu dış güçlerin bi oyunu değilmi ndn onlara meydan versin. Nereye el attilarsa hangi ülkenin lideri geri adım attiysa ülkeleri sonrasında daha kötü olmadimi gaddafi mübarek Saddam döneminde daha iyi degilmiydi bu ülkelerin durumu muhalefetinkini cihad sayiyosunuzda esedinki niye zulüm oluyo. Yani şunu anlamıyorum bunlar amerikanin oyunu değilmi neden pabuç bıraksın esed .savundugunuz isidde esed yanlısı degilmiydi başta .esedin çekilmesini isteyenler disgucler tarafından bişekilde oyunla galeyana getirilmiş halk değilmi türkiyenin pkk belası gibi mesela.niye kafirlere boyun egsin. Anlamıyorum anlamak istiyorum

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya benim anlamadigim esedin mücadele etmesi daha iyi gedilmi bu dış güçlerin bi oyunu değilmi ndn onlara meydan versin. Nereye el attilarsa hangi ülkenin lideri geri adım attiysa ülkeleri sonrasında daha kötü olmadimi gaddafi mübarek Saddam döneminde daha iyi degilmiydi bu ülkelerin durumu muhalefetinkini cihad sayiyosunuzda esedinki niye zulüm oluyo. Yani şunu anlamıyorum bunlar amerikanin oyunu değilmi neden pabuç bıraksın esed .savundugunuz isidde esed yanlısı degilmiydi başta .esedin çekilmesini isteyenler disgucler tarafından bişekilde oyunla galeyana getirilmiş halk değilmi türkiyenin pkk belası gibi mesela.niye kafirlere boyun egsin. Anlamıyorum anlamak istiyorum
pek anlamadım ama esedimi savunuyorsunuz?esed niye pabuç bıraksın çünkü oda dışgüçlerin adamı.tek oda değil.tüm ülkelerin başlarında olan herkes bana göre dışgüçlere çalışıyodur.kimse allahın indirdiğiyle hükmetmiyor çünkü onların tek derdi para ve başkanlık.

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
Savunmuyorum soruyorum acaba böyle olma ihtimali var mı diyorum . Mantık yürütmeye çalışıyorum kaynak arıyorum yanlis bi düşünce tarzimi diyorum hepsi bu

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hem şeriatla yönetilmeyen hiçbir ülkedeki insanlar daha iyi durumda olamazlar...

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
Esed cekilirse nolacak diyorum esedin cekilmesini kim istiyor diyorum istiyor diyorum

A Çevrimdışı

ayyyse83

Üye
İslam-TR Üyesi
Isidin durumuda yaptiklarida merak konum. savunuyosunuz onları . Sırf cihad adı altında çıktıkları icinmi . Şer'i hükümler gibi bunlarada bi delil yokmu :) neye dayanarak mücahit diyorsunuz bu insanlara .

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
@ayyyse83 Bacım,
Bilmediğin için bu şekilde konuştuğunu varsayıyorum ve bildiklerimi aktarayım Allah'ın izniyle.
1. Esed rafizi bir kafirdir ve yıllardır halkına zulmeden gaddar bir liderdir. Bunun Ülkesini savunmakla alakası yok, ülkesini savunan adam koltuk sevdasına kapılıp kadın, yaşlı, çocuk demeden ağızından salyalar akıtarak tebaasına saldırmaz.
2. O dış güçler dediğiniz emin olun o adamın oradan gitmesini istemiyor.(Şuan) Ortalığı yangın yerine çevirdikten sonra asıl hedefleri olan Mücahid gruplara yöneldirler (El-kaide ekseninde hareket eden gruplar ve kısmen onlara göre ılımlı yerel gruplar) Ayrıca bu saldırı yıllardır sürüyor Afganistan, Irak, Çeçenistan hatta şu sıralar Yemen! Bakın bakalım husiler kimler kafir abd uçakları orda kimin yardımına koşuyor!
3. Işıd 'halife'liğini ilan ettiğinden beri aşırı olan, kendine biat etmeyenleri tekfir eden, insanların amellerindeki hatalar yüzünden had cezası veren, eline mücahid kanı bulanmış bir cemaattir (Maalesef)
Şimdi soruyorum esede ve onun ağızından mazlum halkının kanları akan leş kargaları nasıl meşru görülebilir? SubhanAllah!
Işid'i ne nefret ediyordum ne de seviyordum ama, diğer Cihadi grupların(Nusra, Ahrar vs.) her zeytin dalını uzattıklarında elinin tersiyle kibire kapılıp geri tepmesi ve kendine biat etmeyeni tekfir etmesi, mürted kabul etmesini kabullenemiyorum. SubhanAllah!
vesselam.
selam alen nusra

Üst Ana Sayfa Alt