Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Sürekli Ölümü Düşünme Fobisi Nasıl Yenilir?

M Çevrimdışı

muco45

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum, ben size fransadan yaziyorum, 20 yasinda universiteli bir gencim.

Gün boyu, veya iki gunde bir, bir dusunceyle, kendi kafamda ölüm sahneleri, ölüm filimleri olusturuyorum.

Mesela, eve gidicem annemi ölü bulacagim, veya yola cikinca kaza yapicagim ve ölecegim.
Veya bir arkadas kaza yapip olecek. Surekli bana 2 senedir boyle filimler gelio aklima.

Ama hayatimda olumle alakali çok sey yasamadim. Yani yakinlardan olum falan olmadi gençligimde. Sadece 2 yasindayken babami kaybettim okadar.

Bunun hikmeti nedir, neden böle filimler olusturuyorum. Iyi bir seymi acaba. Türkçem icin özür dilerim. Sorulariniza cevap verebilirim.
Vesselam.
Allah razi olsun simdiden.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah kardeşim;

Ahirat hayatını ve ebedi hayatı gerçek anlamda tefekkur edemediğinizden ölümü bir son gibi düşünür duruma gelerek psikolojiniz bozulmuş, ölüm komplo teorileri kurgular hâle gelmişsiniz.
Size tavsiyem, ölüm, ahirat ve cennetteki yaşam hakkında sahih rivayetleri okuyarak, dinleyerek bu bilgi sahibi olunuz. Allah (c.c.) dilemedikten sonra hiç bir şey / kimse zarar veremez. Eceli gelmemiş, vakti dolmamış kimse ölecek değildir!
Rabbim gönlünüzü ferahlatsın, endişelerinizi gidersin inşeallah

Üst Ana Sayfa Alt