Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriye Ecnadul Kavkaz Liderinden Ümmete Sesleniş (video Çeviri)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye sahasında faaliyet gösteren Kafkasyalı mücahidler birçok cihadi cemaatte bulunuyorlar. Temelini Kafkasyalı mücahidlerin oluşturduğu Ecnadu’l Kavkaz (Kafkasya’nın Askerleri) grubunun lideri Abdülhakim Şişeni ümmete sesleniş konuşması yaptı. Küresel Analiz Haber olarak videonun Türkçe çevirisini sizlere sunuyoruz:

Euzu billahimine şeytanı recim.

Bismillahirahmanirrahim, Allah’ın ve Resulullah’ın (sav) adı ile başlıyorum; Avrupa’da olan tüm Müslüman kardeşlerime bu sözümü gönderiyorum. Dikkatli dinleyin beni inşallah. Biz Avrupa’ya geliyoruz çünkü orada müslüman kardeşlerimiz var, sevdiğimiz kardeşlerimiz hepsi orada. Onların başında şimdi zorlukları çok, bizler nasıl zorluk içinde olsak da, Allah için bu zorlukları yeneceğiz. Bi’iznillah teala Allah yolunda parça parça oluruz inşaAllah.

Allah subhane ve teala dedi ki; Benim yolumdan yürüyün. Allah yazdı bu yolu. Bizler istesek de istemesek de bu yola devam edeceğiz inşaAllah. Bu sözleri açık konuşmak istemesem de bazı söylenmez şeyler var. Ama Allah subhane ve teala ya yemin ediyorum ki Allah yolunda yapılan her iş doğru diye söyleyeceğim. Allah’a yemin etmek üzere tekrar diyorum ki müslüman kardeşlerimizin zorluklarını gören bilen müslüman da Allah korkusu varsa sessiz kalmayacak yardım edeceklerdir insaAllah.

Bu sözüme yemin ediyorum ki bu yolu sabırla yeneceksiniz bi’iznillah teala. Ama Allah görendir ve bilendir sizler belki düşünüyorsunuz “orada oturup bunu söylemek kolay” diye. Allah adına yemin ederim ki şimdi bana ne olacak bilmiyoruz. Orada size ne olacak bilmiyoruz. Ben orada sizin yerinizde de olabilirdim. Sizler de benim yerimde olabilirdiniz. Bunu Allah subhanehu ve teala biliyor kardeşler. Bizlerden ve tüm Müslümanlardan Allah razı olsun ve Allah yolunda şehadet ile ölmeyi nasip etsin inşaAllah. Burada oturup ne diyeceğimi bilmiyorum. İçim parça parça kardeşlerim. Bizim için, müslümanlar için şehid olan kardeşlerimizi çok seviyoruz. Onlar bizler için, Allah için can verdi bizde onlar için can vereceğiz bi’iznillah teala Allah yolunda kurban olayım ve kardeşlerimizin şehadetlerini Allah bizlere de nasip etsin. Ey kardeşlerim! Söylemek istediğim çok şeyler var ama söyleyemeyeceğim meseleler de var. Yani bilip bilmeden sizleri kırdıysam Allah için hakkınızı helal edin.

SelamuAleykum ve rahmetullahi ve berekatuhu Allah’a emanet olun inşaAllah .”

Tercüman: Sada Al-Ummah ( https://telegram.me/UmmahMedia )

Küresel Analiz / Özel Haber

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullah ve berakutuhu

Üst Ana Sayfa Alt