Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Suriyeden Gelen Mülteciler

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merak ediyorum . Savaştan kaçıp Suriyeden gelenlerin dini açıdan oranı nasıldır acaba.
Okuduklarıma göre 2 gündür çıkan haberlerde bahsedilenler alevi. Diğer yerlerdekini bilemiyorum.
Bilgisi olan varmıdır?

Birde bu gelenler için tavır ne olmalı. Benim bi akrabamın gelenlerden bir aileye baktığını duydum.
Gelenlerin inançlarına göre mi karar verilmeli.

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Bizim buraya istanbula cemaatin mescidine gelin bir çok suriyeli var. geneli 5 vakit namazı kılan dindar kesim ama bir tek eksik cihadın en üst zirve yapan bir amel bilmedikleri

için tabiri caizse şuursuz tevhid ehli olmadıkları için suriyeden gelmişler.kimisi ailesiyle kimisi bekar, ama genelli yardımsever iyi kimselerdir. biz türkiyeden suriyeye gitmeye

çalışırız zirve yapan amele ulaşmak için ama imkanımız olmaz adamlar kendi bulundukları cennet yolunu terkediyolar ilginç gerçekten şehadet demekki herkese nasip olmuyor

hak eden ricallere ( adamlara ) veriliyor. ama tabikide suriyeden kaçıp geldikleri için onlara karşı sert tavrımız kesinlikle olamaz. onlara karşı Allahın izniyle yardımımız

merhametimiz devar eder. çünkü kabenin duvarına idrarını yapan bir bedevi için ona sert müdahalede bulunmayıp aksine rahat bırakın adam işini yapsın deyip taşlaşmış kalpleri eriten peygamberimizin ümmetiyiz.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Bizim buraya istanbula cemaatin mescidine gelin bir çok suriyeli var. geneli 5 vakit namazı kılan dindar kesim ama bir tek eksik cihadın en üst zirve yapan bir amel bilmedikleri

için tabiri caizse şuursuz tevhid ehli olmadıkları için suriyeden gelmişler.kimisi ailesiyle kimisi bekar, ama genelli yardımsever iyi kimselerdir. biz türkiyeden suriyeye gitmeye

çalışırız zirve yapan amele ulaşmak için ama imkanımız olmaz adamlar kendi bulundukları cennet yolunu terkediyolar ilginç gerçekten şehadet demekki herkese nasip olmuyor

hak eden ricallere ( adamlara ) veriliyor. ama tabikide suriyeden kaçıp geldikleri için onlara karşı sert tavrımız kesinlikle olamaz. onlara karşı Allahın izniyle yardımımız

merhametimiz devar eder. çünkü kabenin duvarına idrarını yapan bir bedevi için ona sert müdahalede bulunmayıp aksine rahat bırakın adam işini yapsın deyip taşlaşmış kalpleri eriten peygamberimizin ümmetiyiz.

Eyvallah..