Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Suriyeli General Muhaliflere Katıldı

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
17.03.2013 PressMedya

bashar-assad-and-generals-007.jpg

Suriyeli General Muhammed Khaluf, subay oğlu ile Baas rejimini terk ederek muhaliflere katıldı.

Ürdüne kaçan General Khaluf, El Arabiya televizyonuna yaptığı açıklamada, Suriye ordusundan firar planının zaman aldığını söyleyerek, “Firarım Suriye devriminin değişik partileri ile koordineli plan dahilinde gerçekleşti” dedi. Khaluf, Suriye ordusunda devlet başkanı Beşar Esad’a inancın azaldığını söyledi.

Baas rejimine karşı ayaklanmanın başladığı 2011 Mart ayından bu yana çok sayıda general Suriye ordusundan firar ederek muhaliflere katıldı. Şimdiye kadar rejime sırtını dönen en üst düzey kişi eski başbakan Riyad Hijab oldu. Hijab 2012 ağustosunda rejimi terk ederek muhaliflere katılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü (IISS) Suriye Beşar Esad rejiminin büyük oranda güç kaybı yaşadığını bildirmişti. IISS’ye göre 220 bin kişilik rejim ordusu 2012 yılı sonunda yarıdan fazla güç kaybına uğradı. Söz konusu gücün de 50 bininin Esad’a bağlı olduğu ileri sürüldü.

bashar-assad-and-generals-007.jpg

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu tip sonradan geçen generaller hakkında ben de pek iyi niyetli olamıyorum, demokratik niyetleri olan ve menfaatine göre davranan pek çok kişi muhaliflerin safında Rabbim onun rızasını dileyenlere yardım etsin.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu tip sonradan geçen generaller hakkında ben de pek iyi niyetli olamıyorum, demokratik niyetleri olan ve menfaatine göre davranan pek çok kişi muhaliflerin safında Rabbim onun rızasını dileyenlere yardım etsin.

Kesinlikle Katılıyorum.Saf değiştiren şerefsizler tamamen iktidar sevdası uğruna saf değiştiroyrlar yoksa Din, Kıyam , Direniş , İslami Devleti vs. için değil.

O sebeple ÖSO yu Müslüman görmüyoruz.Her biri Abd dan sonrası için iktidar sözü verilerek Kukla olmaya gönüllü olmuş şerefsizlerdir.Bu Generallerin Bir tanesinde İslami İnanç yoktur.

Düşünebiliyor msunuz Yıllarca Esadın itliğini yap sonra da Özgürlük adı altında Piyasaya çık ve esada res çekitiğini belirt.Bu kahbelere güven olmaz bunlar kendi davalarında bile samimi değiller.

Ancak Şuanlık İslami Alt yapı oluşturmaya Çalışan Mücahidlere İstemeselerde Yardımları dokunduğu için ; Bu tür istifa haberleri işimize geliyor

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Kesinlikle Katılıyorum.Saf değiştiren şerefsizler tamamen iktidar sevdası uğruna saf değiştiroyrlar yoksa Din, Kıyam , Direniş , İslami Devleti vs. için değil.

O sebeple ÖSO yu Müslüman görmüyoruz.Her biri Abd dan sonrası için iktidar sözü verilerek Kukla olmaya gönüllü olmuş şerefsizlerdir.Bu Generallerin Bir tanesinde İslami İnanç yoktur.

Düşünebiliyor msunuz Yıllarca Esadın itliğini yap sonra da Özgürlük adı altında Piyasaya çık ve esada res çekitiğini belirt.Bu kahbelere güven olmaz bunlar kendi davalarında bile samimi değiller.

Ancak Şuanlık İslami Alt yapı oluşturmaya Çalışan Mücahidlere İstemeselerde Yardımları dokunduğu için ; Bu tür istifa haberleri işimize geliyor

Kardeş bir harekete şerefsiz dediğimiz eli kanlı hele de HAMA katliamını yapanlar destek veriyorsa durumumuz iyi değil.Bu insanın bizim safımıza geçmesi hayli düşündürücü.ÖSO üst düzeylerinin HAMA da neler yaptıklarını hepimiz biliyoruz.Rıfat Esad Hafız Esadın kardeşi ve ÖSO nun baş adamı ve tüm üst düzey yetkililer.Bu şerefsizlerin aslında Esadla birlikte olması gerekmiyor mu?Hamadaki insanların kanları hala bunların elindedir.Öyle işimize geliyor-gelmiyor kurtlarvadisini çok izlemişsin sanırım.Bunun şeri -ahlaki bir tarafı varm?Esad kafir ee ÖSO şimdi sorun yok.Aslında HAMA yı yapan Hafız Esad ve Kardeşi Rıfat Esaddır.Katiller bizimle biz bu işle alakası olmayanla uğraşıyoruz.Bunun islamdaki yeri sadece kendimizi kandırmak başımızı kuma gömmektir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ÖSO'nun desteklenmesinin sebebi devrimi elegeçirmek ve demokratik bir yönetim başka bir şey değil! Allah -swta- buna izin vermesin şer'i bir devlet nasib etsin müminlere

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
ÖSO ile Esad birdir.Ya o ya o başa geçecek.Bu ÖSO'nun selefilere göz yummasının nedeni nedir?Galiba bizi çok seviyorlar.Biz ve ÖSO'su aynı mecraya doğru gidiyoruz.Ahiler selefi kardeşleri bu ÖSO Esad sonrası ABD'nin her türlü yardımıyla bitirir.Bugün bize ses çıkarmıyorlar ama Esadın işi bitince ki (ben Esadın gideceğindende umutlu değilim) bizi bitirirecekler.perşembenin gelişi çarşambadan bellidir.Esad zalimdir ama hiçbir zaman ABD ile hareket etmemiş.Suud-Katar..ise ABD''ninmalesef ileri karakoludur.Ben bunların ipiple kuyuya inen insana şaşarım.Selefi kardeşlerimize yazık oldu.Biz kafir beldelerde değil müslümanların beldelerini yaktık-yıktık.Sonuç Esad zalimdi ama 100 yıl başta kalsaydı bu kadar kan akmazdı.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş bir harekete şerefsiz dediğimiz eli kanlı hele de HAMA katliamını yapanlar destek veriyorsa durumumuz iyi değil.Bu insanın bizim safımıza geçmesi hayli düşündürücü.ÖSO üst düzeylerinin HAMA da neler yaptıklarını hepimiz biliyoruz.Rıfat Esad Hafız Esadın kardeşi ve ÖSO nun baş adamı ve tüm üst düzey yetkililer.Bu şerefsizlerin aslında Esadla birlikte olması gerekmiyor mu?Hamadaki insanların kanları hala bunların elindedir.Öyle işimize geliyor-gelmiyor kurtlarvadisini çok izlemişsin sanırım.Bunun şeri -ahlaki bir tarafı varm?Esad kafir ee ÖSO şimdi sorun yok.Aslında HAMA yı yapan Hafız Esad ve Kardeşi Rıfat Esaddır.Katiller bizimle biz bu işle alakası olmayanla uğraşıyoruz.Bunun islamdaki yeri sadece kendimizi kandırmak başımızı kuma gömmektir.

Yürü git be kardeşim Hayatım boyunca bir defa Kurtlar vadisini izlemişliğim yok be bu ne iftira..

Senin bana laf atmanı yine anlamadım.Öso katil diyoruz başka bi şey mi demişim yorum yapmış olmak için yorum yapmalayım.

Hakikaten sen neden bahsediyorsun kafamızı kuma gömmek falan ? ! Esad NE ise ÖSO da odur bunda bi şüphen mi var?

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Faraklit583

"Biz kafir beldelerde değil müslümanların beldelerini yaktık-yıktık" !

Ya sen körsün ya da Rafizisin. Kim yktı yaktı Suriyeyi ? Esad dan başkası mı yıktı?... Sen diyorsun ki Kıyama kalkalım ama eğer çok insan ölecekse kalkmayalım bu ne saçma çarpık bir inanıştır.

"Selafi kardeşlerimize yazık oldu." !

Neden her cümlen bana foulmüş gibi geliyor.Hiçkimseye hiçbir şeklide yazık olmadı bu bir, bu süreç devam ediyor bu iki, esadın düşeceğine inanıyorum bu üç...

Yorumlarından anladığım kadarıyla Suriye Konusunda Kılını Dahi kıpırdatmamışsın Bi de utanmdan Gelip süreci eleştiriyorsun.
Köstek olma Kafi.Allah size rağmen Müslümanlara Zafer nasip edecektir

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Faraklit583

"Biz kafir beldelerde değil müslümanların beldelerini yaktık-yıktık" !

Ya sen körsün ya da Rafizisin. Kim yktı yaktı Suriyeyi ? Esad dan başkası mı yıktı?... Sen diyorsun ki Kıyama kalkalım ama eğer çok insan ölecekse kalkmayalım bu ne saçma çarpık bir inanıştır.

"Selafi kardeşlerimize yazık oldu." !

Neden her cümlen bana foulmüş gibi geliyor.Hiçkimseye hiçbir şeklide yazık olmadı bu bir, bu süreç devam ediyor bu iki, esadın düşeceğine inanıyorum bu üç...

Yorumlarından anladığım kadarıyla Suriye Konusunda Kılını Dahi kıpırdatmamışsın Bi de utanmdan Gelip süreci eleştiriyorsun.
Köstek olma Kafi.Allah size rağmen Müslümanlara Zafer nasip edecektir

Sen iyi bir şey yapayım diyerek yola çıkıyorsun herşeyi allak bullak ediyorsun.Suriye halkını kurtaralım.Ne güzel kurtardık.Suriye de taş üstüne taş kalmadı.Doğru Suriye halkı mutlu değildi ama bu şekilde perişan da değildi.Said hava hadi hamalılar kıyama dedi ne oldu halk kıyama kalktı destek sonra mı ne oldu tabi binlerce insan şehit bizim said kaçak-adnan saadettin kaçak.Yahu insanları ayağa kaldırdınız bari kaçmayın.Eğer bir şeyi azımıza burnumuza bulaştırıyorsak o şeye hiç bulaşmayalım diyorum.Hani Esad gidecekti ben 2 yıldır bekliyorum.Malesef sen de bekliyorsun.Bekle bakalım sonuç fiyasko olacak.Öyle kar-zarar etmeden haydi cihada sloganlarıyla olmuyor.Müslüman akıllı olacak.Bence israil Esaddan daha zalim.İsraile bir kurşun yok Esada var.Tüm kötülüklerin kaynağı bu yahudiler değil mi?

Şimdi sen bana rafızi diyorsun haşa ben de sana bu yorumlardan sonra yahudi desem olur mu?olmaz o zaman insaflı ol!

Ki Hamasa tüm desteği Suriye veriyordu.Sen yahudilere ne kadar hizmet ettiğinin farkındamısın.Biri hamasa yardım ediyor biri de O yardım edene arkadan vuruyor.

Suriyede erkek mi bitti biz oraya gidelim.İnsan kıtlığı mı var.Hadi halk Esadı sevmiyorsa devirsin.Yok halk esaddan yana ben oraya gideyim Suriyeliler siz oturun ben size yardımcı olurum mu diyeyim.Hiç bir iktidar halka rağmen 1 ay dahi dayanamaz.Suriyede zorla devrim yapılmaz halk ister devrim olur halk istemez devrim olmaz.Eee halk istemiyor.1 cm ilerlediğimiz yok.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Sen iyi bir şey yapayım diyerek yola çıkıyorsun herşeyi allak bullak ediyorsun.Suriye halkını kurtaralım.Ne güzel kurtardık.Suriye de taş üstüne taş kalmadı.Doğru Suriye halkı mutlu değildi ama bu şekilde perişan da değildi.Said hava hadi hamalılar kıyama dedi ne oldu halk kıyama kalktı destek sonra mı ne oldu tabi binlerce insan şehit bizim said kaçak-adnan saadettin kaçak.Yahu insanları ayağa kaldırdınız bari kaçmayın.Eğer bir şeyi azımıza burnumuza bulaştırıyorsak o şeye hiç bulaşmayalım diyorum.Hani Esad gidecekti ben 2 yıldır bekliyorum.Malesef sen de bekliyorsun.Bekle bakalım sonuç fiyasko olacak.Öyle kar-zarar etmeden haydi cihada sloganlarıyla olmuyor.Müslüman akıllı olacak.Bence israil Esaddan daha zalim.İsraile bir kurşun yok Esada var.Tüm kötülüklerin kaynağı bu yahudiler değil mi?

Şimdi sen bana rafızi diyorsun haşa ben de sana bu yorumlardan sonra yahudi desem olur mu?olmaz o zaman insaflı ol!

Ki Hamasa tüm desteği Suriye veriyordu.Sen yahudilere ne kadar hizmet ettiğinin farkındamısın.Biri hamasa yardım ediyor biri de O yardım edene arkadan vuruyor.

Suriyede erkek mi bitti biz oraya gidelim.İnsan kıtlığı mı var.Hadi halk Esadı sevmiyorsa devirsin.Yok halk esaddan yana ben oraya gideyim Suriyeliler siz oturun ben size yardımcı olurum mu diyeyim.Hiç bir iktidar halka rağmen 1 ay dahi dayanamaz.Suriyede zorla devrim yapılmaz halk ister devrim olur halk istemez devrim olmaz.Eee halk istemiyor.1 cm ilerlediğimiz yok.
Sizin bu hesaplara aklınız yetmez.Boşuna hesap yapmayın.Bedir savaşında müslümanların durumunu bir düşün ve o savaş ile ilgili aşağıdaki ayetler hakkında bir düşün.
Bedir Savaşı
3/123- Andolsun, siz son derece güçsüz iken Allah size Bedir’de yardım etmişti. O halde Allah’a karşı gelmekten sakının ki şükretmiş olasınız.

3/124- Hani sen mü’minlere, “Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek ile yardım etmesi size yetmez mi?” diyordun.

3/125- Evet, sabrettiğiniz ve Allah’a karşı gelmekten sakındığınız takdirde; onlar ansızın üzerinize gelseler bile Rabbiniz nişanlı beş bin melekle size yardım eder.

3/126- Allah, bunu size sırf bir müjde olsun ve kalpleriniz bununla yatışsın diye yaptı. Yardım ve zafer ancak mutlak güç sahibi, hüküm ve hikmet sahibi Allah katındadır.

3/127- Bir de Allah bunu, inkar edenlerden bir kısmını helak etsin veya perişan etsin de umutsuz olarak dönüp gitsinler diye yaptı.

3/128- Bu işte senin yapacağın bir şey yoktur. Allah, ya tövbelerini kabul edip onları affeder, ya da zalim olduklarından dolayı onlara azap eder.

3/13- Şüphesiz, karşı karşıya gelen iki toplulukta sizin için bir ibret vardır: Bir topluluk Allah yolunda çarpışıyordu. Öteki ise kâfirdi. (Onları) göz bakışıyla kendilerinin iki katı görüyorlardı. Allah da dilediğini yardımıyla destekliyordu. Basireti olanlar için bunda elbette ibret vardır.5 5

59/14- Onlar müstahkem kaleler içinde veya duvarlar arkasında olmadan sizinle toplu halde savaşmazlar. Kendi aralarındaki çekişmeleri şiddetlidir. Sen onları toplu sanırsın. Halbuki kalpleri darmadağınıktır. Bu, onların akılları ermez bir topluluk olmalarındandır.

59/15- Onların durumu, kendilerinden az öncekilerin (Mekkeli müşriklerin) durumu gibidir. Onlar (Bedir’de) yaptıklarının cezasını tatmışlardır. Onlara (Ahirette de) elem dolu bir azap vardır.

8/41- Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allah’a, Peygamber’e, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allah’a; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedir’de) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize11 inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir. 11

8/42- Hani siz vadinin (Medine’ye) yakın tarafında; onlar uzak tarafında, kervansa sizin aşağınızdaydı. (Onlar sayıca sizden öylesine fazla idi ki), şâyet buluşmak üzere sözleşmiş olsaydınız (durumu fark edince) sözleşmenizde ayrılığa düşerdiniz (Savaşa yanaşmazdınız). Fakat Allah, olacak bir işi (mü’minlerin zaferini) gerçekleştirmek için böyle yaptı ki, ölen açık bir delille ölsün, yaşayan da açık bir delille yaşasın. Şüphesiz Allah, elbette hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.

8/43- Hani Allah sana onları uykunda az gösteriyordu. Eğer sana onları çok gösterseydi elbette gevşerdiniz ve o iş hakkında birbirinizle çekişirdiniz. Fakat Allah (sizi bunlardan) kurtardı. Çünkü o, göğüslerin özünü (kalplerde olanı) hakkıyla bilendir.

8/44- Hani karşılaştığınız zaman onları gözlerinize az gösteriyor, sizi de onların gözlerinde azaltıyordu ki Allah, olacak bir işi gerçekleştirsin. Bütün işler Allah’a döndürülür.

8/45- Ey iman edenler! (Savaş için) bir toplulukla karşılaştığınız zaman sebat edin ve Allah’ı çok anın ki kurtuluşa eresiniz.

8/46- Allah’a ve Resûl’üne itaat edin ve birbirinizle çekişmeyin. Sonra gevşersiniz ve gücünüz, devletiniz elden gider. Sabırlı olun. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

8/47- Şımarıp böbürlenmek, insanlara gösteriş yapmak ve (halkı) Allah yolundan alıkoymak için yurtlarından çıkanlar (Mekke müşrikleri) gibi olmayın. Allah onların yaptıklarını kuşatıcıdır.

8/48- Hani şeytan onlara yaptıklarını süslemiş ve, “Bu gün artık insanlardan size galip gelecek (kimse) yok, mutlaka ben de size yardımcıyım.” demişti. Fakat iki taraf (savaş alanında) yüz yüze gelince (şeytan), gerisin geriye dönüp, “Ben sizden uzağım. Çünkü ben sizin görmediğiniz şeyler (melekler)12 görüyorum. Ben Allah’tan korkarım. Allah, cezası çetin olandır” demişti. 12

8/49- Hani münafıklar ve kalplerinde hastalık bulunan kimseler, “Bunları dinleri aldatmış” diyorlardı. Halbuki kim Allah’a tevekkül ederse hiç şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

8/5- Nasıl ki, Rabbin seni hak uğruna (savaşmak üzere) evinden çıkarmıştı. Mü’minlerden bir grup ise bu konuda kesinlikle isteksizlerdi.

8/6- Gerçek apaçık ortaya çıktıktan sonra, sanki göz göre göre ölüme sürülüyorlarmış gibi seninle o konuda tartışıyorlardı.

8/64- Ey Peygamber! Sana ve sana tabi olan mü’minlere Allah yeter.

8/65- Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.

8/66- Şimdi ise Allah yükünüzü hafifletti ve sizde muhakkak bir zaaf olduğunu bildi. Eğer içinizde sabırlı yüz kişi olursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) bin kişi olursa, Allah’ın izniyle iki bin kişiye galip gelirler. Allah sabredenlerle beraberdir.

8/67- Yeryüzünde düşmanı tamamıyla sindirip hakim duruma gelmedikçe hiçbir peygambere esir almak yakışmaz. Siz geçici dünya menfeatini istiyorsunuz, halbuki Allah ahireti (kazanmanızı) istiyor. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.13 13

8/7- Hani Allah size iki taifeden birini, o sizindir diye va’dediyordu. Siz de güçsüz olanın sizin olmasını istiyordunuz. Oysa Allah sözleriyle hakkı meydana çıkarmak ve kafirlerin ardını kesmek istiyordu.2 2

8/8- Bu, suçlular hoşlanmasa da Allah’ın hakkı ortaya çıkarması ve batılı ortadan kaldırması içindi

8/9- Hani Rabbinizden yardım istiyor, yalvarıyordunuz. O da, “Ben size ard arda bin melekle yardım ediyorum” diye cevap vermişti.3 3

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Bedir de melekler bize yardım ediyordu bugün ABD,Fransa,İngiltere,Türkiye,Katar,Suud,Ürdün işte siz de bunu düşününde aradaki farkı hesaplayın.Gerçi hesap yapma diyorsun.Sen yapma ahi.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Size ne oluyor da, Allah yolunda ve, “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?(Nisa 75)

Hala islam devleti için sadece savaşılır mantığı var bazı insanlarda...

Oysa bu ayette islam devleti kurmak için değil '' zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar'' uğrunda da savaşılması gerektiği belirtiliyor.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Bedir de melekler bize yardım ediyordu bugün ABD,Fransa,İngiltere,Türkiye,Katar,Suud,Ürdün işte siz de bunu düşününde aradaki farkı hesaplayın.Gerçi hesap yapma diyorsun.Sen yapma ahi.

Mücahitler bütün dünyayı müslüman yapma iddiasında değildir.Nitekim peygamberimizin de bu konuda bir iddiası olmadı.İslamın amacı,islamı Allahın emrine uygun şekil ve şartlarda yaşamak isteyen mustazafları,önderler ve halkı zalim olan kafirlerden,işgallerden kurtarmaktır,onlarla arasını ayırmaktır,ve islam hakkındaki yanlış bilgileri ortadan kaldırmaktır.En sonunda da hesabını Allaha vermektir.İslamın ahkamını yeryüzünde hakim kılmadıkça da bir müslüman için rahatlık yoktur.Bunlar da cihad ve fetih olmadan olmaz.Allaha hesabını nasıl vereceğinin muhasebesini yapman,satranç oynar gibi siyaset yollu hesap yapmandan daha iyidir.Siyaset yolu,hilafet yoluna nazaran,münafık karakterli insanların aldatmacalarıyla doludur.Eğer karşısında iman ve cihad olmazsa,bu din onların sayesinde yeryüzünden silinir gider.O zaman cihaddan kurtumakla hesaptan kurtulamazsın.

Ravi: İbnu Abbas

Size ne oluyor da, Rabbimiz! Bizi halkı zalim olan bu şehirden çıkar, katından bize bir sahip çıkan gönder, katından bize bir yardımcı lutfet” diyen zavallı çocuklar, erkekler ve kadınlar uğrunda ve Allah yolunda savaşmıyorsunuz?” (Nisa 75) ayetiyle ilgili olarak şunu söyledi: “Annem ve ben burada ifade edilen “zavallılar” arasında idik.
Kaynak: Buhari, Tefsir, Nisa 14, 20, Cenaiz 80

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Size ne oluyor da, Allah yolunda ve, “Ey Rabbimiz! Bizleri halkı zalim olan şu memleketten çıkar, katından bize bir dost ver, bize katından bir yardımcı ver” diye yalvarıp duran zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocukların uğrunda savaşa çıkmıyorsunuz?(Nisa 75)

Hala islam devleti için sadece savaşılır mantığı var bazı insanlarda...

Oysa bu ayette islam devleti kurmak için değil '' zayıf ve zavallı erkekler, kadınlar ve çocuklar'' uğrunda da savaşılması gerektiği belirtiliyor.

Ayet haktır.Başımız gözümüz üstüne.

Ama neden şu akıl mefhumu hep askıya asılır anlamış değilim.Tamam islam devleti her zaman amaç değildir.Biz mücadele edelim sonuçta batının desteğini alan Rıfat Esad gibi kefereler başa gelsin.Peki sonra yine makarayı tekrar baştan sar.Üstelik hama katliamını yapanlar bu Rıfat KEFERESİ DEĞİL Mİ?Eee sonuçta hesap yapmayalım kendimizi atalım ne çıkarsa bahtımıza.Müslümanın tavrı bu olmamalı.
Evet siyaseti zalimenin mefhumu münafık siyasetçilerdir.Ama siyaseti adilenin temsilcileri de müminlerdir.Unutmayın Peygamberimizde bir siyasetçi devlet adamıydı.Ebubeki,Ömer,Osman....'da.
Irakta da çok mücadele edildi.Sonuç 000000.Mümin aynı delikten iki kez ısırılmaz.
Filistinliler mazlum değil mi?Neden orada değiliz.Yıllarca neden bu mazlumlara bir el uzatmadık.Kendimizi sorgulamamız gerekir.

Üst Ana Sayfa Alt