Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Taceddin El Bayburdi Nasıl Birisi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben bir kısmını dinledim kendi gurubu içnde bence en iyi isim ama sanırım diğer ahilerde katılır lugatında tekfir diye bir şey yok yani tekfirci olmayayım derken topuzu kaçıranlardan Allah cc en doğrusunu bilir

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
kendilerinin haricinde düşünenleri ya harici ya da sufi olarak niteliyor . derslerınde devamlı fıkhi konuları işliyor. ondan uluhiyyet tevhidi adına , tagut adına , darul harb hakkında birsey ögrenemezsin . bu soruları sordugunda hemen senınle dalga gecer ve tekfirci olarak yaftalar . en büyük özelliği ise mücahidleri begenmemesi ve karalamasıdır . ona göre mücahidler tekfircidir ve cihad yapmamaktadırlar . bu zaman da da cihad yoktur gibi şeyler zırvalıyordu . ona bakan biri yarbuziyi yada TELEFİLERİN genel mantıgını görebilir . sistemle barısıktır

matematikçi Çevrimdışı

matematikçi

Üye
İslam-TR Üyesi
kendilerinin haricinde düşünenleri ya harici ya da sufi olarak niteliyor . derslerınde devamlı fıkhi konuları işliyor. ondan uluhiyyet tevhidi adına , tagut adına , darul harb hakkında birsey ögrenemezsin . bu soruları sordugunda hemen senınle dalga gecer ve tekfirci olarak yaftalar . en büyük özelliği ise mücahidleri begenmemesi ve karalamasıdır . ona göre mücahidler tekfircidir ve cihad yapmamaktadırlar . bu zaman da da cihad yoktur gibi şeyler zırvalıyordu . ona bakan biri yarbuziyi yada TELEFİLERİN genel mantıgını görebilir . sistemle barısıktır

S.A KARDEŞİM Allah a.v.c sana rahmet etsin.böyle biri ise gercekten durum vahım.

E Çevrimdışı

ehl-i iman

Üye
İslam-TR Üyesi
Daha doğru düzgün Arapça bile bilmeyen birisi. Arapçadaki kelimenin Türkçedeki karşılığını bilmez. Ayetleri mota mod ezberleyip sanki kendi çeviriyormuş gibi söylüyor.

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Daha doğru düzgün Arapça bile bilmeyen birisi. Arapçadaki kelimenin Türkçedeki karşılığını bilmez. Ayetleri mota mod ezberleyip sanki kendi çeviriyormuş gibi söylüyor.

Sa ehli iman yanlıs anlamadıysam arapcanız mukemmel... ve Taceddin el bayburdi ile karsılıklı tartısmanız var?
Taceddin hocanın bir cok dersini dinledin mucahidlere muhalefetini daha duymadım bilakis bir cok drslnde mucahitleri övüyor. Kendisini selefi olarak adlandırıyor.. tekfire gelincek ilk basta huccetin gitmesini savunuyor... hucceti goturdukten sonra hala diretiyorsa o zaman allah muhafaza kafir olur diyor. Bu konuda bircok dersinde bahsedrr...

M Çevrimdışı

muaz_&

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen katılıyorum... Bunları söylediğinizde ise size hakaret edip, cvp bile veremediği için engeller ....merkep yüklü!!!

M Çevrimdışı

muaz_&

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Akidesi kurdele düğümünde.. hemen çözülüyo... Kendisi herkese laf söylemeye hak görür.. Kim olduğu neci olduğu hiç belli değil... Ortaya karışık işte.

F Çevrimdışı

furkan ülker

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ben kendisiyle bizzat faceden görüştüm vallahi tam bir telefi. tagutlardan zerre kadar bahsetmeyen hayatında tekfirin t si olmayan cehaletle herkesi ama herkesi mazur gören sapıktır...mücahitlere karşıda son derece şiddetlidir onlar haricidir der...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ben kendisiyle bizzat faceden görüştüm vallahi tam bir telefi. tagutlardan zerre kadar bahsetmeyen hayatında tekfirin t si olmayan cehaletle herkesi ama herkesi mazur gören sapıktır...mücahitlere karşıda son derece şiddetlidir onlar haricidir der...

ingilizcede yazmiyorum almancada yazmiyorum ama anlamadim ben mi anlatamiyorum...

Burasi bir kahve mi acaba?

Bayburdiyi savundugum icin demiyorum, müslümanlar delil nerede? Sizin bu sekilde konusmaniz sizleri bu kisi karsisinda aciz düsürdügü gibi bu insanin hakkinida girmis oldugunuzun farkinda misiniz?

Sabaha kadar yazalim o söyle bu böyle diye...

Bu mu yani, sizin menheciniz bu mu?

M Çevrimdışı

muaz_&

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynen kardeşim tamda kendisinden bahsetmişsin

M Çevrimdışı

muaz_&

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Admin eğer sen bayburdinin sempatizani olmasaydın bana uyarıda buluncağin zaman yetkilerini kabartıp, beni tehtitle uyarmak deilde (BENDE SENİ ENGELLEMEYİM demek yerine)"varsa delilin onuda yaz da, zanna girmesin" diye uyarırdın!

M Çevrimdışı

muaz_&

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Gelelim delillere; Bu konu hepsinden basit. Kendi şahsına ait facesinde tacettin zözik isimli.. çünkü birden cok facesi varmış beni engellegince öğrendim... Ordaki başlığı,
"din adına şarlatanlık yapanlara dikkat edin"
olan konuda tebliğ ve din bilgisi kimden alınır.. içeriği olan,
Ben dilsiz şeytan olmak istemediğim için cvap verdim usulunce, hakaret etmeden..
Ama görüyorum ki orda yorum yaptığım benim msjımı silmiş..

"Çünkü adam eleştirilmeyi hazmedemiyor!"

Delili olan konulya gelince...
Sen admin olarak bilgisayara cok hakim olduğunu zannederek, iki parmağınla araştırıp cvbnı cok rahat bulabileceğin konular...

Mescidi dırar meselesinde;
Allah Rasulu zamanında ki müşrikler bile kabe olsun, dinle ilgili bi konuda para mevzu olduğunda.. helal kazançlarını özellikle göz önünde bulundurup.. O paradan verirlermiş...
(Bknz Celaleddin vatandaş siyer) şimdiki insanlar şans oyunlarından kazandıkları paralardan + faiz yigen, faize karışmış kazançlarından, camiye hayır yapma yüzsüzlüğünde bulunuyorlar! +
diyanetin, dinin bir kısmını fetva veren "Atatürkün askerleri," insanlara ap açık kuranın bir kısmını, (onlara zararı dokunmayacak kısmını) anlatarak yada onları bile saklayarak kendilerine ayrı bir din uydurup bu insanlara yaşattıkları sadece bidatler.. (eminim bidatleride benden ii biliyorsunuzdur)

delili ise bknz. Tevbe süresi _17-18/ ve 107-108
Allah سُبْحَانَ اللَّهِ وَتَعَالَى şöyle buyuruyor;
Müşriklerin kendi küfürlerine kendileri şahit iken Allah'ın mescitlerini imar etme hakları yoktur. Onların bütün yaptıkları boşa gitmiştir ve onlar ebediyen ateşte kalacaklardır. (Tevbe, 17
Allah'ın mescitlerini ancak Allah'a ve âhiret gününe İman eden, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler İmar eder. İşte bunların doğru yola ermişlerden olmaları umulur. (Tevbe, 18)
Elmalılı derki:
Allah'ın mescitlerini, onlar gibiler değil, ancak şu kimseler imar ederler ki, onlar Allah'a ve ahiret gününe iman ederler. Aslında ‘mescit’ kelimesi, ‘içinde Allah'a secde edilen yer’ demek olduğundan, Allah'a iman etmeyenlerin, Allah’a ibadet ve secde için bir yer bina etmeleri veya böyle bir yerin Allah rızası için imarı ile yakından ilgilenmeleri aklen mümkün olabilecek bir şey değildir. Sonra Allah'a ibadet ile meşgul olmanın asıl faydasının ahirette görüleceği için âhirete iman etmeyenlerin ibadet için mescit yapmaları da söz konusu olamaz. Onlar ne iman ederler, ne ibadet bilirler, ne de mescit yaparlar. Fırsat bulurlarsa mescitleri yıkarlar, yıkamazlarsa onu mescitlikten çıkarıp başka maksatlar için kullanırlar. Şu halde ‘Allah'ın mescidi’ tabirinden de açıkça anlaşılacağı üzere bunu imar için her şeyden önce Allah’a ve ahirete iman etmiş olmak şarttır.
Fakat bu yeterli bir şart değildir. Bununla beraber namazı kılan, yani namaz kılmakta şarttır: Zira mescitlerin yapılmasındaki asıl maksat, içinde namaz kılınmasıdır. Namazın lüzumuna inanmayanlar mescit yapmak ihtiyacını da duymayacaklardır. Namaz kılmayanlar da mescitlerin boş kalıp manen harap olmasına sebep olurlar.

Adimin beni engelleme arzun daha çok kabara bilir ama bu benim için hakkı söyleme arzusunu asla yeremez... Ben dilsiz şeytan olmaktan Allah'a sığınırım
Bu konu çok uzadı (.)

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
muaz adli üye, seviyesiz saldirilarindan ötürü 1 hafta yazma yasagi veriyorum, burasi ilmi bir meclis, ama sizin gibiler burayi kadin dedikodusuna ceviriyor.

Bayburdi ve gibilerini sevip sevmemekle alakasi yok sizlerin kadin gibi gelip burada dedikodu yapmanizdir mesele. Ve üyelikden dolayi kendinizi ezilmis psikolojiine büründürmenizde acizliginizdendir. Daha iki kelimeyi bir araya getiremeyip burada insanlar hakkinda dedikodu yapiyorsunuz.

Adam gibi konusacaksan mert olacaksin varsa bir durum buraya kendi hayal dünyanda yasadigin meseleleri degil bizzat adamin küfrü varsa buraya yine kendi hayal dünyandaki aciklamalarinla gelmeyeceksin, direk ekrani cekeceksin ya da video ekleyeceksin ki buraya googleden ya da misafir olarak giren kisi ya burada yazanlar kadinlar gibi dedikodu yapmis demesinler, desinler ki bu forumda gerceklerin kahve agziyla degil delilleri ile anlatiliyor.

Iste sizin anlamadiginiz mesele budur bu da acizlikden kaynaklaniyor.

Konuyu adam gibi acacaksaniz acin yok konuda kadinlar ( bacilar alinmasin deyim anlaminda diyorm) dedikodusu ya da kahvehane muhabbetiyle konusacaksaniz acan kisiyi direk banlayacagim varin siz admin banlamak istiyor deyin, sanki buna ihtiyaci olan biri var burada : )

1 hafta süreyle yazma yasagi.

Konu geregi üzere kilitlenmistir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt