Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

TAİFETUL MANSURA

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın kardeşim, şuanda cihad eden hiç kimse ortada birşey yokken hadi cihad edelim demedi. Can sıkıntısına oluşan bir durum değil bu. Namus size neyi çağrıştırır bilmiyorum ama necis insanlar namuslara göz dikti, canlara göz dikti. Gözleri çıkasıcalar istediklerini aldılar almaya çalışıyorlar. Buna rağmen elindeki kalemi o azgınların gözüne sokmak hata mı oldu. Kalem işe yarasaydı silaha başvurulmazdı. Biri gelsin senin evini başına yıksın -özür dileyerek söylüyorum- anneni kardeşini alsın çocuğunun canına kıysın ve sen hala düşünce de vallahi hayır. Eğer bunları yaşamana rağmen böyle düşünürsen yüzüne tükürecekler çok olur kusura bakma.

Beni halen anlamıyorsunuz.Savaş savaşı doğurur, ben barış peşindeyim.Barış bayrağına savaş bayrağı açan zaten kendi ölüm fermanını da imzalamış oluyor.Bu konuda çok oyunlar oluyor, hep yanlış anlaşılıyorum.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Söz konusu kan ise, zamanında her dine mensup olan insan toplulukları kan dökmüştür.Bu konuda barış bayrağına savaş bayrağı açanlarda suç var.

İslam -kafirlerin yaptığı gibi- insan öldürmek için savaşı emretmez. Savaşın İslam'daki asıl amacı Allah'ın dinini yeryüzünde hakim kılmak yani yeryüzüne adalet getirmektir ve adalet de sadece Allah'ın indirdiği(hükümler)dir. Bundan başkası ise adalet değildir...

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
İslam -kafirlerin yaptığı gibi- insan öldürmek için savaşı emretmez. Savaşın İslam'daki asıl amacı Allah'ın dinini yeryüzünde hakim kılmak yani yeryüzüne adalet getirmektir ve adalet de sadece Allah'ın indirdiği(hükümler)dir. Bundan başkası ise adalet değildir...

Kardeşim ben buna ters bir şey mi söyledim? İkimiz aynı konu hakkında konuşuyoruz ama yöntemlerimiz farklı.İşid gibi topluluklar yüzünden tüm müslüman alemi cahil,katil,çocuk öldüren diye anılıyor,inanan insanlar bile inanç konusunda zedeleniyor sen böyle islamı yayabileceksen yay.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Eğer ana bacı sövme olayına gireceksek, peygamberimiz o kadar işkence çekmiş ama bir sinirle bir öfkeyle kalkıp iş yapmamıştır.Bir şey yapmadan önce şahsi fikrimizden çok diğer insanlara getirisini de düşünmek lazım.Ki belirteyim çabuk öfkelenen bir yapım yok değil.

Bilmedigin bir konu hakkında susmani tavsiye ederim.Cahilim diyorsun hangi meali okuyayım diye konu açıyorsun simdi kalkmış fetva veriyorsun

Cihad ayetlerini oku ne zaman inmis hangi konu hakkinda inmiş müşriklere nasıl muamele edilir vs.... Tefsir oku bol bol

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Peki gerçek şeriat nedir? İsterseniz onu da konuşalım.Gerçek şeriat yani gerçek hukuk ve kurallar bütününden bahsedebiliriz.

Ayrıca konuyu sabote etmene gerek yok siyaset meydanı degil burası aklında soruların varsa soru cevap bölümü mevcut

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Bilmedigin bir konu hakkında susmani tavsiye ederim.Cahilim diyorsun hangi meali okuyayım diye konu açıyorsun simdi kalkmış fetva veriyorsun

Cihad ayetlerini oku ne zaman inmis hangi konu hakkinda inmiş müşriklere nasıl muamele edilir vs.... Tefsir oku bol bol

Fetva vermiyorum, kalbim ve vicdanımla cevap veriyorum.Tartışma olarak da algılanmasın, bunlar benim doğrum ben doğrularımla tartışmıyorum.

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi

Müşrikleri yüzlerinden tanıyabileceksek, o halde nasıl muamele edilir konusunda araştırma yaparım ama her insan bir değil.Bu yüzden savaş kötü bir şeydir zaten.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Fetva vermiyorum, kalbim ve vicdanımla cevap veriyorum.Tartışma olarak da algılanmasın, bunlar benim doğrum ben doğrularımla tartışmıyorum.

Senin dogrularini kaale alan yok zaten.
Bize gereken doğru ve yanlışları alimlerimiz söylemiş bizde isittik kabul ettik

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Ben buraya Kur'an ı öğrenmeye geldim, eğer Kur'an gerçekten ama gerçekte kalbim ve vicdanıma ters düşecekse burada olmazdım.Elbet benim de olduğu gibi sizin de yanlış anlamalarınız var buna eminim.Çünkü Hak hiçbir zaman kalple, vicdanla ters düşmez ki iman kalp ve vicdan meselesidir bunu hem kendim hem de siz hatırlayın.

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
Senin dogrularini kaale alan yok zaten.
Bize gereken doğru ve yanlışları alimlerimiz söylemiş bizde isittik kabul ettik

Peki ya alimler de vakti zamanında yanılmışlarsa?

Ben buraya Kur'an ı öğrenmeye geldim, eğer Kur'an gerçekten ama gerçekte kalbim ve vicdanıma ters düşecekse burada olmazdım.Elbet benim de olduğu gibi sizin de yanlış anlamalarınız var buna eminim.Çünkü Hak hiçbir zaman kalple, vicdanla ters düşmez ki iman kalp ve vicdan meselesidir bunu hem kendim hem de siz hatırlayın.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Peki ya alimler de vakti zamanında yanılmışlarsa?

Senin kadar hata etmedikleri kesin !
Buraya biseyler ogrenmek icin geldigine eminmisin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hosumuza gitmesede savas bize farz kilindi kardesim eger ALLAH a savas acanlara dolayisiyla bize savundugumuz davaya savas acanlara onlar silahla mudahele edip acimasizca cocuklarimizi katlederken bize dusen haddi asmadan onlarla mucadele etmektir

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani atom bombasini atana gul atmak bizim isimiz degil.
Cunku onlar azgin bir topluluk hakettiklerini cekmeleri gerek.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Açtığım konu başlıklarına bakarak anlayabilirsin, Kur'an hatim etmek istediğim için buradayım ben
Size tavsiye edilen her fikre karşılık savunma pozisyonuna geçmeniz size bir şey kazandırmaz. Buraya Kur'an öğrenmeye geldim diyorsunuz hoş geldiniz ama Kur'an için tavsiyeleri geri çeviriyorsunuz. Mısıra giden arkadaşınızdan bahsetmişsiniz o halde onun önerdiği bir meali alıp bir an önce okumaya başlayın. Cihad kafanızı karıştırıyorsa cihad ayetlerine bakım iniş sebeblerine, indikten sonra neler olduğuna, peygamberimizin cihad hakkında ki fikirlerine bakın, araştırın. Aksi takdirde tartışarak bir yere varamazsınız. Size yanlış geliyor diye doğruyu yok sayamazsınız bu size büyük zarar verir. Öğrenmeye geldiyseniz öğrenin, tartışmayın.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açtığım konu başlıklarına bakarak anlayabilirsin, Kur'an hatim etmek istediğim için buradayım ben

kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin. bu şekilde düşünmen gayet tabii bizden farklı düşünmen de normal çünkü dinimiz islam gerçek kaynaklarından bize öğretilmedi bu memlekette.. benim kardeşime tavsiyem mealle beraber birde siyer-i nebi okumandır. o zaman bizim burda anlatmak istediklerimize vakıf olabilirsin. bizler Rasulullahın hayatında olmayan birşeyi yapmaktan ve taraftarı olmaktan Allaha sv. sığınırız. Rasulullahın hayatını mutlaka oku. sahabelerin hayatlarına göz geçir. Raulullahın islam düşmanlarıyla mücadelesini oku... siyer-i nebi okunmadan islam nasıl yaşanmalı anlaşılamaz. vesselamualykum

Seslenen Çevrimdışı

Seslenen

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin. bu şekilde düşünmen gayet tabii bizden farklı düşünmen de normal çünkü dinimiz islam gerçek kaynaklarından bize öğretilmedi bu memlekette.. benim kardeşime tavsiyem mealle beraber birde siyer-i nebi okumandır. o zaman bizim burda anlatmak istediklerimize vakıf olabilirsin. bizler Rasulullahın hayatında olmayan birşeyi yapmaktan ve taraftarı olmaktan Allaha sv. sığınırız. Rasulullahın hayatını mutlaka oku. sahabelerin hayatlarına göz geçir. Raulullahın islam düşmanlarıyla mücadelesini oku... siyer-i nebi okunmadan islam nasıl yaşanmalı anlaşılamaz. vesselamualykum

Yorumun için çok teşekkür ediyorum, kelime kelime kur An turkce meali siparisi dün gece vermistim, en kısa zamanda siyer-ı nebi de okumak isterim.Çok sağ olun

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Kardeşim ben buna ters bir şey mi söyledim? İkimiz aynı konu hakkında konuşuyoruz ama yöntemlerimiz farklı.İşid gibi topluluklar yüzünden tüm müslüman alemi cahil,katil,çocuk öldüren diye anılıyor,inanan insanlar bile inanç konusunda zedeleniyor sen böyle islamı yayabileceksen yay.

O zaman Işid'i eleştirin, cihadı değil! Şunu hiçbir zaman unutmayın ki cihad, kimsenin tekelinde değildir ve kimseye babasından (miras) da kalmamıştır. Dolayısıyla bir grubun yaptığı, cihada mal edilemez. Bir grup, yanlış bir politika izliyor veya aşırıya kaçıyorsa bu, cihadın değil; onların yanlışıdır. Allah-u alem.