Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tasavvuf Hakkında Bir Uyarı

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum arkadaşlar, internet ortamında bir kaç tasavvuf erbabı arkadaşla sohbet ettiğimizde ve forumumuza yönlendirdiğimizde, tasavvufla dalga geçen karikatürler ve kötü sözler olduğuna dair bir kaç uyarı aldım. gerçekten forumumuza ilgi yoğun gibime geliyor Allahualem. biraz daha dikkatli olabilirsek ve ilmi ortamdan şeytanın oyuncağı olan konulara kaymaz isek ben dahil herkesin memnun olacağına eminim. x siteye girmeyin x şahısla dalga geçiliyor, zehirli siteler bunlar aman ha girmeyin v.s denilebiliyor. fakat bizde öyle bir ayrıştırma olmadığı için herkesi kendimiz gibi biliyoruz, inşaAllah eğer yanlış olanları ilmi yolla ve tartışma yoluyla düzeltebilirsek umabiliriz o zaman Allah'ın rahmetini..

“Bir Kavme Olan Kininiz, Sizi Adaletsizliğe Sevk Etmesin!” {Maide-8} veya bir topluluğa veya bir cemaate, veya bir tarikata...

ben sadece bana gelen şikayetler hakkında sizi bilgilendirmek için ve daha dikkatli davranmamız için bu konuyu açıyorum. eğer bu davaya sonuna kadar inanıyorsak, onların davrandığı gibi hakaret ederek, dalga geçerek değil de, daha davudi bir lisan kullanmalıyız.

selamunaleykum tekrardan

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu dalga geçme işini de gerçekten saçma ve gereksiz buluyorum. Sofi dediğimiz insanlarda bizim gibi insan, doğru yola sevketmek, hakka çağırmak varken dalga geçmek niye? bu tür karikatürler vs. yarardan çok zarar getirir.

Üst Ana Sayfa Alt