Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Tebliğ Cemaati Hakkındaki Fikirleriniz Nelerdir?

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tevhidi bana anlat desem anlatamayacak oldugunu bildigim bazı kardeşler sürekli tevhidden dem vurur . ve cihad ayetlerinin savaşmayı kast ettigini der durur . kuranda savaşmak cihad kelimesi ile degil kıtal kelimesi ile emr olundu . bunu bilme anlamakdan mahrumsunuz . cihad ise ugraşmak demekdir . çok sözüm var diyecek zor sabr ediyorum dedim . teblig cemaatine saldırmanın iki sebebi olur birincisi kendisi hiç bir iş yapmayan klavye mücahine bu iş zor gelir inkar ve red ederek nafsini rahatlatır . yada bedevi arap cahili oglancı abdulvahab denilen soysuzun yolunda gitmek gafletine girmiştir o yüzden tebligi reddeder .

senini itikadını çok merak ediyorum telefi misin şii misin nesin acaba...

Sen nasıl olurda cihad hakkında ileri geri konuşabilirsin...Savaş ayetlerinin emrini okuyup kavrayamayacak kadar akılsız mısın....Cihadı anlamıyorsunki burda saçma sapan konuşuyorsun... Şeyhulislam Muhammed bin abdulvehhaba nasıl olurda böyle ithamda bulunursun cahil demek ki tahminimde pek yanlışlık yok sen ya tevhidi anlayamamışsın ya da cihadı...İtikadını imanını bir daha gözden geçir...

E Çevrimdışı

ehlisunne

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İngiliz ajanı lawrance 1888 doğumlu

Muhammed bin abdulvahhab 1699 yılında doğdu 1791 de öldü

nerde hangi yıl bir olmuş bunlar? sizde tebliğ böyle mi yapılıyor..bu üslupla insanların islama girecekleri varsada girmezler

Allah Sana Rahmet Etsin Muhammet87

Evet Laerance'nin Doğum Tarihi 1888 Ölümü ise 1935

Muhammed bin abdulvahabın ise doğumu 1703 Ölümü ise 1792

Bu Vikipedia 'dan Alıntıdır ve maksadım Hakkı beyandır Boşboş tartışmak değil. Bu sebeple okuduğun kaynakları yeniden gözden geçirmen gerekir neden o zaman muhammed bin abdulvahap hakkında bu iftira atılıyor neden diye sorgulamalısın

L Çevrimdışı

locksmith

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Mevdudi'nin gözüyle Tebliğ CemaatiPakistanlı ünlü alim Ebul Ala Mevdudi'nin 1938'de kaleme aldığı Tebliğ Cemaati ile ilgili düşüncelerini Timeturk.com ziyaretçileri için tercüme ettik...

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeslerim bu cemaat kurandan kissalar anlatan cemaatmi acaba? bir yerde karsilasmisdim da hic bir grupa benzerlikleri olmadigi icin sasirmisdim.
ancak kissalar anlatarak insanlari davet ediyorlar.tevhid cihad gibi sorulara da biz bilmiyoruz gibi cevablar veriyolar