Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tefekkür Zamanı..

firar Çevrimdışı

firar

Ölümsüz ordu...
İslam-TR Üyesi
Her kul gelinlik ve damatlık için hayaller kurar, düğün arabasına bineceği güne belkide dualar eder. Ama buna asla kimse garanti veremez.
Peki bir kefene ve cenaze aracına garantinizin olduğunu hiç düşündünüzmü...

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
"Bu mucizeden sonra kalbleriniz yine katılaştı. Onlar taş gibi hatta daha da katı oldu. Çünkü öyle taşlar vardır ki onlardan nehirler fışkırır. Öyleleri de vardır ki yarılır, aralarından su çıkar. Taşlar vardır ki, Allah’ın korkusundan yuvarlanırlar. Allah, yaptıklarınızdan habersiz değildir."

(Bakara/74)

Mücahid(r.h) der ki:
Bir dağın tepesinden ne kadar taş yuvarlanırsa, bir taştan ne kadar pınar kaynamışsa ve bir taştan ne kadar su çıkmışsa mutlaka hepsi Allah korkusundan olmuştur. Kur’an-ı Kerim bunu ifade etmektedir.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
50 yıllık mühendisliğe ve 20 milyon dolara mâl olan son teknoloji savaş uçağının içinde 20 sene eğitim almış ve beldeleri bombalayan bir pilot, dakikalar sonra Allah'ın kendilerine lütfetmesiyle mücahidlerin eskimiş botlarının altında can veriyor.

Bir tarafta madde planında en iyi imkanlara sahip olan kafir. Bir tarafta karnı aç, kendisiyle yaşıt bir tüfeğinden ve üzerinde ki eskimiş kıyafetinden başka bir şeyi olmayan Müslüman.

Burada biraz tefekkür etmek lazım. Bu çok büyük bir mevzudur. Firavun'un yüz üstü sürünmesi kadar büyük bir mevzudur.

Seküler eğitim sistemleri, cihad kabiliyetini kırmak için maddecidir. Cihad'da bu vardır, Allah'ın, akılla tasvir edilemez lütuflarından istifade edip aklın bütün planlarını yerle bir etmek vardır. Materyalist kalıplara oturtulmuş bir Müslüman, Allah'ın noksansızlığına olan farkındalığını yitirir ve madde üzerinden hesap yapar. Madde üzerinden hesap yapan Müslüman ise gerçek bir cihad halinde bulunamaz. Bulunsa da, Allah'ın yukarıda bahsettiğim şekilde ki lütuflarından istifade edemez.

Ben bunları buraya niye yazdım bilmiyorum.

A Çevrimdışı

AbdulMuhyi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
24419

Zaman bize acımayacak tıpkı bizden öncekilere acımadığı gibi. Zaman kara toprakla, bedenlerimizi kaplayacak tıpkı bizden öncekileri kara toprakla kapladığı gibi. Zaman bizi bu dünyadan koparacak tıpkı bizden öncekileri kopardığı gibi. Öldüğümüzde yanımızda amellerimiz dışında hiçbir şey götürmeyeceğiz. İyi amellerimiz bizi mutlu edecek; kötü amellerimiz ise bizi üzecek ama zamanı geri alamayacağız çünkü buraya ait değiliz. Kötü amelleri terk etmeliyiz çünkü ölüm bize hiç olmadığı kadar yakın ve öldükten sonra pişman olmak anlamsızdır.

Not: Fotoğraf tarihteki ilk selfie, 1839