Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tek Başına Altından Kalkamadığım Dua

M Çevrimdışı

Muhammed Emin Boran

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamın aleyküm arkadaşlar, ben sitede yeniyim.Şimdi ben biraz sıkıntıdayım ve bu duayı bir teyze önerdi. 4444 defa okunması gerek ama benim daha hala 953 tane var ve canım çıktı çok zor. Allah rızası için her biriniz günde 30-40 defa okusanız da bana bu duayı 4444 defa tamamlamama yardımcı olsanız. Bu duayı okuyan mesela "Ben 25 kere okudum." gibi yorumlar atarsa ona göre kaç defa okunduğunu bilir tamamlanıp tamamlanmadığını anlarım. ALLAH(CC) hepinizden razı olsun.Sizlere de her şeyin en hayırlısını en güzelini versin.
2cug3.gif

Salat-ı Tefriciye Duası

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ğamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.

Bu fazilettendir ki, salavât okuyan kimsenin bütün işleri Allah tarafından kolaylaştırılır. İşleri düzgün yolunda gider. Gönül sıkıntısı olmaz. Gamı, kederi, sıkıntıları kendiliğinden kalkar. Geçim darlığı çekenlerin rızkı bollaşır, kazancına bereket gelir, geçim darlığı çekmez. Bütün duâları kabuldur. Her istek ve dileği yerine gelir. Ümid ve muradı hasıl olur.
Bu salavât, 3,5,7,11,21 veya 41 kere okunabilir. Herkes vaktine göre az veya çok okuyabilir. İsteyen 3 kere… isteyen 41 kere okur. Fazileti, sevabı buna göredir.

Çok önemli işlerin gerçekleşmesi için bu salavât (4444) defa okunur. Gelecek musibetlerden (belâ ve kazalardan) korunmak ve kurtulmak için de (4444) defa okunur. Altından kalkamadığın musibetlerin gitmesi için de aynı şekilde okunur.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
4444 salatı tefriciye duası dine sonradan sokulmuş çirkin bir bid'attir ne resulullah as ne ashabı böyle bir duayı önermemiş ve uygulamamıştır... Her bid'atin bir sünneti yok ettiğinin bilincinde olan bir müslüman böyle bir amele kalkışmaz hem dinde hüküm sahibi Allah iken neye dayandırılarak 4444 kere okursan şu veya şu olur şeklinde bir hüküm belirtebiliyorlar bu ancak haddi aşmak ve sünneti terketmektir...

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Sözlerin en doğrusu Allah’ın Kitabıdır, yolların en hayırlısı Muhammed’in yoludur. İşlerin en şerlisi muhdes(Dinden olmayan şeyin din adına çıkarılmasıdır.) olanlardır. Dine sonradan sokulan her şey bid’attır, her bid’at dalalettir ve her dalalet ateştedir.”
Müslim 867, Nesei 3/188

Abdullah b. Ömer
"İnsanlar onu güzel görseler dahi, her bid’at dalâlettir."
[El-Lâlekâî; "Ehl-i Sünnet vel-Cemaat İtikâdının Esasları Şerhi"nde rivâyet etmiştir.]

"Ben Mâlik’i şöyle derken işittim:

'Her kim İslam’da güzel görüp bir bid’at çıkarır-sa, Muhammed-sallallahu aleyhi ve sellem-’in risâleti edâ etmede ihânet ettiğini iddiâ etmiş olur. Çünkü Allah Teâlâ: 'Bugün sizin için dîninizi tamamladım' diye buyurmaktadır. Bu sebeple o gün dîn olmayan hiçbir şey bugün de dîn olamaz."
[İmam Şâtıbî; "el-İ'tisâm"]
SAHİH DUALAR İÇİN: http://www.islamhouse.com/861/tk/tk/books/Hısnul-Müslim

SIKINTI ANINDA YAPILAN DUÂ:

(( لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الْعَظِيمُ الْحَلِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَرَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِيمُ ))

122- (4/1) “Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilahyoktur.”[1]

[1] Buhâri, (7/153), Müslim, (4/2092).

123- (4/2) “Allahım! Rahmetini umarım.Göz açıp kapayın-caya kadar -bile olsa- beni nefsime bırakma.Bütün işlerimi ıslah et.Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.”[1]

(( لاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ، سُبْحَانَكَ إِنيِّ كُنْتُ مِنَ الظَّالِمِينَ ))

124- (4/3) “(Allahım!)Senden başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Seni tüm noksan sıfatlardan tenzih ederim. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.”[2]

(( اَللهُ اللهُ رَبيِّ لاَأُشْرِكُ بِهِ شَيْئاً ))

125- (4/4) “Allah! Rabbim Allahım! Sana hiçbir şeyi ortak koşmam.”[3]

[1] Ebu Davud (4/324), Ahmed (5/42) Elbâni, hadisin hasen olduğunu söyler; bkz. Sahih-i Ebî Dâvud (3/959).

[2]Tirmizi, (5/529). Hâkim, sahih olduğunu söylemiş, İmam Zehebi de buna muvafakat etmiştir; (1/505). Bkz. Sahih-i Tirmizi (3/168).

[3] Ebu Davud, (2/87); bkz. Sahih-i İbn-i Mâce, (2/335).

Bidat Nedir? Şeyh Enver El Evlaki Türkçe Altyazılı İslami Sohbet

Üst Ana Sayfa Alt