Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfir Mes'elesi..(Okumakta fayda vardır!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
"Dileyen Rabbine giden bir yol bulsun"
bak kardeşim
iyi niyetli bir müslüman olduğunu varsayarak ikaz mahiyeti ile yazıyorum
1.tarikatler sadeceAllah'a giden yolu öğreten birer okuldur.
2.bir öğretene muhakkak ihtiyaç vardır.öyle olmasaydı peygamber gelmez,Allah kelamını herkesin kalbine yerleştirirdi.yine öyle olmasaydı,Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) "Ashabım yıldızlar gibidir,hangisine uyarsanız doğru yolu bulursunuz" mealli sözünü söylemezdi.
3.tarikat ve tasavvufun ana hedefi benliği,nefsi terbiyedir.Bu yolda olan kimseler benim dinim,benim yolum en güzeldir deyip tartışarak dini anlatmazlar
4.Müslümana düşen görev ehli sünnete uygun yaşayan kamil bir öğretici,şeyh,hoca bulup,ben demeyi terk etmektir.Aksi halde hocası şeytan olup,böyle teferruatlara kalbi boğulur gider,
5.Sizin bu Haktır deyip feryat ettiğiniz mevzular yeni değildir.bkz.hariciler
6.Kur'an Allah'ın koruması altındadır,bunun dışındaki bütün eserlere sonradan ilaveler olmuş olabilir.sahih hadislere ve kur'an ın mihengine vurularak kolayca bunlar ayırt edilir.İmam-ı Rabbaniler ,birgiviler daha pekçokları dini bidat ve hurafelerden temizlemek için çalışmışlardır.
7.Sizin reddettiğiniz şey müşahadedir,kalp açıklığıdır.Onun için önünüze gelen bin tekme savuruyorsunuz.Kardeşim insan her şeyi bilemeyebilir,siz o makamı bilmiyorsunuz diye o yok olmaz,Efendimiz cismen görünmeyebilir,Ama ehil olan salihler O'nu görür,konuşur,talimat alır.Bize düşen Takip ettiğimiz zatların yaşantılarıdır.(Kıble istikametine tüküren bir kişiyi Abdülkadir Geylani şeyh kabul etmemiştir.)
8.doğru sözlü,güzel yaşayışlı insanların sözünü inkarla nereye varılır.(İnsan bir yerde nesebini ancak annesinin veya karısının sözüyle doğrular.)
9.Gecenin bu saatinde kalkıp siteye üye olup bunları yazmama sebep "bir yerde müslümanın izzetini alçaltana müdahale etmektir." Kimseyi küfürle suçlamayın.Sıradan bir mümini bile.Kim bir kimseyi küfürle suçlar,o sıfatta o kişide yoksa kendi kafir olur.
10.Mezhepler dinin kolaylığıdır.Hangisine uyarsanız sahihtir,doğrudur.Tartışacak bir şey yok.
11.Esad Coşan hoca'nın rabıta hakkında güzel videoları var.şirk Allah'ın emirlerinin önüne başkasını geçirmektir.Bunun dışında irini sevmek,yardım istemek şirk değildir. O zaman doktorlara tedavi olmamız gerekir ki,Bu da hadise muhalefettir.(tedavi olunuz,Allah her derdin devasını yaratmıştır.)
12.Türbe ziyaretlerinin ,mum yakmanın,cahil insanların din diye yaptıklarının yanlışlığını bugün herkes anlatıyor,bunların ardına saklanıp Allah dostlarını tekfir etmenin iyi niyetle açıklanması biraz zor.
Hüküm Allah'a aittir.

konuyu araştırmadan bilmeden delillendirmeden yazı yazma konu kilit eğer devam edersen siteden uzaklaştırılsın ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt