Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tekfir Meselesi Üzerine Mülahazalar - Eşref Yılmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslami Camia'da Tekfir Tartışması

Okurlarına farklı düşünce akımlarını araştırmalarında faydalanacakları haber, analiz ve belgeseller sunan incanews günümüzde hızla artmakta olan "tekfircilik" meselesine dair kapsamlı bir eseri okurlarının ilgisine sunar.

Son dönemde İslam dünyasının bir çok bölgsinde Tekfirci akımların genel İslami Hareket metodlarının aksine toplumlardan kopuk ve aşırı söylemler ve yöntemler uygulaması konu hakkındaki tartışmaların ve yazınsal eserlerin artmasını da beraberinde getirdi. Eşref Yılmaz tarafından kaleme alınan ve Küresel Kitap tarafından yayınlanan "Tekfir Meselesi Üzerine Mülahazalar" kitabı tekfir meselesine nasıl bakılmalı, cihad alimlerinin Osmanlı Devletine bakışı, cehalet meselesi ve ehl-i sünnet alimlerinin tekfir meselesine bakışları gibi başlıklar hakkında cevap ve deliller sunan ve günümüzde hızla artan tekfircilik akımının ne olduğu hakkında ayrıntılı bir inceleme.

Okurlarına tekfircilik meselesini daha iyi anlamaları ve bu konuda bilgi sahibi edinmeleri konusunda yardımcı olmaya namzet, ilmi bir dille yazılmış bir eser. Konu hakkında Türkçe dilinde yazılmış dikkat çekici eser Eşref Yılmaz'ın kaleminden Küresel Kitaptan çıktı.

Özellikle internetin pek fazla özen gösterilmeden ve kimi zaman da büyük hatalar barındıran zaaflarına rağmen bir bilgi kaynağı olarak kullanıldığı günümüzde kitaplar henüz eskimedi. Özellikle internet ortamlarındaki delilsiz ve mesnetsiz yorumlarla yayıldığı gözlemlenen tekfircilik akımına dair, delillerle açıklamalar getiren ve konuyu inceleme fırsatı sunan "Tekfir Meselesi Üzerine Mülahazalar" isimli kitabı incanews okurlarına önerecek kadar ciddi ve değerli bulduk.

TEKFİR MESELESİ ÜZERİNE MÜLAHAZALAR

Eşref Yılmaz / 248 Sayfa

06052014200302.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Cok guzel bir kitap, tekfir meselesinde muteber alimlerimizin ne kadar tafsilata inip dogru bir menhec izlediklerini goreceksiniz. Tekfirde asiriya giden kardeslerin ibni teymiye ve abdurrahman el aldulvahab i anlamadiklarini goreceksiniz ve bunlar gibi alimlerimizin gorusunden yola cikip muslumanlari nasil tekfir ettiklerine sariracaksiniz. Rabbim bu kitabi yazandan ve bize ulasmasini saglayanlardan razi olsun.

Abdullah el Hanbeli Çevrimiçi

Abdullah el Hanbeli

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En sonunda kitabı aldım ve okudum, şu an son sayfalardayım, gerçekten müthiş bir kitap. Allah Eşref abiden razı olsun.

Faxrud-Din Azәri Çevrimdışı

Faxrud-Din Azәri

« صديقك من صَدَقَك لا من صدَّقك »
İslam-TR Üyesi
Әşrәf Yılmaz (Abdullah Samәd Afaracı) sapığın birisidir.

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
العلمانية كفر + العلمانيين = الكفار
أردوغان وحزبه علمانيون جاهليون كفار ..
ومن لم يكفر هؤلاء علمانيين فهو مثله

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Screenshot_2018-10-22-19-22-20-1.png

اللهم اجعلنا من المتقين واجعلنا من عبادك الصالحين

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Bu Әbu Qatadәyә aid deyil.
Bizim etiqadımız budur.

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Demokratların, laiklәrin küfründә, şirkindә şәkk edәni oları müsәlman görәni biz tәkfir edirik. [هذه عقيدتنا]

Faxrud-Din Azәri

İslam-TR Üyesi
Demişsin ki;
"Ebu Katade ayrıca ‘Erdoğan, kendisini laik olarak tanımlamasaydı ben de onu tekfir etmezdim’ diye konuştu..."

SubhanAllah.
Yani Әrdoğan özünü laik olaraq tanımlamasaydı müsәlman(!) muvahhid(!) mi olacaqdı?
Allahım bizi ağıl nemәtindәn mәhrum etmә.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...