Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tembel Müslüman

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
İslam, Hayatın Bütün Yönlerini Kuşatan Kapsamlı Bir Nizamdır. Şu Halde O;
Hem Devlet Ve Vatan, Hem Hükümet Ve Ümmettir.
Hem Ahlak Ve Kuvvet Hem Rahmet Ve Adalettir.
Hem Kültür Ve Kanun Hem İlim Ve Hüküm Vermedir.
Hem Madde Ve Servet Hem Kazanç Ve Zenginliktir.
Hem Cihad Ve Davet Hem Ordu Ve Fikirdir.
Hem Doğru Bir İnanç Hem De Aynı Şekilde Sahih Bir İbadettir..!

Akide, Amel Üretmeli,
Amel De Akideyi Sağlamlaştırmalıdır..!

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Düşündüm, tembeL müsLüman İsLama ne veRdi ki CAN veRsin?...

Bu davaYa bir damLa teRi çok göRenLeR nasıL KAN veRsin!....
Bir damla terden fazlasını vermeye gönüllü çok kişi var. Olmasa bile, güzel bir sohbet sonrası muhakkak azim gelir; kalpler tümden ölmemiştir, inanmam.

Sorun:

Bu ümmetin ortak bir hedefi yok. Evvela gözlem yok. Ne ümmetin ihtiyaçlarına dair, ne de kişinin kendi yeteneklerine/yapabileceklerine dair tesbitleri yok kişilerin. "Neler yapılmalı?" ve "Neler yapabilirim?" yok. Onun yerine seyretmek var; sadece olan bitene bakılıyor, konuşuluyor. Hatta konuşmak bile bir eylem, çoğu kez daha kötüsü yapılıyor: susuluyor. "Hiç bir şey olmamış" gibi, "gerekmez" gibi, "değişmez" gibi.. Çarpmanın "1", toplamanın "0" nolu etkisiz elemanları gibiyiz. Ümmet olarak hepimiz bir araya gelsek, hiçbir şey olmaz; çünkü işte, etkisiz elemanız.

Ve bunlar hep, boşa geçip giden her saniyenin hesabı sorulmayacakmış gibi, bir gaflet içinde oluyor..

Ölmeyen kalpler, ama kilitlenmiş beyinler.. O kilit kırıldığında, inşaAllah ameller dökülecektir sanıyorum/ummaktayım.

Not:

Çok karamsar olmuş olabilirim, ki Allah için ciddi çalışmalar yapan muhakkak çok kişi vardır (Bilinmeseler de Rabbim bilir onları, Allah ecirlerini versin tüm emek sahiplerinin..) Ben ekseri kendini etkisiz eleman görenlere hitaben yazdım bunları, ki devamen şunu da ekleyeyim:

Etkisizliğinizi kabul ettiğiniz sürece etkisiz olacaksınız, evet doğrudur. Ve beraberinde bunu değiştirmek de elinizdedir inşaAllah. Seçim sizin..

Üst Ana Sayfa Alt