Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevbe Almak Için Menzile Gitmek ''grafik''

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum rahmatullahi ve berekad akhilerim

el-verme-1.jpg

Tövbe (el) Almaya Menzile Vb. Gitmek
https://www.islam-tr.org/konu/tovbe-el-almaya-menzile-vb-gitmek.12116/

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu eline sağlık müslüman
Ek bir bilgi:İple tevbe ritüelinin sebebi tek tek elle yapmak zor olduğundan iple hepsine bağlanılıyormuş güya!
iple oluyorsa skype üzerinden de olur, oraya gitmeye ne gerek var :p :komik::komik:

muhammed bin ali Çevrimdışı

muhammed bin ali

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve rahmetullahi ve berakatuhu eline sağlık müslüman
Ek bir bilgi:İple tevbe ritüelinin sebebi tek tek elle yapmak zor olduğundan iple hepsine bağlanılıyormuş güya!
akhi tabiki iple yapacaklar yoksa her birinden tek tek alsa nasıl zor olurdu o şeyh!'e.Bir de böyle düşün.:ssrtcbya::kedicik::D:D

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Rivayet odur ki, şayet bu tovbe/ intisap /el verme alma vs islemini yaptiysaniz ve sonra onlarin rituellerine uymaz yarida birakir giderseniz başınıza kotu seyler gelir inanci vardir.
Mevcut olan seyh olene kadar boyledir.
Yerine yenisi geldiginde hersey tazelenir.)

Boyle de şeyler var hayatta iste.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rivayet odur ki, şayet bu tovbe/ intisap /el verme alma vs islemini yaptiysaniz ve sonra onlarin rituellerine uymaz yarida birakir giderseniz başınıza kotu seyler gelir inanci vardir.
Mevcut olan seyh olene kadar boyledir.
Yerine yenisi geldiginde hersey tazelenir.)

Boyle de şeyler var hayatta iste.

Evet mesela Ahmed akhi Vahhabi olmuş. Yaa şeyhin kerametleri.

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunların dergahına gitmiştim çok hürmet ettikleri bir sofi gelmişti.Adam anlatıyordu herkes subhanallah diyordu o günden sonra bir daha gitmedim.Yok şeyh ellerini fırına sokuyormuş yanmıyormuş,Hatme sırasında sofilerin yanına gelip sofileri ameliyat ediyormuş(Manevi ameliyat),Kimin hatmesine devam edip etmediğini bir bakışta anlıyormuş.Millet bunlara inanıyor.Allah'a hamdolsun Allah beni bunlardan kurtardı..

T Çevrimdışı

TevhideriMusab

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bunların dergahına gitmiştim çok hürmet ettikleri bir sofi gelmişti.Adam anlatıyordu herkes subhanallah diyordu o günden sonra bir daha gitmedim.Yok şeyh ellerini fırına sokuyormuş yanmıyormuş,Hatme sırasında sofilerin yanına gelip sofileri ameliyat ediyormuş(Manevi ameliyat),Kimin hatmesine devam edip etmediğini bir bakışta anlıyormuş.Millet bunlara inanıyor.Allah'a hamdolsun Allah beni bunlardan kurtardı..

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merak ediyorum acaba bu ipleri daha sonra "gavsın tevbe ettirdiği mübarek ip" diye satıyorlar mı.

Üst Ana Sayfa Alt