Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Anket Tevhid Akidesiyle Tanıştıktan Sonra Yaşadıklarınız !

Muvahide.ozlem Çevrimdışı

Muvahide.ozlem

حَسْبُنَا اللهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
İslam-TR Üyesi
Allah ayaklarını dininde sabit kılsın merka etdim kafana taş gibi düşen hadis neydi?
Tesetture gectigimi zannetmiştim. Mutluydum. Malum ahir zamanda tesettur diye yutturulan modadan baska birsey giydirilmiyor insanlara. Neyse velhasıl hadis herkesin iyi bildigi hadis :)

Bana Zuheyr b. Harb rivayet etti. (Dedi ki) : Bize Cerîr Suheyl'den, o da babasından, o da Ebû Hurayra'dan naklen rivayet etti. (Şöyle demiş) :
Rasûlullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)buyurdular ki:
«Cehennemliklerden görmediğim iki sınıf vardır. (Biri) Yanlarında sığır kuyrukları gibi kamçılar bulunub, onlarla insanları döven bir kavim!(Diğeri) Giyinmiş çıplak, sallanarak yürümeyi öğreten kırıtkan, başları Horasan develerinin eğilmiş hörgüçleri gibi bir takım kadınlar! Bunlar cennete giremeyecek, onun kokusunu da duyamayacaklardır. Halbuki onun kokusu şu kadar ve şu kadar uzaktan duyulacaktır.»
(Sahih-i Muslum, Libas, Bab, 34, hadis no : 125, (2128), 1958 , Cennet 53, (2857), 52, (2128); Ahmed b. Hanbel, Musned, 2/355, 440; Kutub-i Sitte, 5933)

Allah ayaklarını dininde sabit kılsın

ALLAHumme amin ecmain

أ Çevrimdışı

أهل السنة والجماعة

Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgisayar oyunlarını, sinemayı, arkadaşlarla gezmeyi, alışverişi, hobilerimi vs. bıraktım. Namaz-İş-Tefsir okuma dışında faaliyet olarak bir tek spor kaldı hayatımda. Madde planında evlilik şimdilik mümkün görünmüyor, dua ettim bekliyorum. Bu bastıran his nedir çözemedim ama aklımı oynatmaktan korkuyorum. Özellikle şehvet fitnesi ve sapkınlıklardan uzak kalmak için bütün enerjimi sporda harcayıp yatsıyıda kılıp yatıyorum. 6-7 ay bir kaç hafta gibi grçti. Bu evreyi, kafayı yemeden atlatabilen var mı?
Musibetler,hastalıklar,sıkıntılar ne kadar büyük olursa olsun imtihandır bunlara sabretmek,kadere rıza göstermek gerekir.Evlenmek ve evlenememek de imtihandır kendimde evli birisi değilim bir zamanlar ben de çok sıkıntı etmiştim bunların birer imtihan olduğunu akıldan çıkarmamak gerek.Bela ve musibetlere rıza göstermek ile ilgili hadisleri tekrar tekrar okumayı herkese tavsiye ederim,bela ehline musibet ehline müjdeler olsun, Allah kalblerimizi dininde sabit kılsın.

Hacı M. Çevrimdışı

Hacı M.

Üye
İslam-TR Üyesi
Eskiden Namaz kılardım ama içimde hep gerçek İslam'ı ve bunu yaşayan insanları bulma, görme hayalim vardı... Çünkü ben biliyordumki biz İslam'ı eksik yaşıyorduk mesela Namaz kılıyor ama zekat, cihad vs yoktu... Ama sonunda Allah c.c karşıma Namaz, Oruç, Zekat, Hac, Güzel ahlaklı, Cihad eden yani İslamı ne fazla ne eksik aynen Hz. Muhammed'in yaşadığı gibi yaşayan ve memleketi ekseri Afganistan, Şam, Türkiye ve daha birçok ülkeden insanları internet ortamında bulmamı sağladı... Rabbim sen razı olana kadar sana şükürler olsun..