Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhidi Bir Yol Haritası Çizelim

L Çevrimdışı

LoRy

İslamicState - Genç Mucit - Şair yazar
İslam-TR Üyesi
Bugün bütün hocalar tanıdığımız bir abinin iftar davetini gittik... Prensip olarak, tevhidi açıdan düşündüğümüz zaman bu şekilde bayan hocalarla olan davetlere gitmiyordum. Ama abiye olan samimiyet ve saygımdan dolayı erkek hocalardan birisine "bayan hocalardan ayrı odalarda yemek koşuluyla" geleceğimi söyledim. O da bunu orada söyleriz sıkıntı çıkmaz felan diyerek, beni ikna etti.

Gittik, ayrı odalara oturduk. İftar saati yaklaştı ama bizim önümüze yemek gelmedi. Sonra bir kaç çocuk bayan hocaların beraber yemek istediklerini söyledi. Bende biz burda yemek istiyoruz dedim. Sonra çocuk gitti, halen yemek gelmedi. Hocam sofrayı hazırlamışlar beraber yeyin dedi. Sonra arkadaş kalkınca mecburen bende kalkmak zorunda kaldım. Beraber yemek yedik

Yemek yerken şunu düşündüm. Ben bayan hocalarla aynı sofraya oturmayacak kadar iyi bir müslümansam diğer görevlerimi neden yerime getirmiyorum. Yani bayan hocalara islam açısından bu kadar ince düşünceliysem, diğer görevleri de yerine getirmeliyim.

Kardeşlerim. Şunu anlatmaya çalışıyorum. Tevhidi yeni tanımış, benimsemek istemiş, öğrenmeye çalışan bir kişinin yapması, yapmaması, öğrenmesi gereken şeyler nelerdir? Böyle bir kişi işe nereden başlamalıdır ve nasıl devam etmelidir? Benim durumum için bir tek bayan hocalardan uzak durmak bu iş için bir çözüm yolu değil. Evvela namazdır ama namaz kılabilmek için bile neler yapmalıyız davranışlarımız nasıl olmalıdır vs... Görüş, tavsiye ve nasihatlerinizi beklerim

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evvela ne icin yasadigimizi bilmek gerekli davranislarimizi ahlakimizi dusuncemizi bile allah ve rasulune gore cevirmemiz gerekli akhi digerleri tesbih gibi gelecektir ben boyle basladim elhamdulillah su anda attigim adimin saglamligini hissedebiliyorum.
Yunus mu denildiginde o yapmaz kelimesi imanimi kuvvetlendiriyor.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Öncelikle kendi nefsim sonra bütün kardeşler için,

Her şey bizim neyi seçtiğimizle alakalı. Hak olan mı yoksa şeytanın adımları mı? Bir de çözüm üretebilmek önemli ama belki de en önemlisi mücadele etmek. Sen namaz kılacaksın, birileri rahatsız olacak. Sen, sakal bırakacaksın birileri rahatsız olarak. Sen Bayanla oturup kalkmamaya çalışacaksın, onlar burnunda bitecek. Mücadele...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birde sana son tavsiyem akhi kabre girecegin o gunu cok dusun
Yaptigin iyilik yada kotuluklerin yapamadigin veya yaptigin ibadetlerinin sonucunu gorecegin ve bunlardan baska hicbirseyin ve ALLAH tan baska yaninda kimsenin olmayacagi o gunu cok iyi dusun bunun korkusu yetmiyorsa bir nefse yapabileceklerin sinirli kalmis demektir.
Selamun aleykum ve rahmetullahi ve berakat.

L Çevrimdışı

LoRy

İslam-TR Üyesi
evvela namazdan başlamalı kardeşlerim.
Ben bugün başlıyorum inşaallah
Çünkü kızlardan uzak durmamın tek sebebini müslümanca bir hayat yaşamak istememe bağlamak yanlış olur
Blki uzak durmaktan öte yakın olamıyorumdur. Öyle değil mi?
Madem davamızda bu kadar samimiysek evvela namazlarımızı kılalım

Bu başlıkta söylemek istediğim
Namazdan başka günlük hayatımızı değiştirecek ne yapabiliriz.
Msela oruç tutuyoruz. Okuyacağımız tavsiye kitaplardan söyleyebilirsiniz.
İzletmek istediğiniz videoları paylaşabilirsiniz.
Mesela bir kardeş seyyid kutubun hayatını atmıştı
İzledim beğendim, şimdi bana yol gösterecek yol haritalarından birisi...
Yalnız kaldıkça o videoyu düşünüyorum
Sizin yazdığınız tavsiyeleri nasihatlari düşünüyorum

Burası yalnızlığımıza çare olup bizi Allaha yönlendirecek güzel mesajlarla dolsun inşaallah

L Çevrimdışı

LoRy

İslam-TR Üyesi
buraya link atarsanız daha iyi olur

Üst Ana Sayfa Alt