Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Tevhidi Dualar

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
amin inşaAllah
Allah'ım gözyaşlarımızda umutlarımızı büyüten kalbimizin tek sahibi! aklımızı koru, ızdıraplarımzı hafiflet, ellerimizden tut, düşüncelerimizi anlamlı kıl, derinliğini tahmin edemediğimiz uçurumlara düşmekten bizleri koru, bu koca hayatın içinde ÖLÜM ün gözlerinin içine bakarak yaşamak için bize esenlik, rahmet, aydınlık, kolaylık ve bolca sabır ver..
Doğarken nişanlandığımız şehadete hep yakın kıl bizleri.......

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.

Ey diri olan!

Ey ebedi var olan!

Ey izzet ve ikram sahibi olan!

Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!

Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!

Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

Amin...

esaret Çevrimdışı

esaret

Üye
İslam-TR Üyesi
amin kardeşlik rabbim razı olsun
dualarımıza icabet buyursun inşaAllah

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Rabbimiz!

Bize dünyada da iyilik ver,

Ahirette de iyilik ver ve

Bizi ateş azabından koru.

Ey Rabbimiz!

Unutur ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma!

Ey Rabbimiz!

Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme!

Ey Rabbimiz!

Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme!

Bizi affet! Bizi bağışla! Bize acı!

Sen bizim Mevla’mızsın.

Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.

Rabbimiz!

Bizi günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlıklarımızı bağışla ve

(yolunda) ayaklarımızı sağlam tut.

Kâfir topluma karşı bize yardım et!

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ
“Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş kimseler kıl. Soyumuzdan da sana teslim olmuş bir ümmet kıl. Bize ibadet yerlerini ve ilkelerini göster. Tövbemizi kabul et. Çünkü sen, tövbeleri çok kabul edensin, çok merhametli olansın.”2/128

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya rab !geceleri senin için gözyaşı dökenlerden...uykunun ,ölümün habercisi olduğunu bilenlerden ...dualarla elleri dolanlardan ...senin rızan için sevenlerden...baktığı her yerde senin azametini görenlerden ...ellerini semaya kaldırdığında önce kardeşlerini düşünenlerden ,ölümü bir son değil bir başlangıç olarak görenlerden...şehadeti tüm yüreğiyle arzu edenlerden... senin yolunda malıyla ve canıyla cihad edenlerden ...ve çocuğumun yüzüne her baktığımda benim sevgimin ,benim merhametimin,benim şefkatimin yanında ,senin merhametinin ,şefkatinin ve sevginin sınırsız olduğunu bilenlerden olmak için bana tertemiz katışıksız iman nasib et ya rab !!!(amiin)....

E Çevrimdışı

Ehlitakwa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ım; Ölümü ve hayatı sen yarattın; hangimizin daha güzel iş yapacağını denemek için(el-Mülk:2).
Bizler için bir fırsat kıldın bu fani hayatı; ebedi hayatın güzelliklerini kazanmamız için. Ama bir çoğumuz, ahireti verip dünya hayatını satın alma gafletine düştük...(el-Bakara,86). Halbuki, gerçekte; "Dünya hayatı, sadece bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Müttakiler için elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır"(el-En'âm, 32).
Allah'ım; ahiret yurdunu kazanmamız için; "Andolsun; sizi korku, açlık, mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme gibi şeylerle deneriz. Sabredenleri müjdele!"(el-Bakara,155) buyuruyorsun. Bize sabır ve metanet gücü ver. Musibetler karşısında; "Biz, Allah içiniz ve biz O'na döneceğiz"(el-Bakara,156) diyebilme şuuru ve teslimiyeti nasib eyle!..
Âlemlere Rahmet olarak gönderdiğin Sevgili Peygamberimiz de ; "Allah, bir kimseye hayır murad ederse onu musibete uğratır"; "Allah, bir kulunu sevince (onu imtihan için) ona musibet verir. Musibet verince de, ona sabretme gücü verir"(R. Salihin,39)buyuruyor.
Allah'ım; başımıza gelen musibetleri, hakkımızda hayır ve rahmete vesile eyle!..

Allahumma Aminnn...!

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Lâ ilâhe illallâh" kelime-i tayyibesini Ömrümüzde en hür ,tüm hücrelerimizde en gür sadâ eyle ya Rab...!

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allahummansuri'l Muwahhideen, Allahummansuri'l Mukhliseen,
Allahummansuri'l Mujahideen fi kulli makan wa fi kulli zaman.
Allahumma A'izzat'al Islama wa'l Muslimeen wa azillata'sh Shirka wa'l Mushrikeen, wa'l Kufra wa'l Kafireen.
Allahumma dammir A'daaddeen, Allahumma dammir A'daaddeen.
Allahumma Fuqqa qayda Asra'l Muslimeen,
Allahumma Fuqqa qayda Asra'l Muslimeen.
Wa'l Hamdu Lillahi Rabbi'l 'Alameen.
Allahumma Amin!

Allahim Muvahhidlere, Mukhlislere ve Mücahidlere her zaman ve her mekanda yardim et.
Allahim Islami ve Müslümanlari izzetlendir, Sirki ve Müsrikleri, Küfrü ve Kafirleri zillete düsür.
Allahim Islamdüsmanlarini yok et, Allahim Islamdüsmanlarini yok et.
Allahim Müslümanlarin esirlerini kurtar, Allahim Müslümanlarin esirlerini kurtar.
Hamd yalnizca Alemlerin Rabbi olan Allahadir.
Amin!

F Çevrimdışı

fthck

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yüce mevlam bizi altından kalkamayacağımız sınavlara tabii tutmasın, Başımızdaki belaları def etsin. O'nun yolunda ilerlemeyi ve ölmeyi nasip etsin. Bizi yolundan ayırmasın. Amin.

elfida17 Çevrimdışı

elfida17

Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Rabbimiz! Bizi hakkı bildiği halde reddedenlerden veya bilmeyerek sapanlardan kılma.
bizi hak kendisine ulaştığı zaman hemen ona tabi olanlardan ,
bilmeden sapmamak için hakkı öğrenmek isteyen ve bu yolda bütün gücünü kullanan kişilerden kıl...

Amin

Üst Ana Sayfa Alt