Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Titiz Olmak Takıntılı Olmak mıdır? Sayik Erol Tangut Nasıl Biri?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun akhi.

Malum İstanbul'da metrolar, otobüsler bide uzun yol araçları çok hijyen değil. Bide o zamanlar kuş gribi vs salgınları vardı o zaman kullanmaya başladım. Alışkanlık oldu, ellerimi temizliyor hissi veriyor(ilk yıllarda jel kullanıyordum sevmiyordum kokusunu, ıslak mendillerde kanserojen maddeler içerdiği için 2010-2012 yılları arasında bunu kullanmaya başladım).

Eyup sabri tuncer sitesinden sipariş ediyorum ben genelde kolonya - islak mendil turevlerini.
Ozellikle gul ve lavanta. Gül klasik gul kolonyalarindan cok daha farkli, bir kaç farkli cicek özü daha var. Neyse ben bu konuya girmeyeyim. İçinden çıkamam.
Ama söylediğin doğru bende yazacaktim ama vazgectim toplu tasimalar vs ozellikle o metro icindeki basık ağır koku.
Bence o takıntı değil ya. Tedbir.
Dikkat etmek gerekiyor.
Ama tabi 33828383 kere el silersen o da iyi değil. Az miktar mikrop iyidir.))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim kapı takıntım var. Kapı kapandıktan sonra ben kapının ait olduğu oda da kalacaksam içim mutmain olana kadar kapı kolundan çekerim kendime doğru çekerim. Buda bazen 20 kereyi bulur. Ayrıca kapısı açık olan oda da beni sıkıntı basar, duramam. Küçüklükten beri var.

14 yasinda boyleysen, sen evdeki tüm kapıları sök bence.)

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Takıntı rahatsızlığı olan kardeşlerim musallat yaşıyorsunuz. Şöyle ki; Allah Teala Kuddüs isminin tecellisi ile varlıkları arındırır. Yok sen temiz olan birşeye hala pis bu dersen Allah muhafaza eylesin tövbe haşa Allah' a iftira atmış ''Bunu arındırmamışsın.'' gibi bir söylemde bulunmuş ve malesef şirke girmiş olursun.

Bu sıkıntısı olan kardeşlerim şu tövbeyi bol bol yapsınlar. Ve bu durumun vücutlarına şirkten dolayı musallat olanın şeytanın telkini olduğunu unutmasınlar. Tevbe sonucunda musallat olan şeytan ölecektir. Geriye kalan iş ise sizin beyninize bu temiz deyip o alışkanlığınızdan vazgeçmeniz ile alakalı.

''Allah' ım temiz olan şeylere pis diyerek senin Kuddüs ismine şirk koşmaktan tevbe ettim, tevbe ettim. tevbe ettim Estağfirullah Ya Kuddüs..Tevbe ettim Estağfirullah Ya Gaffar, Tevbe ettim Estağfirullah Ya Settar. Tevbe ettim Estağfirullah Ya Tevvab.Birahmetike ya erhamerrahimin..''

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu başlığından alâkasız mesajlar silindi !

Abdulmuizz Fida

Admin
Takıntı rahatsızlığı olan kardeşlerim musallat yaşıyorsunuz. Şöyle ki; Allah Teala Kuddüs isminin tecellisi ile varlıkları arındırır. Yok sen temiz olan birşeye hala pis bu dersen Allah muhafaza eylesin tövbe haşa Allah' a iftira atmış ''Bunu arındırmamışsın.'' gibi bir söylemde bulunmuş ve malesef şirke girmiş olursun.

Bu sıkıntısı olan kardeşlerim şu tövbeyi bol bol yapsınlar. Ve bu durumun vücutlarına şirkten dolayı musallat olanın şeytanın telkini olduğunu unutmasınlar. Tevbe sonucunda musallat olan şeytan ölecektir. Geriye kalan iş ise sizin beyninize bu temiz deyip o alışkanlığınızdan vazgeçmeniz ile alakalı.

''Allah' ım temiz olan şeylere pis diyerek senin Kuddüs ismine şirk koşmaktan tevbe ettim, tevbe ettim. tevbe ettim Estağfirullah Ya Kuddüs..Tevbe ettim Estağfirullah Ya Gaffar, Tevbe ettim Estağfirullah Ya Settar. Tevbe ettim Estağfirullah Ya Tevvab.Birahmetike ya erhamerrahimin..''

Kardeşim, hastalık veya musallat gereği aşırı hassasiyet göstererek kendisini yıpratan bir muslumana diyelim ki evindeki paspas pis geliyor ve uzun süreli silkeleyerek temizlemeye çalışıyor. Halbuki o paspas normalde temiz sayılır. Şimdi bu takıntılı hasta Allah (c.c.)'nun el Kuddûs ism-i şerifince şirk koşup muşrik mi olmuştur?
Bunu kim diyor? Pis diyerek helala haram mı demiş sayıyorsun?
Bu sorularıma cevab ver ki, cevabına göre sorularım sabırsızlanıyor !

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Sacma bir òrnek getirip isi oradan Allaha , oradanda şirke goturen akıl da bilgi kirliligi var .

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, hastalık veya musallat gereği aşırı hassasiyet göstererek kendisini yıpratan bir muslumana diyelim ki evindeki paspas pis geliyor ve uzun süreli silkeleyerek temizlemeye çalışıyor. Halbuki o paspas normalde temiz sayılır. Şimdi bu takıntılı hasta Allah (c.c.)'nun el Kuddûs ism-i şerifince şirk koşub muşrik mi olmuştur?
Bunu kim diyor? Pis diyerek helala haram mı demiş sayıyorsun?
Bu sorularıma cevab ver ki, cevabına göre sorularım sabırsızlanıyor !

Bildiğim kadarı ile açıklamaya çalışayım. Hatalı veya eksik bilgi verdiğimiz yer var ise düzeltin hocam.
El-Kuddûs isminin sözlük anlamı, hatadan, gafletten, her türlü eksiklikten ve noksanlıktan münezzeh; pâk, temiz olan, bütün kemâl sıfatları üzerinde toplamış olan ve ne kadar övülürse övülsün tüm övgülerin üstünde olan demektir.
Etrafını, tefekkür ile seyreden her göz, doğadaki temizliği fark eder. Hayvanlar âleminde, yarattığı her canlıya temizliği öğretmiştir Kuddûs olan Yaratan! Kimi yalanarak, kimi bin bir metotla yıkanarak, kimi de kendinden küçük yaratıkları âdeta "temizlikçi" gibi kullanarak vücutlarını tertemiz tutarlar.
Yeşil her ağaç, tabiatın ciğerleri hükmünde soluk alıp verirken, havadaki "oksijen ve karbondioksit" dengesini düzenler ve havayı temizler.
Bu muhteşem düzen, Kuddûs isminin tecellileri ile olur dostlar! Çevre kirliliğinin bütün sebebi, bu düzeni kendi lehine bozmaya çalışan insanoğludur!
Beşerin "bulaşık eli" karışmamak şartıyla, doğadaki bu harika dengenin bozulması mümkün değildir.
Allah'ın Kuddûs ismini tefekkür eden her insan, secdelere kapanır, çevreyi ve doğal dengeleri korumak için elinden geleni yapar. Müslüman bilir ki, o kâinat ile aynı inancı paylaşmakta, O Yüce Yaradan'a farklı boyutlarda kulluk etmektedir.
Yüce Rabbim, kulunu, sular ile maddi kirlerden arıtan, namaz ile de manevi kirlerden temizleyendir. Her türlü noksanlıktan uzak, pak ve temiz olandır.
Şimdi? Rabbim bizi ve yeryüzünü her türlü kirlerden Kuddüs ismi ile arındırırken, namaz ile manevi kirlerden temizlerken, insan yok bu pis demeye devam ederse ısrarla, durumu nice olur sizce? Bu ruhun hastalandığının, bir yerde sıkıntının olduğunun göstergesi değil midir?

Allah Teala diyor ki; Benim Kuddüs ismim Yeryüzünde tecelli ediyor ve herşey temizleniyor? Sen diyorsun ki ? ''Bu pis? Temiz değil.'' Alıyorsun elini 3 5 kere yıkıyorsun. Durmadan yıkama temizleme çabası vs vs vs. Sen Allah' ın ''Temiz.'' dediğine ''Hayır pis.'' deyip ısrarla o içindeki şeytanın vesvesine kapılıp yıkamaya devam edersen, Allah' a şirk koşmuş olmazsın da ne olursun ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Kardeşim demogoji ile ictihad edilir mi? Bu itikati hangi âlimden aldın?
Aynı mantalite ile hareket edecek olursak;
"Obezite bir hasta, karnı tok olduğu halde yemek yiyecek olursa Allah'ın er Razzak sıfatından dolayı muşrik olur"
veya ;
"bir hedefe baktığı halde göremeyen olursa Allah'ın el Basîr sıfatından dolayı muşrik olur"
demen gerekecek.

Hastaları (veya sağlam da olsa bir insanı) ebedi cehenneme yolluyacaksan delille (ilimle) yolla. Bunu da yaparken mûciti kendimiz olmamaya dikkat edelim.

".... ölen açık bir delille ölsün, yaşayan da açık bir delille yaşasın. ..." (Enfal 42)

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam olayı anlatamadım sanırım. Temiz olana pis demek ile baktığında görememek bir değil. Bakarsın göremezsin bu normal bişeydir.
Ama Allah' ın arındırdığına bu pis deyip ısrarla pis demek şirk değilse nedir? Allah Teala ben arındırdım diyor. Sen ne diyorsun yok arınmadı.. Gidiyorsun gene gene yıkıyorsun. Bu ne oluyor o zaman. Allah' ın dediğine asi olmuyor musun ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Hocam olayı anlatamadım sanırım. Temiz olana pis demek ile baktığında görememek bir değil. Bakarsın göremezsin bu normal bişeydir.
Ama Allah' ın arındırdığına bu pis deyip ısrarla pis demek şirk değilse nedir? Allah Teala ben arındırdım diyor. Sen ne diyorsun yok arınmadı.. Gidiyorsun gene gene yıkıyorsun. Bu ne oluyor o zaman. Allah' ın dediğine asi olmuyor musun ?
Çok iyi anlaşıldın merak etme kardeşim.
Temiz sana bana göre temiz, hastaya göre o pis kardeşim. Yoksa "evet Allah bunu (misal küçük baş hayvan eti) helal-temiz kılmış, ben pis-haram görüyorum" diyenle hastalığından dolayı kendisine pis gelen, hatta elinde olmadan kendini telef edercesine perişan ederek temizlemeye çalışan mağdura aynı hükmü vermen kıyas maa'l farık'tır ki alâkasızdır.

Neyse biz anlaşamayacağız, direkt sonuca gidelim ve bu hastalara senin gibi kafir diyen alim kimdir?

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Rabbim sen ilim ehli kardeşlerimizden, hocalarımızdan, alimlerimizden basireti ve feraseti giderme, Hadisleri ve âyetleri anlama noktasında ehli sünnet alimlerine muhalefet etmelerini engelle, korunmayan akıllarını delil kabul etmelerini engelle, onları cahillerin sözü olan "bence" sözünden uzak tut, sen onları koru Rabbim. Şüphesiz imam, hoca, alim yani ilim ehli sapıtırsa biz avamda sapıtırız. Ya Rabbi biliyoruz ki Sen'in onları koruman bu ümmeti yani bizi korumandır. Sen bizi koru ya Rabbim...

A Çevrimdışı

abdullahaydemir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam hastalık olduğu doğrudur. Ama musallat sebebi ile kişi bu hastalığa kapılır. Cinler bildiğin işkence ediyorlar. Dediğiniz gibi perişan ediyorlar..Benim eşim okb(temizlik) ve inorganik psikoz hastası idi. Çok şükür tevbe istiğfarlar ile birşeyi kalmadı.. Tevbe etmekle kişi bişey kaybetmez...Benim kimseye kafir deme gibi bir lüxüm olamaz. Orasını Allah bilir..

Abdulmuizz Fida

Admin
Hocam hastalık olduğu doğrudur. Ama musallat sebebi ile kişi bu hastalığa kapılır. Cinler bildiğin işkence ediyorlar. Dediğiniz gibi perişan ediyorlar..Benim eşim okb(temizlik) ve inorganik psikoz hastası idi. Çok şükür tevbe istiğfarlar ile birşeyi kalmadı.. Tevbe etmekle kişi bişey kaybetmez...Benim kimseye kafir deme gibi bir lüxüm olamaz. Orasını Allah bilir..
Ne oldu Kuddus ?

C Çevrimdışı

cpu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şu forumda Ateistler bile özgürce takılırken Allah rızası için ama doğru ama yanlış bildiğini (tamamen iyi niyetle) bu temizlik hastalığı rahatsızlığını çeken insanların şifaya kavuşması niyeti ile aktaran birini, herhangi bir saygısızlık vb. olmadığı halde forumdan uzaklaştıran kişilerin adaletinden şüphe duyuyorum. Kaldı ki dini konularda müslumanları aydınlatan birine bu şekilde davranışlar hiç yakışmıyor. Bir konuda bildiğimizi yazdık diye insan banlanır mı ? Bu ego tatmini değilde ne ? Bu hesabı da banlayabilirsiniz sorun yok. Bu sizin egonuzun kibrinizin vardığı noktayı gösteriyor. Kendinizi sorgulayın..

Ben genede bildiğimi yazayim. Bu takıntı hastalığından kurtulmak için...

Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”

“Şeytan, kalbe vesvese verir. Allah-u Teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”

Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allah' ı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istiğfar, salavat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır!

Maddî temizlik için, mutlaka elimize bir süpürge alıp yerleri temizlememiz gerektiği gibi, manevî temizlik için de, önce tövbe ve istiğfar süpürgesini dilimize alıp, kalbimizin kirlerini temizlememiz; ardından da kalbin zeminine Kuddûs isminin yansıması olan manevî takva halısını sermemiz ve bu halı üzerinde oturup iman ve amel nakışlarını örmemiz gerekir.

(59:23) O, öyle bir Allah’tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mâlik ve sâhiptir, münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, puta tapanların ortak koştukları şeylerden münezzehtir...

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu forumda Ateistler bile özgürce takılırken Allah rızası için ama doğru ama yanlış bildiğini (tamamen iyi niyetle) bu temizlik hastalığı rahatsızlığını çeken insanların şifaya kavuşması niyeti ile aktaran birini, herhangi bir saygısızlık vb. olmadığı halde forumdan uzaklaştıran kişilerin adaletinden şüphe duyuyorum. Kaldı ki dini konularda müslumanları aydınlatan birine bu şekilde davranışlar hiç yakışmıyor. Bir konuda bildiğimizi yazdık diye insan banlanır mı ? Bu ego tatmini değilde ne ? Bu hesabı da banlayabilirsiniz sorun yok. Bu sizin egonuzun kibrinizin vardığı noktayı gösteriyor. Kendinizi sorgulayın..

Ben genede bildiğimi yazayim. Bu takıntı hastalığından kurtulmak için...

Her insana musallat olan en az bir şeytan vardır. Şeytanın vereceği vesveselerden korunmaya çalışmalıdır! Şeytan cahillere daha çok musallat olur. Dinini iyi bilene vesvese veremez. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

“Kanın damarlarda dolaştığı gibi, şeytan da, insanın vücudunda dolaşır. Açlıkla [az yemekle, oruç tutmakla] onun yollarını daraltın!”

“Şeytan, kalbe vesvese verir. Allah-u Teâlânın ismi söylenince hemen kaçar. Söylenmezse vesvese vermeye devam eder.”

Vesvese, duâ ederek, zikrederek azalır ve yok olur. Bunun için, bilhassa günah işleme meyli olduğu zaman, hemen Allah' ı hatırlamaya, onu anmaya çalışmalı, istiğfar, salavat ve duâ okuyarak şeytanı uzaklaştırmaya çalışmalıdır!

Maddî temizlik için, mutlaka elimize bir süpürge alıp yerleri temizlememiz gerektiği gibi, manevî temizlik için de, önce tövbe ve istiğfar süpürgesini dilimize alıp, kalbimizin kirlerini temizlememiz; ardından da kalbin zeminine Kuddûs isminin yansıması olan manevî takva halısını sermemiz ve bu halı üzerinde oturup iman ve amel nakışlarını örmemiz gerekir.

(59:23) O, öyle bir Allah’tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mâlik ve sâhiptir, münezzehtir, selâmet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, puta tapanların ortak koştukları şeylerden münezzehtir...
Burda hic bir ataist barınamaz..En fazla dolasıp gider..
Cin musallatı konusunda haklısınz lakin ,
konuyu bağladıgınz yer oradan verdiginz òrnek mantıkla bile bagdaşmıyor..
Ve şirk olarak sonuca getirmenizde özur dileyerek sòyluyorum tekfirci zihniyeti taşıyor oldugunuza alamettir .Ben böyle düsündum enazından .

C Çevrimdışı

cpu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Neden bağdaşmıyor mantıkla orayı anlayamadım.. Elinizi yıkadınız. Allah' ın Kuddüs ismi tecelli etti. Temizlendi, arındı. Siz diyorsunuz ki yok temizlenmedi daha yıkacağım. Allah' ın Kuddüs ismine şirk koşmuş olmuyor mu insan. Allah bunu tövbe haşa arındırmadı bu hala pis demiş olmuyor mu ? Kaldı ki ben bundan tövbe edip, temizlik hastalığından kurtulan insanlar gördüm.. Daha ne diyelim yani.. Olay tamamen şeytan işi. Tövbe istiğfarla da Allah' ın izni ile sıkıntı ortadan kalkar...

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Neden bağdaşmıyor mantıkla orayı anlayamadım.. Elinizi yıkadınız. Allah' ın Kuddüs ismi tecelli etti. Temizlendi, arındı. Siz diyorsunuz ki yok temizlenmedi daha yıkacağım. Allah' ın Kuddüs ismine şirk koşmuş olmuyor mu insan. Allah bunu tövbe haşa arındırmadı bu hala pis demiş olmuyor mu ? Kaldı ki ben bundan tövbe edip, temizlik hastalığından kurtulan insanlar gördüm.. Daha ne diyelim yani.. Olay tamamen şeytan işi. Tövbe istiğfarla da Allah' ın izni ile sıkıntı ortadan kalkar...
Temizlenmis bir el icin pis demek
Veseveseden bir musallattan yahut pskolojik rahatsızlıktan kaynsklanabilir ..
Bunun neresi şirk ne alakası var ??
Bunu ancak bir tekfirci zihniyeti iddia eder ..Hergun yeni bir icad , sacma sapan
Fikirler üretip konuyu sirke kufre getiren bir zihniyet taşıyorsunz .

Üst Ana Sayfa Alt