Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Türk hapisaneleri

A Çevrimdışı

Abu Jafar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir kardese Türk hapisanelerinde Müslimanlara karsi isgence haberleri lazim.

Ya haber yada kardeslerden kendi yasadigi isgenceleri bildirebilir.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi

TARİHE TANIK OLUN | İşkence Ettiler!
---> Timurtaş uçara hapishane de İşkence
________________________________________________________________________________

araştırıyorum bulursam eklerim daha

A Çevrimdışı

Abu Jafar

Üyeliği İptal Edildi
Banned

TARİHE TANIK OLUN | İşkence Ettiler!
---> Timurtaş uçara hapishane de İşkence
________________________________________________________________________________

araştırıyorum bulursam eklerim daha

Allah, azza wa jalla, senden razi olsun. Barak Allahu feek.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İskenceler hakkında pek bir bilgim yok ama üç sene önce Türkiyedeki Çeçen komutan Türkiye eli ile ruslara teslim edilmiştı .

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Erzurum Özel Tip cezaevlerinde 2008-2011 yılları arasında işkence yapıldığını duymuştum. Ben bu cezaevinde 2009 yılında kaldım ancak bana yapılan herhangi bir işkencevari şey görmedim. Sol davalardan giren mahkumlara "merdivenaltı" dayağının gardiyanlarca atıldığını İHD raporlarında okumuştum ve bu cezaevinden nakledilirken PKK sanıklarından da işitmiştim.

Sonrasında kalan Hizbullahi mahkumlar, kendilerine gardiyanlarca hakaretler edildiğini söylediler.

Bütün bunun yanında son 7-8 yıldır, Müslümanların cezaevlerinde işkence görmediklerini; fakat hasta olan Müslüman mahkumların hastahaneye götürülmediklerini ya da çok geç götürüldüklerini, kanser, hepatit b hastası olanların ya da felçli olanların tedavi süreçlerinin yavaş işletildiğini; kendilerinin Cumhurbaşkanınca affedilmesi gerekirken Adli Tıp uzmanlarının keyfi olarak rapor vermeyerek affedilmelerine engel olduklarını biliyorum.

Mesela Ankara F-2'de yatan Yasin Demir ağabey. Kendisi kronik Hepatit-B hastası. Kendisiyle birkaç ay beraber kalmıştım. Allah onu özgürlüğüne, kızlarına kavuştursun.

Üst Ana Sayfa Alt